Debaty prezydenckiej nie będzie
flickr/Piotr Drabik
Autor Radosław Święcki - 1 Lipca 2020

Jest oświadczenie aż 4 wielkich mediów w sprawie debaty prezydenckiej. Raczej nie na to liczyli Polacy

Planowana na jutro debata prezydencka między Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim nie odbędzie się. Poinformowali o tym w specjalnym oświadczeniu pomysłodawcy wydarzenia.

Debaty prezydenckiej nie będzie

Debata prezydencka pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą a prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim miała się odbyć 2 lipca. Inicjatorem wydarzenia były TVN, TVN 24, a także Wirtualna Polska i Onet.pl. Do konfrontacji jednak nie dojdzie, o czym poinformowali w specjalnym oświadczeniu redaktorzy naczelni wspominanych mediów. Powodem tej decyzji jest odmowa prezydenta Andrzeja Dudy w jej udziale.

- Zrobiliśmy wszystko, aby planowana debata była jak najbardziej demokratyczna, transparentna, niefaworyzująca żadnego z kandydatów, a jednocześnie po raz pierwszy zorganizowana w sposób, który umożliwiał obejrzenie jej zarówno w telewizji, jak i w internecie przez praktycznie każdego mieszkańca Polski i każdego wyborcę wśród Polonii - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez Michała Samula (redaktor naczelny TVN 24), Piotra Mieśnika (redaktor naczelny WP) i Bartosza Węglarczyka (redaktor naczelny Onet.pl).

Likwidacje i zwolnienia. Uwielbiana w Polsce sieciówka zamknie 170 sklepówLikwidacje i zwolnienia. Uwielbiana w Polsce sieciówka zamknie 170 sklepówCzytaj dalej

- Niestety sztab Andrzeja Dudy odmówił uczestnictwa w tych rozmowach i ostatecznie poinformował nas, że ich kandydat nie weźmie udziału w debacie. Tym samym z przykrością informujemy, że jutrzejsza debata nie może się odbyć - dodano w oświadczeniu.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Zaskakująca decyzja popularnego banku. Klienci mają powody do radości
2. Jarosław Kaczyński ma "tajny plan". Ma pomóc Dudzie wygrać, zaskakujące doniesienia mediów

Prezydent w Polsacie

Przypomnijmy, że podczas środowego wystąpienia w Złotowie prezydent Andrzej Duda zarzucił TVN, że "próbuje narzucić dyktat w sprawie debaty". Wcześniej prezydent dał do zrozumienia, że zgodzi się na udział w debacie organizowanej przez TVP, Polsat i TVN.

Z kolei sztabowcy Andrzeja Dudy tłumaczyli w publicznych wypowiedziach, że prezydent nie weźmie udziału w debacie, gdyż ma spotkania wyborcze. Tymczasem - jak ujawnia portal 300polityka.pl - prezydent udzieli jutro w porze planowanej debaty wywiadu Polsat News.

Już nie mandat, a kara administracyjna. Resort śrubuje środki represyjne za fotoradar, będą dwukrotnie większeJuż nie mandat, a kara administracyjna. Resort śrubuje środki represyjne za fotoradar, będą dwukrotnie większeCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wstrząsająca wiadomość obiegła media. Nie żyje rzecznik PKW
  2. Świetna wiadomość dla milionów Polaków, oszczędności będą ogromne. Od dziś niższe ceny gazu
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
Wspaniała wiadomość dla 74 tys. Polaków. Ich emerytury zostaną podniesione i to znacznieWspaniała wiadomość dla 74 tys. Polaków. Ich emerytury zostaną podniesione i to znacznieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News