BiznesINFO.pl
Korea Północna na skraju upadku?

East News

Kim Dzong Un składa Rosji ofertę. Chce wesprzeć rosyjskie wojsko

6 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Magdalena Madoń

Udostępnij:

Kim Dzong Un zaproponował Rosjanom wysłanie 100 tys. północnokoreańskich żołnierzy, którzy mieliby dołączyć do wojny przeciwko Ukrainie. W zamian prezydent Rosji jest w stanie zaoferować dostawy energii i zboża, podaje Dailly Mail. 

Wsparcie Korei Północnej w wojnie z Ukrainą

Korea Północna dała w ostatnim czasie jasno do zrozumienia, że oprócz zapewniania Rosji budowniczych do naprawy szkód wojennych jest gotowa dostarczyć ogromne siły bojowe, by przechylić szalę na korzyść Moskwy – podała agencja informacyjna Regnum.

Jak podaje Daily Mail, cytowany przez portal radiozet.pl, Kim zaproponował wysłanie nawet 100 tys. żołnierzy, którzy mieliby wesprzeć Rosjan w walce. Przybyli żołnierze mieliby trafić do sił separatystycznych w Donieckiej Republice Ludowej (DRL) i Ługańskiej Republice Ludowej (LPR), jak podaje Interia. Niedawno Korea Północna uznała ich niepodległość. 

Kim Dozng Un miał również zaoferować pomoc w odbudowie infrastruktury w zniszczonych miastach na terenie Donbasu. W zamian Korea Północna miałaby liczyć na dostawy energii i zboża od Rosji

Czołowy ekspert ds. obrony w Moskwie Igor Korotczenko mówił w rosyjskiej telewizji, że Rosjanie nie powinni się wstydzić przyjęcia pomocy od Kim Dzong Una. Zaznaczył, że ochotnicy z Korei Północnej dysponują bogatym doświadczeniem w walce przeciwbateryjnej oraz mają bogaty arsenał artyleryjski. 

Stosunki Korei Północnej i Rosji

Związek Radziecki był pierwszym krajem, który w 1948 roku oficjalnie uznał KRL-Koreańską Republikę-Ludowo- Demokratyczną. Wspierał również Koreańską Armię Ludową podczas wojny koreańskiej.

Kim Dzong Un od dawna wzmacnia sojusz z Rosją, który postrzega jako szansę poprawienia sytuacji międzynarodowej oraz ekonomicznej swojego kraju. Korea Północna była jednym z pięciu krajów, które głosowały przeciwko rezolucji ONZ potępiającej inwazję na Ukrainę

Tagi:

Korea PółnocnaRosja

Magdalena MadońAutor

Redaktor Biznesinfo. Wcześniej copywriter oraz młodsza księgowa. Absolwentka rachunkowości i controllingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W wolnym czasie bierze czarodziejski flet i gra w orkiestrach dętych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.madon@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Flaga ONZ

Polska i Świat

Rezolucja potępiająca aneksję terytoriów Ukrainy odrzucona. Rosja skorzystała z prawa weta

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Michał Dworczyk złożył rezygnację. Już nie jest szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Czytaj więcej >
Piraci zaatakowali statek "Port Gdynia"

Polska i Świat

Wprowadzono drugi stopień zabezpieczenia portów morskich

Czytaj więcej >
sejm

Polska i Świat

Debata o wydłużeniu kadencji samorządów. Tylko PiS głosuje za projektem

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Pilna sesja Rady Bezpieczeństwa ONZ dotycząca Nord Stream. Na życzenie Rosji

Czytaj więcej >
Rondo. Czy przed skrzyżowaniem należy włączać lewy kierunek?

Polska i Świat

Wielu kierowców jeszcze nie wie o zmianie przepisów. Na skrzyżowaniu mogą zgarnąć 1000 zł mandatu

Czytaj więcej >