Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Europejski kraj znosi już część obostrzeń. Podjął odważne kroki
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 13.04.2020 02:00

Europejski kraj znosi już część obostrzeń. Podjął odważne kroki

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Hiszpania znosi część restrykcji

Pod koniec marca Hiszpania podjęła decyzję o wstrzymaniu działalności większości przedsiębiorstw. Pracować mogły tylko firmy niezbędne dla gospodarki. Rozporządzenie miało na celu ograniczenie przyrostu zakażeń koronawirusem i utrzymanie w ryzach służby zdrowia.

Od wprowadzenia zakazu minęły dwa tygodnie. Hiszpania zdecydowała, że pierwsze dwa sektory zostaną otwarte. Jak podaje Business Insider Polska, hiszpańskie władze zgodziły się, by od poniedziałku 13 kwietnia do pracy wrócili pracownicy branży przemysłowej i budowlanej. Działać będą mogły też biura i firma księgowe.

Hiszpania utrzymuje większość obostrzeń

Dalsza część restrykcji dalej będzie obowiązywać. Na razie Hiszpania nie zniesie ograniczeń dotyczących sklepów z towarami innymi niż te najbardziej potrzebne. Zamknięte pozostają bary i restauracje oraz branża rozrywkowa. Podobnie jak w Polsce, knajpy mogą prowadzić sprzedaż jedynie na dowóz.

- Nie sądzimy, by liczba zakażonych miała ponownie wzrastać - mówiła cytowana przez BIP Maria Jose Sierra, rzeczniczka prasowa rządowego centrum ds. walki z epidemią.

Hiszpania. Spada liczba nowych przypadków

W ciągu ostatnich dwóch tygodni w Hiszpanii pracowały jedynie przedsiębiorstwa zapewniające dostęp do żywności oraz służba zdrowia. Wygląda na to, że teraz gospodarka będzie stopniowo przywracana do normalnego funkcjonowania.

Zgodnie z najnowszymi danymi, w Hiszpanii potwierdzono blisko 170 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło ponad 16 tys. osób chorych na COVID-19. Wyzdrowiało ok. 60 tys. osób. Hiszpański resort zdrowia przekazał, że sukcesywnie maleje liczba nowych przypadków infekcji oraz zgonów. W ciągu ostatniej doby zmarło 619 osób.