Pilne Biznesinfo COVID-19
biznesinfo.pl
Autor Kamila Jeziorska - 7 Listopada 2020

Brytyjscy naukowcy odkryli ważną zależność. Jeden typ chorób zwiększa ryzyko śmierci na COVID-19

COVID-19 budzi grozę i przerażenie wśród ogromnej części społeczeństwa. Jak się okazuje, brytyjscy naukowcy odkryli, że jeden typ chorób może w ogromnym stopniu przyczynić się do śmierci na COVID-19.

COVID-19 a choroby współistniejące

COVID-19 budzi grozę i strach wśród większości społeczeństwa. Na ciężkie przebrnięcie przez chorobę, a nawet śmierć narażeni są przede wszystkim ci, którzy mają tzw. choroby współistniejące.

Biedronka poszerza ofertę w zaskakującym kierunku. Teraz kupisz elektronikę za bezcenBiedronka poszerza ofertę w zaskakującym kierunku. Teraz kupisz elektronikę za bezcenCzytaj dalej

Choroby współistniejące przez medyków definiowane są jako wielochorobowość polegająca na posiadaniu dwóch lub większej ilości schorzeń. W badaniu opublikowanym przez jeden z medycznych magazynów napisano, że choroby współistniejące najczęściej dotykają osoby po 65. roku życia.

Jak się okazuje, COVID-19 uszkadza nie tylko płuca, ale także nerki, a jedną z chorób przyczyniających się do śmierci na wirusa z Wuhan są przewlekłe choroby nerek, podaje Onet. Z czym się to wiąże i na co powinni nastawić się pacjenci?

COVID-19 przyczynia się do nagłej śmierci osób cierpiących na przewlekłe choroby nerek, podają naukowcy z Imperial College London. Co więcej, COVID-19 doprowadza także do ostrego uszkodzenia nerek.

GIS bije na alarm w sprawie popularnego sera. Nawet z dobrym zdrowiem możesz cierpieć 3 dniGIS bije na alarm w sprawie popularnego sera. Nawet z dobrym zdrowiem możesz cierpieć 3 dniCzytaj dalej

Przewlekła choroba nerek postępuje stopniowo według klasyfikacji pięciu etapów tej choroby. Co więcej, niewydolność nerek prowadzić może do nadciśnienia tętniczego, a nawet cukrzycy. Niestety, ale w ostatnim stadium choroby potrzebny może być przeszczep organu.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Kierowco, wpadniesz szybciej niż myślisz. Mandatu już tak łatwo nie będzie można uniknąć
2. Marcin Prokop rozważa odejście z TVN? "Jeśli zaczną mnie ograniczać, zrezygnuję"
3. Wraca czas stania w kolejkach. W sklepach nowe limity klientów

COVID-19 w połączeniu z chorobą nerek

COVID-19 działa także w obszarze nagłego i ostrego uszkodzenia nerek. Jak się okazuje, do upośledzenia funkcjonowania organu dochodzi w zaledwie kilka dni. Brytyjscy naukowcy zbadali, że poza niedokrwieniem to właśnie COVID-19 ma znaczące działanie w tym aspekcie.

Naukowcy z Imperial College London w związku z tym przeprowadzili badanie na grupie 372 pacjentów. Wszystkie osoby miały ponad 60 lat oraz zachorowały na COVID-19. Do jakich wniosków doszli?

Posłowie chcą kierowania kobiet w ciąży z wadą letalną płodu do hospicjum perinatalnego. Oferują im też pomoc duchownychPosłowie chcą kierowania kobiet w ciąży z wadą letalną płodu do hospicjum perinatalnego. Oferują im też pomoc duchownychCzytaj dalej

"Okazało się, że w badanej grupie aż 58 proc. pacjentów cierpiała z powodu jakiegoś uszkodzenia nerek, a 13 proc. miało wcześniej CKD. 42 proc. chorych nie miało problemów z nerkami. U 45 proc. w czasie pobytu w szpitalu rozwinęło się AKI. Wiadomo to stąd, że chorzy ci wcześniej nie zmagali się z chorobami nerek, a to oznacza, że AKI powstawało u nich w przebiegu COVID-19", pisze Onet.

Co więcej, zdaniem naukowców to właśnie stan nerek znacząco wpływał na śmiertelność z powodu COVID-19. Z badań wynika, że aż 86 proc. pacjentów z przeszczepionymi nerkami zmarło na COVID-19. Naukowcy przypuszczają, że powodem śmiertelności na COVID-19 z powodu niewydolności nerek mogą być zmiany w naczyniach krwionośnych. Z podobnymi zmianami mamy do czynienia w przypadku płuc.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nocą przed sklep przyjechała kolumna z Andrzejem Dudą. Prezydent został przyłapany, wiemy co miał w koszyku
  2. Wczesne objawy raka żołądka. Absolutnie nie wolno ich lekceważyć
  3. Praworządność w kraju, albo nici z pieniędzy. UE tworzy nowe mechanizmy w budżecie
  4. Jeden z największych banków w Polsce ostrzega klientów. Uważaj, możesz stracić pieniądze
  5. Podwyżki cen były nieuniknione. Wiemy już co najbardziej podrożało, a za co płacimy mniej
  6. Ile zarabia Jan Bednarek? Polak ma mieć w kontrakcie bardzo ciekawą klauzulę
  7. Błyskawiczna, syta i przepyszna zapiekanka ziemniaczana. Obłędny sos zachwyci nawet niejadka
Jest rozporządzenie z nowymi obostrzeniami. Ujawniamy jego zapisyJest rozporządzenie z nowymi obostrzeniami. Ujawniamy jego zapisyCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News