Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > GIS ostrzega. W napojach sprzedawanych w Lidlu wykryto fragmenty plastiku
Patryk Solarczyk
Patryk Solarczyk 16.04.2023 21:32

GIS ostrzega. W napojach sprzedawanych w Lidlu wykryto fragmenty plastiku

wnętrze sklepu
Domena publiczna

Refresco Sp. z o.o. poinformowała Główny Inspektorat Sanitarny o dobrowolnym wycofaniu z obrotu i od konsumentów partii napojów z powodu ryzyka wystąpienia drobnych fragmentów plastiku w produkcie. Decyzja ta została podjęta w celu uniknięcia potencjalnego zagrożenia dla zdrowia konsumentów.

Wycofaniu z rynku polskiego podlegają następujące produkty:

 Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności Ryzyko przedostania się do napoju fragmentów plastiku 1 (1).png Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności Ryzyko przedostania się do napoju fragmentów plastiku 1 (2).png Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności Ryzyko przedostania się do napoju fragmentów plastiku 1 (3).png

Podejmowane działania

Główny Inspektorat Sanitarny informuje, że dystrybutor Oranginy w Polsce we współpracy z producentem prowadzą proces dobrowolnego wycofania określonych powyżej partii produktu z obrotu i od konsumentów w Polsce.

Na stronie internetowej http://orangina.pl/home dystrybutor zamieścił informację dla konsumentów o szczegółach wycofania.

Lidl reaguje

Firma Lidl sp. z o.o. sp. k. niezwłocznie  po otrzymaniu informacji o niezgodności od firmy Refresco sp. z o.o. rozpoczęła procedurę wycofania jednej partii produktu Freeway Orange – podaje GIS.

Wycofywane są wyłącznie produkty z wyżej wymienionych partii.

Organy urzędowej kontroli żywności we współpracy z podmiotami prowadzą postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie i monitorują proces wycofywania.

Tagi: Lidl