Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Facebook

Facebook

None
22.04.2024 11:07 Do zarządu Foap dołączają Michał Glapiński i Edyta Kotowicz

Platforma Foap.com, zrzeszająca ponad 4,5 miliona twórców na całym świecie, wzmacnia swój zarząd. Do zespołu dołączają Michał Glapiński na stanowisku Chief Strategy & Growth Officer/Managing Partner oraz Edyta Kotowicz jako Executive Creative Director/Managing Partner. Oboje będą współpracować z obecnym CEO Foap, Mateuszem (Matt’em) Zybaczyńskim, który od 2018 roku kieruje organizacją.

Facebook logo
05.03.2024 17:26 Co się dzieje z Facebookiem? Wielka awaria mediów społecznościowych

Użytkownicy Facebooka, Instagrama i Messengera nie mogą wyjść z szoku. W jednej chwili, około godziny 16:30 media społecznościowe firmy Meta przestały działać. Co się stało?

Nie żyje syn znanej biznesmenki
18.02.2024 22:55 Nie żyje syn znanej biznesmenki. Miał zaledwie 19 lat

Do Polski dotarły tragiczne wieści ze Stanów Zjednoczonych. Zmarł Marco Troper, syn byłej dyrektor generalnej YouTube, Susan Wojcicki. Miał 19 lat. O jego śmierci i szczegółach poinformowała babcia nastolatka.

ZUS, pieniądze
16.02.2024 19:23 Emerytura w wieku 50 lat? ZUS wydał komunikat

Kusząca oferta inwestycji? Gwarantowana emerytura w wieku 50 lat? ZUS ostrzega swoich klientów przed fałszywym profilem na Facebooku. ”Tych wiadomości nie wysyła ZUS”.

facebook
02.11.2023 22:44 Zapadła kluczowa decyzja ws. Instagrama i Facebooka. Szykuje się kolejny wydatek

W życie weszły nowe regulacje ograniczające reklamy na Facebooku i Instagramie. - Niewłaściwe przetwarzanie danych osobowych milionów ludzi na Facebooku jest dla tej firmy modelem biznesowym - przekazał szef holenderskiego urzędu ochrony danych osobowych i wiceprzewodniczący EROD. Jakich reklam już nie zobaczymy?

Oszustwo przez telefon
04.10.2023 22:00 Setki użytkowników Facebooka dostaje taką wiadomość. Jeżeli ją otrzymasz, nic nie rób

Użytkownicy Facebooka muszą bardzo uważać. Według najnowszych doniesień medialnych, oszuści podjęli bardzo nietypowe działania mające na celu przejęcie kont użytkowników na portalu.

Robert Lewandowski
27.09.2023 18:41 Robert Lewandowski ma problem. Wideo obiega sieć lotem błyskawicy

Kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej reklamujący aplikację do zarabiania pieniędzy? Może to brzmieć śmiesznie, ale sytuacja jest bardzo groźna. Trudno jest stwierdzić, czy film jest prawdziwy na pierwszy rzut oka.

Czym jest umowa agencyjna, kiedy się ją zawiera i kogo dotyczy?
12.07.2023 19:27 Zalajkował wiadomość na Facebooku. Sąd uznał, że zawarł umowę. Musi zapłacić 250 tys. zł

Zawieranie umowy za pomocą reakcji brzmi jak absurd. Jeden z sądów w Kanadzie stwierdził jednak, że jest to wystarczający czyn stwierdzający ważność umowy. W tym przypadku jest on warty około 250 tysięcy złotych.

poczta polska
16.05.2023 12:16 Oszuści podszywają się pod Pocztę Polską. Spółka zaapelowała o ostrożność

Poczta Polska ostrzega: tym razem oszuści podszywają się pod narodowego operatora pocztowego, oferując „możliwość zakupu” niedoręczonych palet z przesyłkami, które rzekomo zalegają w magazynach. Fałszywa informacja jest przekazywana w mediach społecznościowych, głównie poprzez Facebook.

Telefon w ręku
05.04.2023 18:12 Kolejny atak oszustów. Nie chodzi o klientów banków, zagrożeni są wszyscy

Oszuści postanowili znowu zaatakować w internecie. Tym razem jednak na celowniku nie są wyłącznie klienci banków - ofiarą może stać się każdy internauta.

Mateusz Morawiecki
16.03.2023 10:27 Wydatki na promocję premiera na Facebooku. Morawiecki dokłada gigantyczne kwoty z własnej kieszeni

Portal wp.pl oszacował, ile pieniędzy premier Mateusz Morawiecki na promowanie prywatnych postów na Facebooku. W ostatnich miesiącach wydatki te wzrosły.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:16 Google automatycznie usunie nasze dane?

W dzisiejszym świecie temat prywaności w sieci jest niezwykle istotny. Przeglądamy tysiące stron internetowych, a nasze urządzenia mobilne połączone są z systemem GPS. Ogólnie rzecz biorąc po historii odwiedzanych stron i uczęszczanych lokalizacjach można szybko zbudować nasz portret psychologiczny i zebrać stos informacji o naszym życiu. Google postanowił więc dać swoim użytkownikom możliwość automatycznego usuwania danych z witryn, których za jego pośrednictwem używamy jak i historii uczęszczanych tras.

Dane pół miliarda użytkowników Facebooka wyciekły
08.04.2021 02:00 Dane z Facebooka wyciekły. Nawet 2,7 mln Polaków może znaleźć się w tarapatach

Z tego artykułu dowiesz się:Jakie dane wyciekły z FacebookaCzy użytkownicy są bezpieczniJakie kroki podjął Facebook

W niedzielę wyciekły dane z Facebooka. Jest opcja sprawdzenia czy "wypłynął" wasz numer telefonu
07.04.2021 02:00 Facebook zaliczył ogromny wyciek. Sprawdzisz, czy twoje dane też ujawniono

Z tego artykułu dowiesz się:W niedzielę wyciekły dane użytkowników Facebooka, w tym 2,7 mln PolakówJak sprawdzić, czy "wypłynął" twój numer telefonuJakie miejsce pracy wskazało 15 tys. Polaków, których dane wyciekły

Facebook miejscem oszustów
17.02.2021 01:00 CERT Polska ostrzega. Oszuści wzięli się za Facebooka

Z tego artykułu dowiesz się:Jak działają oszuści na FacebookuCo nam grozi ze strony cyberprzestępcówJak uchronić się przed kradzieżą

Zaklejanie kamerki w laptopie nie ma sensu?
07.02.2021 01:00 Nie tylko zaklejanie kamerki. Jest inny sposób na ochronę prywatności

Z tego artykułu dowiesz się:Jakie wady niesie ze sobą zaklejanie kamerki w laptopieNa co warto postawić zamiast tego rozwiązaniaCo proponują słynni producenci

Donald Trump zablokowany przez kolejny portal
13.01.2021 01:00 Już nie tylko Twitter i Facebook. Kolejny słynny portal zawiesił konto Donalda Trumpa

Z tego artykułu dowiesz się:Jakie portale zablokowały TrumpaDlaczego Trump blokowany jest na każdym portaluDlaczego serwis Parler zniknął ze sklepu Google i AppStore

biznes-info-640x433
10.08.2019 02:00 Polacy tańsi od obywateli Zachodu. Za dane o nas płacą grosze

Polacy, podobnie jak Niemcy, Słowacy, Czesi, Ukraińcy, ale także Japończycy i inne nacje, które mają szeroki dostęp do sieci internetowej i masowo tworzą w nich konta społecznościowe, są źródłem cenngo towaru dla wielkich koncernów technologicznych. Dane dotyczące poszczególnych użytkowników są bowiem sprzedawane przez niejedno medium, na czym zbijają prawdziwe fortuny. Ile średnio zarabia się na jednej osobie? Jak wskazał Robert Shapiro, były główny doradca ekonomiczny Billa Clintona, przeciętnie za jednego Amerykanina koncerny dostawały 202 dolary. Szacujemy, że internetowe koncerny zarobiły średnio 202 USD na amerykańskim internaucie i jego danych osobistych. Wierzymy, że to konserwatywny szacunek - poinformował Shapiro.

biznes-info-640x433
25.04.2019 02:00 Facebook przeznaczy 3 miliardy USD na walkę o ochronę prywatności w internecie

Gigant społecznościowy z Doliny Krzemowej ma sobą aferę, kiedy to został oskarżony za zbyt frywolne podejście do ochrony prywatności swoich użytkowników. Mark Zuckerberg, właściciel platformy społecznościowej Facebook zapowiedział, że wszystkie problemy z zachowaniem prywatności, jakie spotkały zarejestrowanych na jego portalu zostaną rozwiązane. W tym celu Facebook planuje wspomóc rząd USA w walce o zabezpieczenie danych personalnych w przestrzeni internetowej.