Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Duda: Polska jest gotowa przekazać Ukrainie swoje myśliwce MiG-29
Patryk Solarczyk
Patryk Solarczyk 08.03.2023 20:10

Duda: Polska jest gotowa przekazać Ukrainie swoje myśliwce MiG-29

Morawiecki i Duda
Domena publiczna

Podczas wywiadu dla CNN International prezydent Andrzej Duda powiedział, że Polska jest gotowa przekazać Ukrainie swoje myśliwce MiG-29 w ramach międzynarodowej koalicji.

MIGi-29 dla Ukrainy

"Ta pozostała część MiG-ów-29, które mamy w Polsce i które służą teraz w naszych siłach powietrznych - jesteśmy gotowi, by dostarczyć te samoloty i jestem pewien, że Ukraina byłaby gotowa, by natychmiast ich użyć" – mówił prezydent w Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

F-16 Ukraina otrzyma w przyszłości

Dodał, że  w przyszłości ukraińskie wojsko będzie używało również myśliwców F-16 i dlatego szkolenie ukraińskich pilotów jest ważne i bardzo potrzebne.

Duda mówił również, że to, co jest bardziej potrzebne w tej chwili, to artyleria dalekiego zasięgu, by odepchnąć wroga i uniknąć bezpośrednich starć.

„Bo Rosjanie starają się zmiażdżyć Ukrainę, zmiażdżyć ciężarem swoich sił zbrojnych, ich rozmiarem i ich sprzętem".

Duda o pokoju

"Aby globalny pokój został utrzymany, w krajach Europy Środkowej i innych krajach narażonych na rosyjski imperializm i by wszystkie te kraje prowadziły pokojowe i bezpieczne życie, Rosja musi wyjść z tej wojny jako państwo, które nie wygrało. Musi ponieść porażkę".