BiznesINFO.pl
Zdjęcie poglądowe/Pexels

Zdjęcie autorstwa ELEVATE z Pexels

Koreańska firma SK Nexilis postawi fabrykę w Stalowej Woli. Będą setki nowych miejsc pracy

19 Listopada 2021

Autor tekstu:

Joanna Leja

Udostępnij:

Koreańska firma SK Nexilis zainwestuje 3 mld zł w fabrykę, która powstanie w Stalowej Woli (Podkarpackie). W zakładzie produkowana będzie folia miedziana wykorzystywana w bateriach do samochodów elektrycznych. Zatrudnienie znajdzie ponad 300 osób.

Koreańska spółka SK Nexilis, należąca do SKC Group specjalizuje się w produkcji folii miedzianej, wykorzystywanej w produkcji akumulatorów do samochodów elektrycznych.

biznesinfo-1

ZUS ponagla Polaków. Wnioski o wypłatę można składać tylko do końca listopada

CZYTAJ DALEJ

Uroczyste podpisanie porozumienia dotyczącego inwestycji odbyło się w czwartek w Stalowej Woli, w obecności premiera Mateusza Morawieckiego.

– To ciężka praca Polaków, połączona z poszukiwaniem najlepszych na świecie inwestorów, doprowadza do tego, że dzisiaj Polska gospodarczo wygląda zupełnie inaczej – podkreślił podczas uroczystości premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu zaznaczył, że Polacy "mogą tutaj tworzyć nowe miejsca pracy oraz chcieć zostać i pracować w Polsce".

Kolejna koreańska fabryka w Polsce

Lee Wan-Jae, prezes koncernu SKC, do którego należy SK nexilis, podkreślił, że grupa inwestuje w naszym kraju od 2005 r.

Jak powiedział podczas uroczystości w Stalowej Woli prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Krzysztof Drynda, SK Nexilis to kolejny projekt koncernu SK Group, realizowany wspólnie z PAIH. Wyraził zadowolenie, że Agencja może wspierać ważne dla polskiej gospodarki inwestycje.

– Mówimy po pierwsze o znaczącej i rosnącej w siłę branży, a po drugie o nowych, wyspecjalizowanych miejscach pracy – zaznaczył Drynda.

PGNiG

Białoruś przykręciła kurek z ropą. Surowca do Polski popłynie znacznie mniej

CZYTAJ DALEJ

ARP zwróciła uwagę, że będzie to kolejna fabryka produkująca folię miedzianą w Polsce. "To przedsięwzięcie pozwoli na wyprodukowanie dodatkowo 50 tys. ton folii rocznie" - wskazano. Dodano, że "nowa inwestycja to ponad 300 miejsc pracy i rozwój miasta i regionu, ale też działanie na rzecz środowiska". Folia miedziana to bowiem jeden z podzespołów niezbędnych do produkcji baterii litowo-jonowych, wykorzystywanych w samochodach elektrycznych.

Krzysztof Drynda zaznaczył, że inwestycja przyczyni się do transferu technologii i rozwoju kadr. "E-mobilność to teraz globalny trend, a Polska jest niezmiernie ważnym ogniwem w tym łańcuchu dostaw" - zaznaczył. Wskazał, że PAIH ma "na koncie 18 aktywnych projektów z branży elektromobilnej". Jak wyjaśnił, po analizie możliwych lokalizacji, Podkarpacie okazało się najkorzystniejszym miejscem do ulokowania zakładu SK Nexilis.

biznesinfo-1

Petrolinvest składa wniosek o upadłość. Polski gigant nie wytrzymał na rynku

CZYTAJ DALEJ

Koreański inwestor ulokował zakład na terenie nowo powstałego strategicznego parku przemysłowego w Stalowej Woli zarządzanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu. Jak wskazano, inwestycje takie jak fabryka w Stalowej Woli "wpisują się w założenia Polskiego Ładu, wzmacniając rynek naszego kraju, dzięki zagranicznym partnerom".

Fabryka ma powstać do 2024 roku, w kolejnym etapie koreański inwestor będzie dążył do podwojenia potencjału produkcyjnego by stać się liderem rynku GreenMobility.

Joanna LejaAutor

Redaktorka Biznesinfo. Wcześniej związana z takimi redakcjami jak bankier.pl, money.pl i wroclaw.pl. Poza śledzeniem najważniejszych wydarzeń, fotografuje z ziemi i z przestrzeni powietrznej. Absolwentka komunikacji korporacyjnej i public relations na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Dziennikarstwa i public relations na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Praca w Polsce wciąż gorzej opłacana niż w Niemczech

Praca

Praca w Polsce wciąż gorzej opłacana od tej w Niemczech. Ale wydajnością gonimy coraz szybciej

Czytaj więcej >
Urząd daje możliwość natychmiastowej oceny swojej pracy

Praca

Urząd umożliwił ocenę swojej pracy. Już po tygodniu wyniki zaskakują

Czytaj więcej >
TOMASZ MATUSZKIEWICZ / SUPER EXP/AGENCJA SE/East News

Praca

11 marca obchodzimy Dzień Sołtysa. Czy sprawowanie tej funkcji się opłaca?

Czytaj więcej >

Praca

Pozycjonowanie – na czym polega? Jak zwiększyć widoczność w Google?

Czytaj więcej >

Praca

ZUS pilnie przypomina, przedsiębiorcy mają czas tylko do 31 marca. Wielu z nich musi złożyć dodatkowy dokument

Czytaj więcej >

Praca

Ukraińcy dostaną 300 zł od polskiego rządu. Mogą też liczyć na pomoc w przebranżowieniu

Czytaj więcej >