BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Facebook przeznaczy 3 miliardy USD na walkę o ochronę prywatności w internecie

25 Kwietnia 2019

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Najpopularniejszy portal społecznościowy na świecie czyli Facebook zapowiedział, że zainwestuje 3 mld USD w dochodzenie, które ma na celu poprawę ochrony prywatności w sieci.

Gigant społecznościowy z Doliny Krzemowej ma sobą aferę, kiedy to został oskarżony za zbyt frywolne podejście do ochrony prywatności swoich użytkowników. Mark Zuckerberg, właściciel platformy społecznościowej Facebook zapowiedział, że wszystkie problemy z zachowaniem prywatności, jakie spotkały zarejestrowanych na jego portalu zostaną rozwiązane. W tym celu Facebook planuje wspomóc rząd USA w walce o zabezpieczenie danych personalnych w przestrzeni internetowej.

Prywatność w internecie, to problem nie tylko Facebooka

Dochodzenie, jakie zdecydował się prowadzić rząd USA nie jest związane jedynie z mediami społecznościowymi. Niemniej ważna dla Waszyngtonu jest także kwestia np niedawnej sprawy związanej z chińską firmą Huawei i doniesieniach o szpiegowaniu użytkowników urządzeń tej chińskiej firmy i udostępnianiu danych rządowi w Pekinie. Coraz częściej też czytamy o różnych włamaniach na wszelkiego rodzaju portale i strony, skąd hakerzy pobierają dane klientów, ich hasła i dane personalne. Problemy mają też banki, które muszą z kolei pilnować kont swoich klientów. 

Amerykańska Komisja Handlu, która jest odpowiedzialna za wdrożenie odpowiedniego dochodzenia wycieniła koszt karkołomnego projektu na 5 mld USD, podaje BBC. Większość kosztów poniesie jednak Facebook, który prawdopodobnie liczy też na odbicie strat wizerunkoywch, jakich doznał po aferze z nieodppowiednim przetwarzaniem danych osobych klientów. 

Skupiamy się na budowaniu naszej wizji skoncentrowanej na prywatności przyszłości sieci społecznościowych i współpracy na rzecz rozwiązania ważnych problemów w Internecie - powiedział Mark Zuckerberg. 

Facebook i jego możliwości 

Właściciel kalifornijskiego portalu społecznościowego podał, że od początku 2019 roku jego firma odnotowała już 15 mld USD przychodu ze sprzedaży. Liczba użytkowników także wciąż wzrasta, co oznacza, że Facebook ma już ponad 2,38 miliardów użytkowników na całym świecie. 

Facebook nie zrezygnuje z relacji na żywo

Oprócz toczącej się wciąż sprawy z danymi osobowymi użytkowników Facebooka, portal spotkał się również z falą krytyki, po zamachu na meczety w Christchurch w Nowej Zelandii, gdzie terrorysta przeprowadzał transmisję na żywo z całego zdarzenia. Do streamowania wydarzenia wykorzystał on właśnie Facebook. Po zamachu, w którym zginęło 50 osób, władze Nowej Zelandii określiły platformę społecznościową jako moralnie bankrutującego, patologicznego kłamcę.

Mark Zuckerberg zapowiedział jednak, że nie zamierza wycofywać możlwiości relacjonowania na żywo za pomocą jego portalu.

Tagi:

ochrona danychFacebook

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

sejm

Polska i Świat

Debata o wydłużeniu kadencji samorządów. Tylko PiS głosuje za projektem

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Pilna sesja Rady Bezpieczeństwa ONZ dotycząca Nord Stream. Na życzenie Rosji

Czytaj więcej >
Rondo. Czy przed skrzyżowaniem należy włączać lewy kierunek?

Polska i Świat

Wielu kierowców jeszcze nie wie o zmianie przepisów. Na skrzyżowaniu mogą zgarnąć 1000 zł mandatu

Czytaj więcej >
Wielkopolskie: Nie żyje 60-latek, który wypadł z drezyny. W akcji straż, pogotowie, policja i służby kolejowe

Polska i Świat

Wybuch w zakładzie PKN Orlen. Są zabici

Czytaj więcej >
Fajerwerki w Warszawie

Polska i Świat

Największe polskie miasta odwołują imprezy sylwestrowe. Chcą zaoszczędzić

Czytaj więcej >
Ceny węgla rosną

Polska i Świat

Dłuższy termin wymiany pieców w województwie małopolskim. Do końca kwietnia 2024 roku

Czytaj więcej >