BiznesINFO.pl > Handel > Kolejna niemiecka sieć sklepów podbija Polskę. Wyróżniać je mają niskie ceny i mega promocje
Patryk Solarczyk
Patryk Solarczyk 26.09.2023 20:48

Kolejna niemiecka sieć sklepów podbija Polskę. Wyróżniać je mają niskie ceny i mega promocje

sklep
Mix Markt

W ostatnich miesiącach na polskim rynku dynamicznie rozwija się kilka dużych niemieckich sieci sklepów. Niedawno pisaliśmy o Woolworth, która z sukcesem podbija wiele miast w naszym kraju. Kolejną siecią, która w miarę rozwoju, stanowić może poważna konkurencję dla Biedronki czy Lidla jest Mix Markt.

Nowa sieć - rozwój

W marcu firma otworzyła sklep w Opolu. Jest to trzeci sklep marki w Polsce. Jego lokalizacja to ulica Ozimska. Pozostałe sklepy znajdują się w Tarnowie i Krakowie.

Detaliczna sieć handlowa w branży artykułów spożywczych Mix-Markt wyspecjalizowała się w sprzedaży międzynarodowych produktów i objęła w tym zakresie wiodącą pozycję w Europie - podaje firma. 

Pierwszy sklep Mix został założony w 1997 roku i od tego czasu sieć stale się rozrasta i jest obecnie reprezentowana w liczbie 344 supermarketów w Niemczech oraz w Europie. 

Asortyment niemieckiej sieci

Zgodnie z informacjami, które przekazuje sieć - każdy sklep Mix posiada szeroki asortyment specjałów z wielu krajów Europy i Azji, skutecznie uzupełniany artykułami drogeryjnymi oraz gospodarstwa domowego. 

W sklepie Mix Markt znajdziemy takie produkty jak: ukraińskie pierogi, bułgarski nabiał, czy bałkańskie wyroby wędliniarskie i mięsne. 

Asortyment Mix Markt obejmuje ponadto produkty rybne, nabiał, lody, najróżniejsze wyroby głęboko mrożone, ciasta, przetwory warzywne, produkty z owoców leśnych i zbóż, napoje i alkohole.

Lokalizacje poza Polską, cel firmy

“Wyznaczyliśmy sobie cel, aby oferować wielokulturowemu kręgowi klientów niepowtarzalne doświadczenia zakupowe z dużym wyborem w znakomitym stosunku ceny do jakości.” - czytamy na stronie firmy.

Sklepy Mix są dostępne również w: Belgii, Bułgarii, Francji, Grecji, Wielkiej Brytanii, we Włoszech, Montenegro, Holandii, Austrii, Portugalii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach, na Cyprze.

Tagi: Niemcy sklep