Ceny paliw na początku września
Pikist
Autor Maria Glinka - 6 Września 2020

Kierowco, na stacji w końcu się uśmiechniesz. Pierwsza taka sytuacja od miesięcy

Ceny paliw to w tym roku prawdziwy kalejdoskop. Pierwsze dwa tygodnie września mogą okazać się jednym z najbardziej korzystnych okresów na tankowanie od miesięcy. Analitycy przewidują, że spadek hurtowych cen paliw przełoży się na niskie stawki na stacjach benzynowych.

Ceny paliw znowu w dół

Kolejne, tym razem korzystne zmiany w cenach paliw czekają na kierowców na początku przyszłego tygodnia. Eksperci z portalu e-petrol.pl wskazują, że korekta hurtowych cen paliw dokonana przez Orlen i Lotos będzie zauważalna także w sprzedaży detalicznej na stacjach.

Według prognoz najczęściej kupowaną benzynę bezołowiową będzie można zatankować za 4,38 zł-4,49 zł za 1 litr. Właściciele aut z silnikiem wysokoprężnym zapłacą od 4,29 zł do 4,40 zł za 1 litr. Korzystne będą także ceny diesla i autogazu. Cena drugiego z nich pozostanie w ocenie analityków na obecnym poziomie (ok. 2 zł/1 litr) i w dalszym ciągu będzie dużą konkurencją dla benzyny. Interia przekazuje, że wstępne prognozy dotyczące przyszłego tygodnia wskazują, że hurtowe ceny paliw nie będą rosły. Według szacunków Biura Maklerskiego Reflex tym tygodniu ich wartość spadła o 6 groszy na litrze.

Biedronka pilnie wycofuje kolejne partie produktu. Pod żadnym pozorem go nie jedzBiedronka pilnie wycofuje kolejne partie produktu. Pod żadnym pozorem go nie jedzCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Od dzisiaj ważna zmiana w przepisach. Straż miejska rusza, będzie masowo wlepiać mandaty
2. Wszystko zaczęło się od silnego zmęczenia. Po tygodniu w szpitalu osierociła sześcioro dzieci

Ceny paliw podyktowane wieloma czynnikami

Skąd te obniżki cen paliw? Eksperci wskazują, że na rynku ropy naftowej odnotowano 2 dolarowy spadek. W piątek cena ropy Brent była najniższa od końca lipca i kosztowała ok. 43,70 dolarów. Wśród przyczyn tej sytuacji należy wskazać na zmniejszenie produkcji amerykańskiej ropy naftowej z 10,8 mln baryłek dziennie do 9,7 mln. Nie bez znaczenia dla cen paliw jest także spadek popytu - konsumpcja zmalała o 2,6 mln baryłek i osiągnęła poziom niespełna 17 mln baryłek. Wahania na rynku naftowym są powiązane także z zapowiedziami płynącymi z Iraku. Tamtejsze władze oznajmiły, że 17 września na spotkaniu OPEC+ (organizacja zrzeszająca państwa produkujące ropę) zaapeluje o wydłużenie terminu wywiązania się kompensacyjnych cięć produkcji 0,4 mln baryłek dziennie o kolejne dwa miesiące.

Nadchodzi droga jesień dla klientów banków. Opłaty jeszcze nigdy nie były tak wysokieNadchodzi droga jesień dla klientów banków. Opłaty jeszcze nigdy nie były tak wysokieCzytaj dalej

Niższe ceny ropy mają związek także z negatywnymi prognozami ekspertów w sprawie ożywienia popytu na paliwa. Poza tym analitycy z niepokojem nasłuchują doniesień z Chin. Pekin wyjawił, że po blisko pięciomiesięcznej tendencji wzrostowej import surowca zacznie spadać.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje uwielbiany gwiazdor, dramatyczną informację przekazała rodzina
  2. Niewielu wie, co Paweł Królikowski jako ostatnie powiedział w programie "Twoja twarz brzmi znajomo". Już wtedy czuł niepokój?
  3. Beata Kozidrak wyszła na scenę, nagle w jej oczach pojawiły się łzy. Trudno powstrzymać emocje
  4. Wyjątkowy Fiat 126 maluch ozdobiony nietypową grafiką. Zachwycające zdjęcia, które warto zobaczyć
  5. Bank Pekao wprowadza rewolucję. Płatność kartą będzie wyglądała teraz inaczej
  6. Minister edukacji właśnie podpisał ważny dokument. Chodzi o naukę zdalną w szkołach
Mieszkańcy bloków muszą przygotować się na nową opłatę. Raczej ich nie ominieMieszkańcy bloków muszą przygotować się na nową opłatę. Raczej ich nie ominieCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News