BiznesINFO.pl
Zdjęcie poglądowe/Pexels

Zdjęcie autorstwa ELEVATE z Pexels

Koreańska firma SK Nexilis postawi fabrykę w Stalowej Woli. Będą setki nowych miejsc pracy

19 Listopada 2021

Autor tekstu:

Joanna Leja

Koreańska firma SK Nexilis zainwestuje 3 mld zł w fabrykę, która powstanie w Stalowej Woli (Podkarpackie). W zakładzie produkowana będzie folia miedziana wykorzystywana w bateriach do samochodów elektrycznych. Zatrudnienie znajdzie ponad 300 osób.

Koreańska spółka SK Nexilis, należąca do SKC Group specjalizuje się w produkcji folii miedzianej, wykorzystywanej w produkcji akumulatorów do samochodów elektrycznych.

biznesinfo-1

ZUS ponagla Polaków. Wnioski o wypłatę można składać tylko do końca listopada

CZYTAJ DALEJ

Uroczyste podpisanie porozumienia dotyczącego inwestycji odbyło się w czwartek w Stalowej Woli, w obecności premiera Mateusza Morawieckiego.

– To ciężka praca Polaków, połączona z poszukiwaniem najlepszych na świecie inwestorów, doprowadza do tego, że dzisiaj Polska gospodarczo wygląda zupełnie inaczej – podkreślił podczas uroczystości premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu zaznaczył, że Polacy "mogą tutaj tworzyć nowe miejsca pracy oraz chcieć zostać i pracować w Polsce".

Kolejna koreańska fabryka w Polsce

Lee Wan-Jae, prezes koncernu SKC, do którego należy SK nexilis, podkreślił, że grupa inwestuje w naszym kraju od 2005 r.

Jak powiedział podczas uroczystości w Stalowej Woli prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Krzysztof Drynda, SK Nexilis to kolejny projekt koncernu SK Group, realizowany wspólnie z PAIH. Wyraził zadowolenie, że Agencja może wspierać ważne dla polskiej gospodarki inwestycje.

– Mówimy po pierwsze o znaczącej i rosnącej w siłę branży, a po drugie o nowych, wyspecjalizowanych miejscach pracy – zaznaczył Drynda.

PGNiG

Białoruś przykręciła kurek z ropą. Surowca do Polski popłynie znacznie mniej

CZYTAJ DALEJ

ARP zwróciła uwagę, że będzie to kolejna fabryka produkująca folię miedzianą w Polsce. "To przedsięwzięcie pozwoli na wyprodukowanie dodatkowo 50 tys. ton folii rocznie" - wskazano. Dodano, że "nowa inwestycja to ponad 300 miejsc pracy i rozwój miasta i regionu, ale też działanie na rzecz środowiska". Folia miedziana to bowiem jeden z podzespołów niezbędnych do produkcji baterii litowo-jonowych, wykorzystywanych w samochodach elektrycznych.

Krzysztof Drynda zaznaczył, że inwestycja przyczyni się do transferu technologii i rozwoju kadr. "E-mobilność to teraz globalny trend, a Polska jest niezmiernie ważnym ogniwem w tym łańcuchu dostaw" - zaznaczył. Wskazał, że PAIH ma "na koncie 18 aktywnych projektów z branży elektromobilnej". Jak wyjaśnił, po analizie możliwych lokalizacji, Podkarpacie okazało się najkorzystniejszym miejscem do ulokowania zakładu SK Nexilis.

biznesinfo-1

Petrolinvest składa wniosek o upadłość. Polski gigant nie wytrzymał na rynku

CZYTAJ DALEJ

Koreański inwestor ulokował zakład na terenie nowo powstałego strategicznego parku przemysłowego w Stalowej Woli zarządzanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu. Jak wskazano, inwestycje takie jak fabryka w Stalowej Woli "wpisują się w założenia Polskiego Ładu, wzmacniając rynek naszego kraju, dzięki zagranicznym partnerom".

Fabryka ma powstać do 2024 roku, w kolejnym etapie koreański inwestor będzie dążył do podwojenia potencjału produkcyjnego by stać się liderem rynku GreenMobility.

Tagi:

motoryzacja

Joanna LejaAutor

Redaktorka Biznesinfo. Wcześniej związana z takimi redakcjami jak bankier.pl, money.pl i wroclaw.pl. Poza śledzeniem najważniejszych wydarzeń, fotografuje z ziemi i z przestrzeni powietrznej. Absolwentka komunikacji korporacyjnej i public relations na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Dziennikarstwa i public relations na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Praca

Kreatywna inwestycja w kreatywny sektor

Czytaj więcej >
Bezrobocie w Polsce

Praca

Bezrobocie w Polsce. Najnowsze dane. Komentarz premiera Morawieckiego

Czytaj więcej >
Wypowiedzenie umowy zlecenia – terminy, przepisy

Praca

Spółka Agora planuje zwolnienia grupowe. Pracę ma stracić prawie 6 procent pracowników

Czytaj więcej >
Praca zdalna wkrótce stałym elementem Kodeksu pracy?

Praca

Praca zdalna dla rodziców dzieci do 4 roku życia. W niektórych przypadkach pracodawca będzie mógł odmówić

Czytaj więcej >

Praca

Gdzie zarobić kilkaset złotych na rękę za godzinę pracy. Świetnie płatne, mało znane zawody

Czytaj więcej >
dzieci w parku

Praca

Kodeks pracy przejdzie rewolucję. Minister zapowiedziała już zmiany, rodzice się ucieszą

Czytaj więcej >