Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Kolejny as serwisowy Igi Świątek. Podpisze kontrakt z luksusową marką
Maria Glinka
Maria Glinka 30.12.2020 01:00

Kolejny as serwisowy Igi Świątek. Podpisze kontrakt z luksusową marką

Iga Świątek podpisze przełomowy kontrakt
Corinne Dubreuil via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jaką propozycję otrzymała Iga Świątek

  • Kto reklamuje znaną markę

  • Z jakimi innymi firmami będzie współpracowała tenisistka

Historyczny kontrakt Igi Świątek

Iga Świątek przebojem wdarła się na światowe korty tenisowe. Zwycięstwem Polki w wielkoszlemowym turnieju French Open żyła cała Polska. Młoda sportsmenka z Warszawy w mgnieniu oka stała się najlepszą polską tenisistką, która plasuje się obecnie na 17. miejscu w rankingu WTA.

Nic dziwnego, że interesują się nią wielkie koncerny. Marek Furjan, dziennikarz i komentator tenisa w Eurosporcie, poinformował na Twitterze, że Iga Świątek dostała propozycję współpracy od luksusowej marki zegarków - Rolex.

Podpisanie kontraktu ze szwajcarskim przedsiębiorstwem byłoby przełomowym wydarzeniem, ponieważ jak dotąd żaden polski sportowiec nie był twarzą Rolexa. - Iga Świątek, prawdopodobnie jako pierwsza Polka w historii, będzie ambasadorką marki Rolex! - czytamy we wspisie Furjana na Twitterze.

Zegarki promowali do tej pory inni znani tenisiści tacy jak: Roger Federer, Caroline Wozniacki, Stefanos Tsitsipas i Angelique Kerber. Twarzą Rolexa jest także znany reżyser James Cameron, piosenkarz Michael Buble, narciarka alpejska Lindsey Vonn czy golfista Tiger Woods. Do tego elitarnego grona już niebawem może dołączyć także Iga Świątek.

Czy Iga Świątek wykorzysta swój potencjał marketingowy?

Rozpoczęcie współpracy z Rolexem byłoby kolejnym wartościowym kontraktem na koncie Igi Świątek. Portal gazeta.pl przypomina, że młoda gwiazda tenisa porozumiała się niedawno także z firmą Tecnfibre. Jest to francuska spółka, która produkuje rakiety tenisowe. Drugim ambasadorem Tecnfibre będzie rosyjski tenisista Daniił Miedwiediew.

- W tenisie trzeba być kojarzonym z firmami z klasą, którymi ludzie się zachwycają. Agnieszka Radwańska podpisała kontrakt z Lexusem, ale kiedy była już na odpowiednim etapie kariery. Iga teraz również związała się z tą marką. Firma przetarła sobie u nas szlaki kontraktem z Agnieszką i teraz wybór dla Igi był dość prosty - przyznał polski tenisista Wojciech Fibak w rozmowie z portalem Onet Sport.

Dziennikarze portalu dotarli również do informacji, jakoby Iga Świątek już na początku 2021 r. miała zyskać nowego, głównego partnera. Ma to być spółka Skarbu Państwa, która uchodzi za jedną z największych spółek kapitałowych w Europie. Logotyp podmiotu ma pojawić się na oficjalnych strojach meczowych Igi Świątek. Obok znaczka spółki na ubraniach Polki ma widnieć także logo drugiego sponsora, który należy do branży motoryzacyjnej.

Co więcej, tenisistka ma wkroczyć także do branży technologicznej. Według doniesień Onetu Iga Świątek będzie twarzą jednej z czołowych firm sektora mobile. Szczegóły współpracy mają zostać zaprezentowane na początku przyszłego roku.

Kontynowanie strategii zawierania kontraktów ze znanymi markami już na początku kariery może ugruntować mocną pozycję Igi Świątek nie tylko na terenie naszego kraju. Decyzje w zakresie współpracy mogą mieć wpływ na najbliższe lata tenisowych zmagań Polki.

Poza rozpatrywaniem marketingowych propozycji Iga Świątek przygotowuje się do kolejnego sezonu, który rozpocznie się już w styczniu na kortach w Australii. Polka rozpocznie przyszłoroczną rywalizację od turnieju WTA w Melbourne. Następnie weźmie udział w wielkoszlemowym Australian Open.