BiznesINFO.pl
Czy typy bukmacherskie pozwalają na zarabianie pieniędzy?

Pixabay

Czy typy bukmacherskie pozwalają na zarabianie pieniędzy?

19 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

redaktor

Udostępnij:

Opracowanie ekspertów portalu mightytips.pl o sposobach zarabiania poprzez zakłady bukmacherskie. Sprawdź, czy typy bukmacherskie pozwalają zyskać.

Czy typy bukmacherskie pozwalają zarobić?

Na świecie istnieje wiele różnych zawodów i profesji. Często to zaskakujące, jak różni ludzi zarabiają na swoje życie. Czy słyszałeś kiedyś o takim zawodzie jak typer? Jeśli nie to już spieszymy z wyjaśnieniem. 

Typer to osoba, która obstawia typy bukmacherskie u bukmachera. Jeśli jest wystarczająco dobra i wygrywa odpowiednio dużo swoich zakładów to odnosi zysk i zarabia. Może to być praca na niemal pełny etat, jeśli ktoś samodzielnie analizuje zdarzenia i typuje lub sposób na dodatkowe źródło dochodów, jeśli korzysta się z typów z zewnętrznych źródeł. W tym artykule, opracowanym wraz z ekspertami portalu mightytips.pl sprawdzimy, czy z typów bukmacherskich można się utrzymać i czy zarabianie w taki sposób w ogóle ma sens. Zapraszamy. 

Czym w ogóle są typy bukmacherskie?

Mamy świadomości, że treść ta może być skierowana do różnych osób. Nawet kompletnie nie obeznanych w temacie sportu czy zakładów bukmacherskich. Spieszymy więc aby wyjaśnić. Typy bukmacherskie to nic innego jak prognozy zdarzeń sportowych. Załóżmy, że Legia Warszawa gra mecz z Lechem Poznań. Jeśli ktoś sugeruje nam typ 1 na to spotkanie to znaczy, że według jego opinii wygrają gospodarze. W podstawowej wersji można typować zwycięstwo gospodarzy gości lub remis.

Współczesne zakłady bukmacherskie pozwalają nam jednak na dużą dowolność w typowaniu różnych zdarzeń. Możemy nie przejmować się w ogóle wynikiem meczu i typować takie rzeczy jak:

  • Liczba zdobytych w meczu bramek,

  • Czas lub strzelców goli,

  • Liczbę rzutów rożnych,

  • Liczba rozdanych przez sędziego kartek,

  • Dogrywki, rzuty karne, awans,

  • Zakłady z wyrównanymi szansami, handicapy,

  • I wiele innych.

Co zrobić z takim typem? Oczywiście aby uzyskać jakiś zysk, trzeba obstawić te typy u bukmachera za prawdziwe pieniądze. Gdzie najlepiej obstawiać? W legalnych firmach bukmacherskich, których jest w naszym kraju przeszło 20. Legalny bukmacher to taki, który posiada licencję Ministerstwa Finansów

Każdy typ bukmacherski posiada także kurs. Czym są kursy bukmacherskie? Kurs za zwyczaj ma wartość liczbową np. 1,55 czy 3,25 – oznacza on, ile pieniędzy zdobędziemy, obstawiając dane zdarzenie. Grając remis z kursem 3,25 za 100 zł zarobiłbyś w uproszczeniu 325 zł, odejmując Twoją stawkę czysty zysk to 225 zł. 

Dlaczego w uproszczeniu? W Polsce musimy zapłacić jeszcze podatek, wynosi on 12% od każdej stawki, bez znaczenia czy zakład zostaje wygrany czy przegrany. Obstawiając więc za 100 zł, realnie obstawiasz tylko 88 zł, Twoja wygrana wyniesie więc 286 zł a zysk 186 zł. Jest takie powiedzenie – w życiu pewne są tylko śmierć i podatki. W zakładach bukmacherskich jest to szczególnie widoczne, gdyż podatek jest automatycznie pobierany od każdej stawki, bez znaczenia na wynik zakładu. Podatek płaci się zatem też od przegranych. Zawsze wygrywa a to Skarb państwa. 

Skąd brać typy bukmacherskie?

Tak jak wyżej wspomnieliśmy, typy bukmacherskie pozwalają na osiągnięcie zysku w zakładach sportowych. Można działać całkowicie na własną rękę i typować samodzielnie albo brać je z zewnętrznych źródeł. Jeżeli nie masz zbyt dużego doświadczenia w zakładach sportowych to odradzamy Ci jednak to rozwiązanie. Zakłady bukmacherskie, mimo że mogą na początku wydawać się dość proste, bywają skomplikowane. Samo śledzenie meczów może nie wystarczyć, gdyż koniecznie jest także przeglądanie statystyk. Jak zwracają uwagę eksperci portalu mightytips.pl, istnieje wiele stron, które podają w sieci płatne lub bezpłatne typy bukmacherskie. Jednym z nich jest nasz serwis.

typy bukmacherskie

typy bukmacherskie

Dlaczego warto zaglądać właśnie na naszą stronę? Przede wszystkim jest ona całkowicie bezpłatna i bezstronna. Nie współpracujemy z żadnym z bukmacherów. Na stronie znajdziesz typy od ekspertów z różnych dziedzin i dyscyplin sportowych jak piłka nożna, koszykówka, tenis czy hokej na lodzie. Nasi eksperci posiadają wieloletnie doświadczenie w zakładach bukmacherskich. Możesz także sprawdzić historię typów każdego z nich i zobaczyć, jaki w przeszłości osiągał zysk.

Czy typy bukmacherskie rzeczywiście pozwalają zarobić?

Jak donosi nasz ekspert Irenka Zając, której pełen profil możesz odnaleźć tutaj, straci w zakładach bukmacherskich jest bardzo łatwo. Długoterminowe straty ponosi tu od 91 do 95% graczy. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyny tego stanu rzeczy są różne. Zarabianie w zakładach bukmacherskich wydaje się banalne, wystarczy wskazać zwycięzcę danego meczu, nie potrzeba do tego doświadczenia czy stopni naukowych. Typować może każdy, kto skończył 18 lat.  To właśnie ta pewność zwykle gubi ludzi. Po drugiej stronie u bukmachera zwykle znajduje się cały sztab ludzi, który analizuje mecze, wylicza matematyczne szanse i wystawia kursy. Pojedynczy mecz łatwo jest wygrać, ale w długim terminie matematyka zwykle zwycięża. 

Dużą role odgrywa też psychika. Bardzo łatwo w zakładach o podpalenie się po paśmie sukcesów czy o zaprzestanie po kilku porażkach. Warto nie martwić się chwilowymi sukcesami czy porażkami i trzymać się wcześniej upatrzonej strategii. Kluczowe jest tu zarządzanie kapitałem. Na naszej stronie dowiesz się więcej o tym aspekcie.

Podsumowanie

Obstawianie w zakładach bukmacherskich może jak najbardziej być źródłem zysków i nieprzeciętnego zarobku. Musisz jednak ściśle trzymać się swoich założeń a przede wszystkim posiadać dobre i sprawdzone typy bukmacherskie o wysokich kursach, które pozwalają zyskać. Jeśli szukasz skutecznych typerów to odwiedź serwis mightytips.pl, by znaleźć więcej informacji.

Artykuł zewnętrzny

KOMUNIKAT O KONSEKWENCJACH UDZIAŁU W NIELEGALNYCH GRACH HAZARDOWYCH Zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 3 Ustawy o grach hazardowych karze pieniężnej podlega uczestnik w grze hazardowej urządzanej bez koncesji lub zezwolenia. Zgodnie z art. 107 § 2 Kodeksu karnego skarbowego karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym. Zgodnie z art. 109 kks uczestnik w grze losowej, zakładzie wzajemnym, grze na automacie, urządzonych lub prowadzonych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych.

KOMUNIKAT O RYZYKU ZWIĄZANYM Z UCZESTNICTWEM W ZAKŁADACH BUKMACHERSKICH Pamiętaj, że uczestnictwo w zakładach wzajemnych jest hazardem. Uprawiając hazard można stracić kontrolę nad graniem i uzależnić się. Uprawianie patologicznego hazardu, czyli tego, będącego wynikiem uzależnienia, może w skrajnych przypadkach prowadzić do zadłużenia, problemów zdrowotnych, zawodowych oraz rodzinnych. Pamiętaj, aby uczestnicząc w zakładach bukmacherskich: nigdy nie pożyczać pieniędzy na grę; nigdy nie starać się odrobić strat po przegranej grze; zachować równowagę pomiędzy grą i innymi zajęciami; nie traktować gry jako sposób na zarabianie pieniędzy; grać tylko pieniędzmi przeznaczonymi na rozrywkę, nie używać tych przeznaczonych na codzienne wydatki.

redaktor

redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Bukmacherzy w Polsce

Finanse

Bukmacherzy w Polsce

Czytaj więcej >
Zarobki w Polsce

Finanse

Zarobki w Polsce: jaka jest średnia i czy płace wzrosną?

Czytaj więcej >
Jak napisać rezygnację z ubezpieczenia na życie?

Finanse

Jak napisać rezygnację z ubezpieczenia na życie?

Czytaj więcej >
ubezpieczenie kredytu hipotecznego

Finanse

Na czym polega ubezpieczenie kredytu hipotecznego?

Czytaj więcej >
Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy?

Finanse

Ile trzeba zarabiać, aby dostać kredyt gotówkowy?

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. n/z Karta kredytowa i smartfon.

Finanse

Aion Bank wszedł na polski rynek. Zaprezentował swoje propozycje dla klientów

Czytaj więcej >