Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Zacznie się jeszcze dzisiaj. Wiele banków wprowadzi ograniczenia
Maria Glinka
Maria Glinka 29.01.2021 01:00

Zacznie się jeszcze dzisiaj. Wiele banków wprowadzi ograniczenia

ING, Pekao, BOŚ i Toyota planują przerwy techniczne
Biznesinfo

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kiedy ING, Pekao, Boś i Toyota Bank przeprowadzą prace serwisowe

  • W którym banku przerwa techniczna będzie najdłuższa

  • Na jakie niedogodności muszą przygotować się klienci

ING i Pekao z weekendową przerwą

ING zapowiada, że prace serwisowe rozpoczną się w nocy z niedzieli na poniedziałek (31 stycznia - 1 lutego). Przerwa potrwa jednak zaledwie pół godziny (od północy do 0:30).

W tym czasie klienci ING, którzy będą dokonywali zakupów internetowych mogą napotkać na trudności. Istnieje duże ryzyko, że transakcja kartą płatniczą, realizowana za pomocą jednorazowego kodu SMS, nie zostanie sfinalizowana.

Co więcej, w ramach przerwy technicznej w ING mogą pojawić się także problemy z wpłacaniem pieniędzy w bankomatach sieci Planet Cash/ING. Portal bankier.pl donosi, że wpłaty środków we wrzutniach będą działały bez zakłóceń.

Pekao, podobnie jak ING, zdecydował się na przeprowadzenie prac modernizacyjnych w nocy z niedzieli na poniedziałek. Przerwa techniczna w Pekao odbędzie się między 4:00 a 6:00 rano.

Przez dwie godziny klienci Pekao mogą napotkać na poważne trudności w aplikacji mobilnej banku. Niewykluczone, że pojawią się także problemy przy używaniu kart wielowalutowych i karty Visa Debit Gold.

ING i Pekao od dłuższego czasu plasują się wśród najczęściej wybieranych banków przez Polaków. Zgodnie z raportem prnews.pl z trzeciego kwartału 2020 r. konto w ING posiada 4,7 mln osób, a w Pekao - aż 5,7 mln. Potencjalne grono osób narażonych na weekendowe utrudnienia może być zatem ogromne.

Rekordowo długa przerwa w BOŚ, a klienci Toyota Bank bez dostępu do pełnej autoryzacji

Z kolei BOŚ przeprowadzi prace serwisowe dużo wcześniej niż Pekao i ING. Zgodnie z planem przerwa techniczna rozpocznie się już w piątek 29 stycznia. To właśnie klienci BOŚ będą musieli zmierzyć się z najdłuższymi utrudnieniami, ponieważ modernizacja ma potrwać od godziny 23:00 w piątek aż do 16:00 w sobotę.

W trakcie siedemnastogodzinnej przerwy BOŚ wyłączy kilka kanałów bankowości. Klienci nie będą mieli dostępu do systemu internetowego, aplikacji mobilnej i bankowości telefonicznej.

Najpóźniej prace modernizacyjne przeprowadzi Toyota Bank. Przerwa techniczna została zaplanowana dopiero na wtorek między godziną 1:00 a 5:00 nad ranem. W tym czasie należy liczyć się z problemami podczas płatności, które wymagają autoryzacji transakcji 3D Secure.

Skala utrudnień w BOŚ i Toyocie jest zdecydowanie mniejsza, podobnie jak liczba klientów narażona na utrudnienia. Konto w BOŚ posiada bowiem niewiele ponad 222 tys. użytkowników, co plasuje instytucję poza pierwszą dziesiątką największych banków w Polsce. Z kolei Toyota Bank nie udostępnia danych na temat liczby swoich klientów.