Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Jednak się da. Biedronka znalazła sposób na zakaz handlu w niedziele i ma limitowaną ofertę
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 12.05.2023 17:40

Jednak się da. Biedronka znalazła sposób na zakaz handlu w niedziele i ma limitowaną ofertę

Biedronka
Domena publiczna

Sprawa zakazu handlu w niedziele w Polsce jest wysoce kontrowersyjna. Niektóre małe sieci sklepów, jak np. Żabka, wykorzystywały możliwości prawne aby być otwartymi w ostatni dzień tygodnia. Teraz okazuje się, że i Biedronka znalazła wytrych pozwalający na ominięcie zakazu.

Biedronka omija zakaz handlu

Po bliższym zapoznaniu się ze sprawą, zmiana okazuje się nie być aż tak rewolucyjną jak początkowo się wydaje. Chodzi bowiem o możliwość dostawy zakupów.

Jak podaje portal Interia, Biedronka od 2021 roku w ramach współpracy z aplikacją Glovo prowadzi usługę BIEK. Polega ona na możliwości przeprowadzenia zakupów przez internet z dostawą do domu.

Jednak dopiero teraz sieć poinformowała o uruchomieniu ekspresowych stref dostaw w sześciu polskich miastach. Dostawa zakupionych produktów ma być możliwa w 15 minut po złożeniu zamówienia.

Wytrych na niedzielny zakaz

Interia wskazuje, że w ogłoszeniu sieci Biedronka znalazł się drobny szczegół. Usługa ekspresowych zakupów jest dostępna również w niedziele niehandlowe.

Strefy dostaw wyznaczono w Warszawie (5 stref), Krakowie (3 strefy), Wrocławiu, Łodzi, Gdańsku (po 2 strefy w każdym z tych miast) i Poznaniu (1 strefa). Według Interii, rozmiar strefy zależy od odległości do mikrocentrum dystrybucyjnego sieci.

Jest specjalna oferta

Z okazji wprowadzenia ekspresowych zakupów, Biedronka przedstawiła również limitowaną czasowo ofertę. Skierowana jest ona do tych osób, które zrobią zakupy właśnie przez internet.

Do końca maja zakupy zrobione przez BIEK będą dostarczone za darmo - jednak pod jednym warunkiem. Jak informuje Interia, sieć wprowadziła dolny limit w postaci min. wartości zakupów w wysokości 75 zł. Inaczej trzeba będzie zapłacić max. 12,99 zł za dostawę.