Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Jest oświadczenie aż 4 wielkich mediów w sprawie debaty prezydenckiej. Raczej nie na to liczyli Polacy
Radosław Święcki
Radosław Święcki 01.07.2020 02:00

Jest oświadczenie aż 4 wielkich mediów w sprawie debaty prezydenckiej. Raczej nie na to liczyli Polacy

Debaty prezydenckiej nie będzie
flickr/Piotr Drabik

Debaty prezydenckiej nie będzie

Debata prezydencka pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą a prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim miała się odbyć 2 lipca. Inicjatorem wydarzenia były TVN, TVN 24, a także Wirtualna Polska i Onet.pl. Do konfrontacji jednak nie dojdzie, o czym poinformowali w specjalnym oświadczeniu redaktorzy naczelni wspominanych mediów. Powodem tej decyzji jest odmowa prezydenta Andrzeja Dudy w jej udziale.

- Zrobiliśmy wszystko, aby planowana debata była jak najbardziej demokratyczna, transparentna, niefaworyzująca żadnego z kandydatów, a jednocześnie po raz pierwszy zorganizowana w sposób, który umożliwiał obejrzenie jej zarówno w telewizji, jak i w internecie przez praktycznie każdego mieszkańca Polski i każdego wyborcę wśród Polonii - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez Michała Samula (redaktor naczelny TVN 24), Piotra Mieśnika (redaktor naczelny WP) i Bartosza Węglarczyka (redaktor naczelny Onet.pl).

- Niestety sztab Andrzeja Dudy odmówił uczestnictwa w tych rozmowach i ostatecznie poinformował nas, że ich kandydat nie weźmie udziału w debacie. Tym samym z przykrością informujemy, że jutrzejsza debata nie może się odbyć - dodano w oświadczeniu.

Prezydent w Polsacie

Przypomnijmy, że podczas środowego wystąpienia w Złotowie prezydent Andrzej Duda zarzucił TVN, że "próbuje narzucić dyktat w sprawie debaty". Wcześniej prezydent dał do zrozumienia, że zgodzi się na udział w debacie organizowanej przez TVP, Polsat i TVN.

Z kolei sztabowcy Andrzeja Dudy tłumaczyli w publicznych wypowiedziach, że prezydent nie weźmie udziału w debacie, gdyż ma spotkania wyborcze. Tymczasem - jak ujawnia portal 300polityka.pl - prezydent udzieli jutro w porze planowanej debaty wywiadu Polsat News.