Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Gigantyczny majątek Prigożyna. Na kontraktach z rządem Rosji zarobił miliardy dolarów
Patryk Solarczyk
Patryk Solarczyk 02.07.2023 18:46

Gigantyczny majątek Prigożyna. Na kontraktach z rządem Rosji zarobił miliardy dolarów

Prigożyn
Foto: Mikhail Metzel/TASS/Forum

Jewgienij Prigożyn na bliskiej współpracy z rosyjskim rządem zarobił miliardy dolarów. Majątku dorobił się przede wszystkim dzięki firmom świadczącym dla rządu usługi gastronomiczne. Wcale nie mniejsze kwoty przyniosła mu prywatna armia zwana grupą Wagnera.

Ile zarobiły firmy Jewgienija Prigożyna

Rosyjski dziennikarz Dmytro Kiselyov przekazał, że na wielu różnych kontraktach między firmami Jewgienija Prigożyna, a rządem Rosji, zarobił on astronomiczną kwotę - 18 miliardów dolarów.

Dane te podał w rosyjskiej telewizji, podczas programu "Vesty Nedeli".

Mniejsza od ziarenka soli torebka sprzedana za kosmiczne pieniądze. Nabywca kupił ją wraz z mikroskopem

Biznesy Prigożyna

- Prywatna firma wojskowa Wagner, założona przez Jewgienija Prigożyna, otrzymała w ramach kontraktów zawartych z państwem nieco ponad 858 miliardów rubli (około 9,6 miliarda dolarów). W ramach innych kontaktów holding Concord Prigożyna świadczył usługi o wartości 845 miliardów rubli. To mówi o skali biznesu i skali ambicji - poinformował Kiselyov.

Koniec współpracy

Co nie będzie chyba dla nikogo zaskoczeniem, po ostatnich wydarzeniach w Rosji, współpraca została zakończona, kontrakty nie są przedłużane. 

Firma kateringowa - Concord - która zajmowała się m.in. przygotowywaniem posiłków dla rosyjskich żołnierzy, którzy przebywają w Ukrainie straciła cenny kontrakt. Ministerstwo Obrony Rosji rozwiązało umowę.

Na jednym z rosyjskich kanałów telewizyjnych przekazano informację, że 30 czerwca pracownicy firmy Concord Catering zostali zwolnieni.

Tagi: Rosja zarobki