Coca-Cola w papierowej butelce? Testy jeszcze w te wakacje
Unplash/Artem Beliaikin
Autor Radosław Święcki - 14 Lutego 2021

Coca-Cola w papierowej butelce? To nie żart, firma zaczyna testować nowe opakowanie

Coca-Cola w papierowej butelce? Trudno to sobie wyobrazić, tymczasem jak się okazuje już podczas tegorocznych wakacji koncern zamierza rozpocząć testowanie opakowań wykonanych właśnie z papieru. Jako pierwsi będą mogli je nabyć mieszkańcy bliskiego nam ostatnio politycznie kraju.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Coca-Cola zamierza wprowadzić papierowe opakowania
  • Mieszkańcy którego kraju, będą mogli je nabyć jako pierwsi
  • Jakie inne nowatorskie rozwiązanie wprowadza koncern

Coca-cola w papierowej butelce? Testy już w wakacje

Coca-Cola w papierowej butelce? Brzmi sensacyjnie, ale właśnie takie plany ma chcący definitywnie zrezygnować z plastiku koncern. Plany to jedno, ale najważniejsze są działania. Owe działania zostaną podjęte już podczas tegorocznego lata.

Właśnie w wakacje, jak podaje za BBC News Polska Agencja Prasowa, Coca-Cola po siedmioletniej pracy laboratoryjnej zamierza rozpocząć testy opakowań z papieru. Na pierwszy ogień ma zostać wyprodukowanych ok. 2 tys. papierowych butelek. Jako pierwsi, w ramach wspomnianego testowania zobaczą je mieszkańcy bliskiego nam ostatnio politycznie kraju. Chodzi oczywiście o Węgry. Do tamtejszych sklepów trafi 2 tys. papierowych butelek z napojem owocowym Adez.

Celem koncernu jak podaje Agencja jest stworzenie i wykorzystywanie w przyszłości butelek w 100 proc. nadających się do recyklingu i pozbawionych plastiku, które będą w stanie utrzymać nagazowanie napoju i nie będą wpływały na jego smak.

Podobne plany, jak podaje za BBC News PAP ma także jeden z producentów wódki w Wielkiej Brytanii i Szwecji, chcący przetestować papierowe butelki z alkoholowym napojem gazowanym. Nad prototypem nowego opakowania piwa pracuje także jeden z koncernów browarniczych.

Prototyp butelki Coca-Coli został stworzony przez duńską firmę Paboco z bardzo mocnego papieru z cienką warstwą plastiku.

Coca-Cola z nową butelką

Ponadto jak podaje za CNN serwis Wprost.pl, Coca-Cola po raz pierwszy od lat wprowadza na rynek nowy rozmiar butelek o pojemności 13,2 uncji (ok. 0,4 litra). Jest ona wykonana w 100 proc. z przetworzonego tworzywa sztucznego. Ma to być kolejny krok w trwającej od dłuższego czasu inicjatywie koncernu, mającej na celu zmniejszenie ilości odpadów z tworzyw sztucznych. Coca-Cola liczy również, że nowy rozmiar przyciągnie młodszych, konkretnie osoby poniżej 25 lat, które stawiają na ekologiczne opakowania.

Jeszcze w tym miesiącu butelka o nowym rozmiarze ma być dostępna w niektórych stanach na północnym wschodzie Stanów Zjednoczonych, m.in. w Nowym Jorku, Kalifornii, czy na Florydzie, a jeszcze w te wakacje ma się pojawić w całych USA.

Według koncernu nowa butelka ma być „bardziej nadająca się do picia”. Zadebiutuje ona z najpopularniejszymi napojami gazowanymi koncernu, jak m.in. Coca-Cola, Diet Cola i Coke Zero Sugar w sugerowanej cenie detalicznej 1,59 dolara.

- Słuchaliśmy konsumentów, a oni mówili nam, że chcą czegoś mniejszego i łatwiejszego do spożycia - powiedziała Alpa Sutaria, dyrektor generalny Coca-Cola ds. zrównoważonego rozwoju w rozmowie z CNN Business, którą cytuje PAP.

Sutaria podkreśla, że udało się stworzyć butelkę z plastiku, który w 100 proc. nadaje się do recyklingu.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News