Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Koniec Credit Suisse. W Polsce bank zatrudnia ponad 6 tys. osób, pracownicy już dostali listy
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 20.03.2023 13:55

Koniec Credit Suisse. W Polsce bank zatrudnia ponad 6 tys. osób, pracownicy już dostali listy

Logo banku Credit Suisse
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Sytuacja w sektorze bankowym jest bardzo niepokojąca. W ostatnim czasie upadł amerykański Silicon Valley Bank, a teraz bardzo głośno jest o przejęciu szwajcarskiego Credit Suisse przez bank UBS. Przedstawiciele przejmowanego banku skontaktowali się już z pracownikami, czytamy na stronie bankier.pl. 

Koniec Credit Suisse

Szwajcarski bank Credit Suisse przestaje istnieć. Zostanie przejęty przez swojego konkurenta, bank UBS, za 3 mld franków. Pracownicy przejmowanego banku otrzymali specjalne informacje dotyczące redukcji zatrudnienia. 

Co z pracownikami banku?

Przedstawiciele Credit Suisse wysłali do pracowników specjalne informacje dotyczące redukcji zatrudnienia i wynagrodzeń. Poinformowali, że fuzja Credit Suisse i UBS wymaga dopełnienia wielu formalności, dlatego dojdzie do skutku dopiero pod koniec bieżącego roku. Przez najbliższe miesiące Credit Suisse nieprzerwanie będzie prowadzić obsługę swoich klientów, co oznacza, że na chwilę obecną pracownicy nie powinni się martwić o swoje stanowiska.

Portal podaje, że takie informacje otrzymali również pracownicy polskich oddziałów banku. We Wrocławiu to około 5150 osób, a w Warszawie jest ich blisko 1000.

Jeżeli dojdzie do zwolnień, będą wypłacane odprawy

Według przedstawicieli Credit Suisse, jeżeli dojdzie do redukcji etatów, pracownicy będą o tym informowani zgodnie z wytycznymi obowiązującymi w danym kraju. W takim przypadku zwalniane osoby mają otrzymać odprawy zgodnie z rynkowymi praktykami.

Nie będzie obcinania kosztów

Przedstawiciele banku zapewnili pracowników, że zarówno wynagrodzenia, jak i premie, które miały zostać wypłacane 24 marca br., trafią do wszystkich zgodnie pierwotnym planem. To samo dotyczy planowanych podwyżek, a także premii za wyniki.