Legnica od 16 marca jest zarządzana zdalnie
Wikipedia/Marek Śliwecki
Autor Radosław Święcki - 17 Marca 2020

Prezydent i sztab kryzysowy miastem rządzą zdalnie. Przez kwarantannę

Legnica od poniedziałku zarządzana z domu. Prezydent miasta Tadeusz Krzakowski musiał udać się na kwarantannę. Wszystko przez jednego z uczestników Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Legnica zarządzana z domu

Legnica zarządzana zdalnie. Rządzący miastem od blisko 20 lat Tadeusz Krzakowski musiał udać się na kwarantannę. Wszystko za sprawą posiedzeń Zespołu Zarządzania Kryzysowego, podczas których włodarz mógł mieć kontakt z osobą, która ma w rodzinie zarażonego koronawirusem.

Biedronka z komunikatem dla swoich klientów. Sztab kryzysowy przekazał ważne wiadomościBiedronka z komunikatem dla swoich klientów. Sztab kryzysowy przekazał ważne wiadomościCzytaj dalej

- W posiedzeniach Zespołu Zarządzania Kryzysowego dla Miasta i Powiatu Legnickiego, z mocy odpowiednich przepisów, uczestniczą przedstawiciele różnych służb. Jeden z członków rodziny uczestnika posiedzenia zespołu, jak się później okazało, jest nosicielem koronawirusa – wyjaśnia w rozmowie z portalem e-legnickie.pl Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

- W tej sytuacji prezydent Legnicy, od 16 marca, ze względów prewencyjnych, podporządkował się zaleceniom i swoje obowiązki wykonuje zdalnie - dodał.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Zbigniew Hołdys trafił do szpitala. Nie ma pewności, co się stało

Apel prezydenta

Sam prezydent Legnicy zamieścił na Facebooku wpis, w którym zwrócił się do mieszkańców miasta.

- Drodzy Legniczanie, od dziś, mając na względzie bezpieczeństwo klientów Urzędu Miasta i moich współpracowników, prewencyjnie podporządkowałem się zaleceniom i swoje obowiązki wykonują zdalnie. Jestem w stałym kontakcie z pracownikami Urzędu Miasta i służbami odpowiedzialnymi za Wasze bezpieczeństwo. Apeluję także do Państwa, jeżeli tylko możecie, pozostańcie w domach i przede wszystkim stosujcie się do wszystkich zaleceń służb sanitarnych – napisał na Facebooku Krzakowski.

Na kwarantannę udali się również pozostali członkowie Zespołu Zarządzania Kryzysowego dla Miasta i Powiatu Legnickiego. Z kolei urzędnicy legnickiego magistratu pracują w trybie wewnętrznym. Oznacza to, że klienci nie mogą wejść na teren urzędu.

Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Wzruszający apel o pomoc seniorom. Zaproponujmy im pomoc, zróbmy za nich zakupy
  3. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  6. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  7. Kwarantanna w kraju graniczącym z Polską. Rząd podjął ostateczną decyzję
Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News