Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Jest milionerem, stara się dostać na studia. Do egzaminu przystąpił już 27 raz
Paula Drechsler
Paula Drechsler 26.06.2023 16:27

Jest milionerem, stara się dostać na studia. Do egzaminu przystąpił już 27 raz

student
domena publiczna

56-letni milioner, który nigdy nie poszedł na studia, od wielu lat próbuje to zmienić. Do trudnych egzaminów podszedł teraz po raz 27. Zdobycie wyższego wykształcenia jest jego marzeniem.

Marzenia o studiowaniu

Wiele osób marzy o tym, aby iść na studia. Jednak to, że o wyższym wykształceniu śni ustawiony do końca życia milioner, jest już niemałym zaskoczeniem.

Tak jednak jest w przypadku 56-letniego bogacza, który mimo posiadania dobrze prosperującej firmy, zajmującej się wytwórstwem materiałów budowlanych, od wielu lat próbuje dostać się na uczelnię.

- Naprawdę chcę iść na uniwersytet i zostać intelektualistą — cytuje milionera Business Insider.

Gigantyczne kary za słuchanie muzyki na plaży. Koniec z przynoszeniem głośników nad wodę?

27 podejść, by dostać się na uczelnię

56-latek z Chin, Liang Shi, pracował kiedyś w fabryce. Zdecydował się odejść i założyć własną firmę zajmującą się materiałami budowlanymi. To był strzał w dziesiątkę, ponieważ biznes okazał się niezwykle dochodowy. Liang Shi został milionerem.

Mimo wszystko, jak podkreśla, zawsze marzył o pójściu na studia. Aby to zrobić, musiał raz do roku przystępować do chińskiego egzaminu wstępnego, zwanego gaokao. Zdanie testów nie należy do najłatwiejszych. Milioner próbował tego dokonać już 27 razy.

Niespełnione ambicje

Mimo wielkich chęci Liang Shi już po raz 27 nie zdał egzaminów na studia. Stwierdził, że to chyba było ostatnie podejście i nie jest pewny, czy jeszcze kiedykolwiek spróbuje znów napisać test.

- To nieprzyjemna myśl, że nie udało mi się zdobyć wykształcenia wyższego — cytuje Lianga Business Insider.