Ministerstwo Rolnictwa przekazało wspaniałe wieści dotyczące produkcji jabłek
Pixabay/kingimaging
Autor Radosław Święcki - 29 Września 2020

Pierwsi w Europie, trzeci na świecie. W jednym rodzaju produkcji jesteśmy absolutną potęgą

Okazuje się, że jesteśmy potęgą w produkcji jabłek. Jak podaje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Polska jest największym producentem jabłek w Unii Europejskiej. Na świecie jesteśmy pod tym względem na trzecim miejscu.

Polska potęgą w produkcji jabłek

W przypadającym 28 września Światowym Dniu Jabłka Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przekazało radosne wieści. Okazuje się, że jesteśmy potęgą w produkcji tych owoców. - Polska jest największym producentem jabłek w Unii Europejskiej i trzecim na świecie - informuje na twitterowym profilu resort rolnictwa i rozwoju wsi.

t

Ministerstwo przytacza dane z których wynika, że udział Polski w światowej produkcji jabłek wynosi ok. 5 proc., zaś w unijnej 27 proc. Z kolei przywołane przez “Gazetę Wyborczą” statystyki wskazują, że w ubiegłym roku polskie jabłka były eksportowane do blisko 50 krajów na świecie w ilości 570 tys. ton.

Oprócz emerytury można wyciągnąć ogromny dodatek. Da ci potężny zastrzyk gotówki, nawet 6-krotność pensjiOprócz emerytury można wyciągnąć ogromny dodatek. Da ci potężny zastrzyk gotówki, nawet 6-krotność pensjiCzytaj dalej

Jabłka dominują w zbiorach owoców w naszym kraju. W latach 2016-2018 udział jabłek w łącznej produkcji owoców w Polsce wynosił 78 proc., podczas gdy dekadę wcześniej odsetek ten wynosił ok. 70 proc.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Dokładnie sprawdzili, w których sklepach jest najtaniej. Różnice są gigantyczne
2. Serce 17-latka przestało bić na 20 minut. Opowiedział co zobaczył po drugiej stronie
3. Umowa o dzieło z drastycznymi zmianami. Masz dostać jeszcze mniej

Z licznych badań wynika, że jabłko to od lat ulubiony owoc większości Polaków. Przeprowadzony pod koniec zeszłego roku sondaż pracownik Kantar (w ramach akcji “Narodowe badania konsumpcji warzyw i owoców”) pokazuje, że ok. 40 proc. polskich konsumentów spożywa jabłko raz w tygodniu.

Miała dostać mandat 500 zł, ale odmówiła współpracy. Teraz bezwzględnie musi zapłacić 3370 złMiała dostać mandat 500 zł, ale odmówiła współpracy. Teraz bezwzględnie musi zapłacić 3370 złCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Papier toaletowy, makaron i ryż znowu znikają z półek. W Polsce również padają niepokojące rekordy zakażeń, co dalej?
  2. Dziwne zdarzenie na warszawskiej "Patelni". Wszystko się nagrało
  3. Z kupnem mieszkania jeszcze się wstrzymaj. Niebawem będą aż 30 proc. tańsze
  4. Po 15 latach zażądali od niego zapłaty abonamentu RTV. Jednak wyrok sądu upokorzył Pocztę
  5. Kontrole w sklepach, możesz zdziwić się na zakupach. Inspekcja powołuje się na jeden przepis
  6. Wideo - Policyjny radiowóz mógł doprowadzić do wielkiej tragedii. O krok od groźnego wypadku
Kolejna próba wprowadzenia emerytur stażowych. Seniorem zostaniesz nawet przed 60-tkąKolejna próba wprowadzenia emerytur stażowych. Seniorem zostaniesz nawet przed 60-tkąCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News