Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Były prezydent Polski twierdzi, że nie ma pieniędzy. „Zbankrutowałem”
Maria Gil-Sobczyk
Maria Gil-Sobczyk 09.12.2022 21:20

Były prezydent Polski twierdzi, że nie ma pieniędzy. „Zbankrutowałem”

flaga polska-flaga polski-flaga polska chmury-iberion
Biznesinfo

W rozmowie z Super Expressem były prezydent Polski Lech Wałęsa przyznał się do bankructwa. Stwierdził, że dopiero się z niego podnosi i nie ma pieniędzy, a rodzina wymaga od niego, by ją finansował. Gorzko wypowiedział się zwłaszcza o swojej żonie Danucie, wobec której użył określenia pijawa.

„Ja nie mam pieniędzy!”

Obecnie 79-letni Lech Wałęsa zdradził na łamach Super Expressu, że brakuje mu pieniędzy. Przyznał, iż zbankrutował i wciąż nie odrobił strat, a rodzina oczekuje, że będzie ją wspierał finansowo.

Mówią do mnie tak: Stary, ty musisz mieć pieniądze, i nie gadaj, że nie masz! Tak mi mówi rodzina. I muszę im dawać. Wszyscy tak robią. A żona to największa pijawa!— stwierdził Wałęsa.

Czym zajmuje się były prezydent?

Twórca Solidarnościjest doktorem honoris causa wielu uczelni, wydał kilka książek. Od wielu lat podróżuje po świecie i prowadzi wykłady. Kilka miesięcy temu był w Stanach Zjednoczonych. Po powrocie przyznał, również w rozmowie z Super Expressem, iż podczas wyjazdu zarobił znacznie więcej niż 200 tys. zł.

200 tys. zł to kościelnemu… Panie, za tyle dni pracy w Stanach?! I to takiej ciężkiej! Jak ja pracuję, to pracuję. Miałem koszulkę z napisem konstytucja i przestrzegałem w Stanach, że taki dzielny naród polski dopuścił do władzy demagogów, populistów i nie można się pozbierać, więc mówiłem, żeby na Zachodzie takich błędów nie popełniali — powiedział dziennikarzom serwisu.

Były prezydent pobiera emeryturę w wys. kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Sam jednak przekonywał, że to zbyt mało jak na apetyt byłego prezydenta.