Dodatek dla osób pracujących zdalnie
pixabay/gosiak1980
Autor Maria Glinka - 28 Kwietnia 2020

Pracujesz z domu? Oferują ci dodatek pieniężny, wystarczy spełniać jeden warunek i złożyć wniosek

Dodatek dla osób pracujących w trybie zdalnym przy użyciu własnego sprzętu już niedługo może podreperować finanse tysięcy Polaków. Częściowa rekompensata kosztów to jedna z propozycji nowej tarczy antykryzysowej.

Dodatek dla pracujących z domu

Dodatek finansowy już niedługo może wspomóc tych, którzy z uwagi na pandemię wykonują obowiązki zawodowe w domowym zaciszu. Nowe przepisy są skierowane do osób, które przechodząc na tryb zdalny musiały zakupić nowy komputer, laptop, dodatkowy pakiet danych czy Internetu mobilnego.

Fakt.pl donosi, że w najnowszej odsłonie tarczy antykryzysowej znajdzie się najprawdopodobniej zapis, na mocy którego każdy, kto był zmuszony zakupić sprzęt do pracy zdalnej, będzie mógł otrzymać częściową rekompensatę finansową.

WP: Szykuje się segregacja klientów? Prawdopodobnie jeden typ osób będzie mógł wchodzić bez kolejki i ponad limitWP: Szykuje się segregacja klientów? Prawdopodobnie jeden typ osób będzie mógł wchodzić bez kolejki i ponad limitCzytaj dalej

Warunki przyznania dodatku

Wysokość dodatku ma wynosić 100 zł miesięcznie, które nie będzie wypłacane automatycznie. Aby starać się o zwrot kosztów, trzeba będzie wniosek i udokumentować wydatki.

Z propozycji wynika, że przesłanką do wypłacenia dodatku mają być także inne koszty, na które składają się np. wyższe rachunki za Internet czy prąd. Jednak ich podwyżkę również trzeba będzie udowodnić.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Właśnie zakończono poszukiwania 3,5-letniego Kacperka na rzece Kwisa. Najnowsze doniesienia policji niepokoją

Kiedy wrócimy do pracy w regularnym trybie?

Specustawa przyjęta 8 marca uprawnia pracodawcę do elastycznego podejścia w sprawie sposobu wykonywania obowiązków przez zatrudnionych – pracownik może zostać skierowany na tryb pracy zdalnej nawet mailowo lub telefonicznie, nieograniczoną liczbę razy.

Wyłączne prawo pracodawcy do decydowania o miejscu wykonywania zadań przysługuje mu do 4 września. Praca zdalna do tej była wyborem, ale w obliczu pandemii stała się koniecznością, z którą być może pożegnamy się dopiero jesienią.

GW: Odszkodowanie za zarażenie się koronawirusem? Można otrzymać pieniądze, ale muszą być spełnione pewne warunkiGW: Odszkodowanie za zarażenie się koronawirusem? Można otrzymać pieniądze, ale muszą być spełnione pewne warunkiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pękła rura, ludzie aż odskoczyli. Woda wytrysnęła kilka metrów w górę
  2. Rząd podał datę otwarcia galerii handlowych. Przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Rząd o II etapie znoszenia obostrzeń i otwieraniu hoteli. Wiadomo kiedy premier poda datę
Ile tracą na wartości samochody kompaktowe? Warto sprawdzić, ile warte jest teraz twoje autoIle tracą na wartości samochody kompaktowe? Warto sprawdzić, ile warte jest teraz twoje autoCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News