Czternasta emerytura zagrożona?
pixabay/5239640
Autor Radosław Święcki - 31 Marca 2020

Czternasta emerytura do kosza, zamrożenie płac. Rząd ma ważny powód

Rząd PiS rozważa rezygnację z czternastej emerytury – informuje wtorkowa „Gazeta Wyborcza”. W związku z prognozowanym kryzysem gospodarczym będącym następstwem koronawirusa niepopularnych decyzji będzie więcej.

Czternasta emerytura zagrożona?

Czternasta emerytura została przyjęta przez rząd na początku marca, wypłata świadczenia miała nastąpić pod koniec przyszłego roku. W ciągu kilku ostatnich tygodni sytuacja – w związku z rozprzestrzenieniem się koronawirusa – diametralnie się zmieniła i nikt nie ma wątpliwości, że należy spodziewać się dramatycznych skutków wirusa również w obszarze gospodarki.

Z ostatniej chwili: Nie żyje pracownik ministerstwa sprawiedliwości. Miał koronawirusaZ ostatniej chwili: Nie żyje pracownik ministerstwa sprawiedliwości. Miał koronawirusaCzytaj dalej

Sam pakiet ratunkowy dla firm, czyli tzw. tarcza antykryzysowa to koszt 212 mld zł. Jak informuje „Gazeta Wyborcza” rząd zamierza sfinansować ją ze środków zgromadzonych w Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, a także w Funduszu Rezerwy Demograficznej. To jednak za mało, gdyż na koncie Funduszy jest odpowiednio 750 mln zł i 42 mld zł. W związku z tym – jak podaje gazeta – politycy PiS rozważają zamrożenie płac w budżetówce w przyszłym roku, a także wycofanie się z podwyżki płacy minimalnej, która od 2021 r. miała wynieść 3 tys. zł brutto.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Kaufland przechytrzył konkurencję. Takiego rozwiązania w dobie epidemii nikt się nie spodziewał

Co z 13. i 14 emeryturą? Pierwsze świadczenie na pewno zostanie wypłacone w kwietniu. Z zapowiedzi wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej wynika, że drugie świadczenie również nie jest zagrożone.

Oficjalnie: są nowe, ważne zmiany w godzinach pracy i nie tylko. Wielu się nie spodobająOficjalnie: są nowe, ważne zmiany w godzinach pracy i nie tylko. Wielu się nie spodobająCzytaj dalej

- Tak! Chcę powiedzieć jasno i dobitnie, że seniorzy otrzymają 1200 zł brutto trzynastej emerytury już w kwietniu, a 14. emerytury będą z kolei wypłacane na jesieni przyszłego roku. Wszystkie świadczenia dla emerytów będą wypłacane na czas - powiedział we wtorek w rozmowie z "Super Expressem" wiceszef resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.

Z informacji „Wyborczej” wynika jednak, że o ile wypłata ‘trzynastki” w przyszłym roku jest niezagrożona, to już w sprawie czternastej emerytury nie ma jednomyślności w rządzie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Urząd Miasta rozdaje maseczki i płyny dezynfekujące. W tym mieście na Mazowszu dostaną je wszyscy
  2. Nie żyje niemowlę zarażone koronawirusem. Okazuje się, że patogen może być groźny również dla najmłodszych
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Zaczęło się, pierwsze biuro podróży w Polsce upadło. Jest niewypłacalne, wiadomo co dalej z klientami
Orlen przekazał 2 wiadomości ws. ich płynu do dezynfekcji rąk. Jedną dobrą, a drugą bardzo złąOrlen przekazał 2 wiadomości ws. ich płynu do dezynfekcji rąk. Jedną dobrą, a drugą bardzo złąCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News