Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Ile zarabia Iga Świątek? Polka już może liczyć fortunę
Radosław Święcki
Radosław Święcki 13.10.2020 02:00

Ile zarabia Iga Świątek? Polka już może liczyć fortunę

Ile zarabia Iga Świątek
eastnews/Thomas Samson/AFP

Ile zarabia Iga Świątek?

19-letnia Iga Swiątek to od weekendu najgorętsze nazwisko w świecie sportu (na kilka tygodni przed końcem roku chyba można pokusić się o prognozę, kto zdobędzie tytuł Sportowca 2020 roku). za sprawą zwycięstwa w French Open.

Niewątpliwy sukces sportowy polskiej tenisistki idzie w parze z sukcesem materialnym, w pełni zasłużonym. Ile zarobiła Iga Świątek? Z danych, które ujawnia portal Money.pl dowiadujemy się, że za sam awans do półfinału tenisistka otrzymała 425 tys. euro, czyli niespełna 2 mln zł, zaś za wywalczenie miejsca w finale gratyfikacja wyniosła 800 tys. euro, czyli ponad 3,5 mln zł.

Z kolei za sobotnie zwycięstwo nad Sofią Kenin Iga Świątek zarobiła aż 1,6 mln euro, a zatem nieco ponad 7 mln zł. Portal przypomina, że w tym roku cała pula nagród turnieju Rolanda Garrosa wyniosła 38 mln euro, czyli nieco mniej niż w ostatnich latach, co jest efektem kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa.

Pewne jest natomiast, że ostatnie sukcesy sportowe Igi Świątek oznaczają, że chude lata z którymi przez dłuższy okres czasu się zmagała (jak już pisaliśmy, przez trudną sytuację materialną jej rodziny omal nie przerwała kariery) to już przeszłość i w najbliższych latach zarobi nie tylko na tenisie (kontrakty reklamowe są pewnie kwestią czasu).