BiznesINFO.pl
Korea Północna na skraju upadku?

East News

Kim Dzong Un składa Rosji ofertę. Chce wesprzeć rosyjskie wojsko

6 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Magdalena Madoń

Udostępnij:

Kim Dzong Un zaproponował Rosjanom wysłanie 100 tys. północnokoreańskich żołnierzy, którzy mieliby dołączyć do wojny przeciwko Ukrainie. W zamian prezydent Rosji jest w stanie zaoferować dostawy energii i zboża, podaje Dailly Mail. 

Wsparcie Korei Północnej w wojnie z Ukrainą

Korea Północna dała w ostatnim czasie jasno do zrozumienia, że oprócz zapewniania Rosji budowniczych do naprawy szkód wojennych jest gotowa dostarczyć ogromne siły bojowe, by przechylić szalę na korzyść Moskwy – podała agencja informacyjna Regnum.

Jak podaje Daily Mail, cytowany przez portal radiozet.pl, Kim zaproponował wysłanie nawet 100 tys. żołnierzy, którzy mieliby wesprzeć Rosjan w walce. Przybyli żołnierze mieliby trafić do sił separatystycznych w Donieckiej Republice Ludowej (DRL) i Ługańskiej Republice Ludowej (LPR), jak podaje Interia. Niedawno Korea Północna uznała ich niepodległość. 

Kim Dozng Un miał również zaoferować pomoc w odbudowie infrastruktury w zniszczonych miastach na terenie Donbasu. W zamian Korea Północna miałaby liczyć na dostawy energii i zboża od Rosji

Czołowy ekspert ds. obrony w Moskwie Igor Korotczenko mówił w rosyjskiej telewizji, że Rosjanie nie powinni się wstydzić przyjęcia pomocy od Kim Dzong Una. Zaznaczył, że ochotnicy z Korei Północnej dysponują bogatym doświadczeniem w walce przeciwbateryjnej oraz mają bogaty arsenał artyleryjski. 

Stosunki Korei Północnej i Rosji

Związek Radziecki był pierwszym krajem, który w 1948 roku oficjalnie uznał KRL-Koreańską Republikę-Ludowo- Demokratyczną. Wspierał również Koreańską Armię Ludową podczas wojny koreańskiej.

Kim Dzong Un od dawna wzmacnia sojusz z Rosją, który postrzega jako szansę poprawienia sytuacji międzynarodowej oraz ekonomicznej swojego kraju. Korea Północna była jednym z pięciu krajów, które głosowały przeciwko rezolucji ONZ potępiającej inwazję na Ukrainę

Tagi:

Korea PółnocnaRosja

Magdalena MadońAutor

Magdalena Madoń

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Polacy są mistrzami w… porzucaniu psów! W schroniskach jest ich niemal 100 tysięcy - ruszyła kampania świadomościowa Petsy

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Szwedzi nie zamierzają oddać Polsce Statutu Łaskiego. Powołują się na wątpliwe procedury

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Lekarze specjaliści nie mogą zacząć pracy. Zabrakło papieru na ich dyplomy

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Susza w polskich lasach wpływa fatalnie na grzybnie. Coraz mniej okazów do zebrania

Czytaj więcej >
Władimir Putin ma w Europie sojusznika, niedzielne spotkanie pomoże Rosji w sprzedaży gazu

Polska i Świat

Rosyjska gospodarka działa lepiej niż prognozowano

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa N/Z Pobieranie gotowki z bankomatu

Polska i Świat

Bankomaty masowo likwidowane w Hiszpanii. Zniknęło już ponad tysiąc

Czytaj więcej >