hiszpania-publicdomainpictures-kirkf
publicdomainpictures.net
Autor Stanisław Węgrowski - 13 Kwietnia 2020

Europejski kraj znosi już część obostrzeń. Podjął odważne kroki

Hiszpania rozpoczyna “odmrażanie” gospodarki. Od początku przyszłego tygodnia do pracy będą mogli wrócić pracownicy branży budowlanej i przemysłu.

Hiszpania znosi część restrykcji

Pod koniec marca Hiszpania podjęła decyzję o wstrzymaniu działalności większości przedsiębiorstw. Pracować mogły tylko firmy niezbędne dla gospodarki. Rozporządzenie miało na celu ograniczenie przyrostu zakażeń koronawirusem i utrzymanie w ryzach służby zdrowia.

Od wprowadzenia zakazu minęły dwa tygodnie. Hiszpania zdecydowała, że pierwsze dwa sektory zostaną otwarte. Jak podaje Business Insider Polska, hiszpańskie władze zgodziły się, by od poniedziałku 13 kwietnia do pracy wrócili pracownicy branży przemysłowej i budowlanej. Działać będą mogły też biura i firma księgowe.

Hiszpania utrzymuje większość obostrzeń

Dalsza część restrykcji dalej będzie obowiązywać. Na razie Hiszpania nie zniesie ograniczeń dotyczących sklepów z towarami innymi niż te najbardziej potrzebne. Zamknięte pozostają bary i restauracje oraz branża rozrywkowa. Podobnie jak w Polsce, knajpy mogą prowadzić sprzedaż jedynie na dowóz.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Mała bohaterka z Wrocławia. 9-latka po przeszczepie wygrywa z wirusem

- Nie sądzimy, by liczba zakażonych miała ponownie wzrastać - mówiła cytowana przez BIP Maria Jose Sierra, rzeczniczka prasowa rządowego centrum ds. walki z epidemią.

Hiszpania. Spada liczba nowych przypadków

W ciągu ostatnich dwóch tygodni w Hiszpanii pracowały jedynie przedsiębiorstwa zapewniające dostęp do żywności oraz służba zdrowia. Wygląda na to, że teraz gospodarka będzie stopniowo przywracana do normalnego funkcjonowania.

Zgodnie z najnowszymi danymi, w Hiszpanii potwierdzono blisko 170 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło ponad 16 tys. osób chorych na COVID-19. Wyzdrowiało ok. 60 tys. osób. Hiszpański resort zdrowia przekazał, że sukcesywnie maleje liczba nowych przypadków infekcji oraz zgonów. W ciągu ostatniej doby zmarło 619 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Test na koronawirusa bez wychodzenia z auta? W Warszawie powstaje mobilne laboratorium
  2. Jest prosty sposób na ograniczenie ryzyka zarażenia bliskich w Wielkanoc. Wiele osób o nim zapomina
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. W Zakopanem pojawili się "turyści", których kwarantanna nie obejmuje. Niezwykły widok ucieszył mieszkańców
5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochód5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochódCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News