BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Europejski kraj znosi już część obostrzeń. Podjął odważne kroki

13 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

Hiszpania rozpoczyna “odmrażanie" gospodarki. Od początku przyszłego tygodnia do pracy będą mogli wrócić pracownicy branży budowlanej i przemysłu.

Hiszpania znosi część restrykcji

Pod koniec marca Hiszpania podjęła decyzję o wstrzymaniu działalności większości przedsiębiorstw. Pracować mogły tylko firmy niezbędne dla gospodarki. Rozporządzenie miało na celu ograniczenie przyrostu zakażeń koronawirusem i utrzymanie w ryzach służby zdrowia.

Od wprowadzenia zakazu minęły dwa tygodnie. Hiszpania zdecydowała, że pierwsze dwa sektory zostaną otwarte. Jak podaje Business Insider Polska, hiszpańskie władze zgodziły się, by od poniedziałku 13 kwietnia do pracy wrócili pracownicy branży przemysłowej i budowlanej. Działać będą mogły też biura i firma księgowe.

Hiszpania utrzymuje większość obostrzeń

Dalsza część restrykcji dalej będzie obowiązywać. Na razie Hiszpania nie zniesie ograniczeń dotyczących sklepów z towarami innymi niż te najbardziej potrzebne. Zamknięte pozostają bary i restauracje oraz branża rozrywkowa. Podobnie jak w Polsce, knajpy mogą prowadzić sprzedaż jedynie na dowóz.

- Nie sądzimy, by liczba zakażonych miała ponownie wzrastać - mówiła cytowana przez BIP Maria Jose Sierra, rzeczniczka prasowa rządowego centrum ds. walki z epidemią.

Hiszpania. Spada liczba nowych przypadków

W ciągu ostatnich dwóch tygodni w Hiszpanii pracowały jedynie przedsiębiorstwa zapewniające dostęp do żywności oraz służba zdrowia. Wygląda na to, że teraz gospodarka będzie stopniowo przywracana do normalnego funkcjonowania.

Zgodnie z najnowszymi danymi, w Hiszpanii potwierdzono blisko 170 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło ponad 16 tys. osób chorych na COVID-19. Wyzdrowiało ok. 60 tys. osób. Hiszpański resort zdrowia przekazał, że sukcesywnie maleje liczba nowych przypadków infekcji oraz zgonów. W ciągu ostatniej doby zmarło 619 osób.

Podobne artykuły

CERT Orange wydał ważne ostrzeżenie

Polska i świat

CERT Orange wydał ostrzeżenie. Chodzi o "wangiri", pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj na takie numery

Czytaj więcej >
Niemcy robią z Polski śmietnik

Polska i świat

Wywóz toksycznych odpadów do Polski. Prosto z Niemiec

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Kia będzie wzywać kierowców. Ponad 22 tys. aut koreańskiego producenta grozi pożarem

Czytaj więcej >
Emeryci oddają pieniądze za renty dożywotnie

Polska i świat

Coraz więcej emerytów decyduje się oddać nieruchomości za renty dożywotnie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Polacy nadal chcą przenosić firmy do Czech

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Coraz więcej kontroli gospodarki odpadami. Skarg jest coraz więcej

Czytaj więcej >