Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > Dino zatrudni ponad 900 osób. Ile można zarobić?
Zuzanna Kłosek
Zuzanna Kłosek 04.03.2024 19:41

Dino zatrudni ponad 900 osób. Ile można zarobić?

sklep Dino
Fot. East News/Marek Bazak

Sieć sklepów Dino ma już niemal 2,5 tys. sklepów w całej Polsce. Teraz potrzebuje pracowników. Na jakie stanowisko prowadzona jest rekrutacja? Ile można zarobić w Dino?

Ciekawe oferty pracy

W ostatnim czasie zdecydowanie nie brakuje interesujących ogłoszeń o pracę. Wśród nich możemy znaleźć m.in. ofertę pracy w Sejmie. Niedawno spore poruszenie wywołała również oferta Poczty Polskiej — chociaż spółka szukała pracowników, publikując ogłoszenie, zdradziła godziny, w których możemy spodziewać się kontroli abonamentów RTV.

Teraz pracowników szuka również Dino. Trudno się dziwić, skoro sieć rozrasta się w tak błyskawicznym tempie. Jednak jeden szczegół zastanawia.
 

Ważne świadczenie poszło w górę. ZUS wypłaci 620 zł na wniosek

Niemal 2,5 tys. sklepów

W 2023 roku w całej Polsce było już 2406 sklepów Dino, zatrudniających ponad 40 tys. pracowników. Z pewnością nikogo nie zdziwi, jeśli w tym roku placówek będzie już 2,5 tysiąca — zwłaszcza że sieć znów ogłosiła rekrutację.

Pracownicy poszukiwani są na nie tylko do pracy w markecie i magazynie, ale również w centrali oraz do pracy w terenie. Zainteresowani mogą więc liczyć nie tylko na posadę zwykłego kasjera, ale również kasjera mobilnego, działającego na terenie województwa, nie zaś jednej placówki. W samych tylko marketach zatrudnionych ma zostać ponad 900 osób.
 

Wielka firma, wielkie pieniądze — ile zarobią nowi pracownicy?

Jedną z najistotniejszych informacji dla potencjalnych pracowników w ofercie pracy jest pensja. A po pracy w Dino można by się spodziewać całkiem solidnej wypłaty, skoro zgodnie z zestawieniem ”Forbes” Tomasz Biernacki, założyciel sieci, jest jednym z najbogatszych Polaków. 

Mimo to, w żadnej z ofert pracy informacji o zarobkach nie zamieszczono. Dlaczego? Możemy tylko zgadywać. Wiemy tylko, że w 2023 roku kasjer mógł zarobić 3710 zł brutto, czyli mniej więcej tyle, ile wtedy wynosiła średnia pensja na tym stanowisku.

Portal Wiadomości Handlowe zdecydował się dodatkowo porównać zarobki w Dino, Biedronce i Lidlu. Pierwsze miejsce zajął Lidl — pracownicy tej sieci zarabiali średnio 5100 zł brutto; Biedronki: 4600 zł. Średnia płaca w Dino wyniosła natomiast w ubiegłym roku 3900 zł.

źródło: interia biznes, wiadomości handlowe