Rzecznik LOT oświadczył, że ich maszyny nie mają usterek
Wikipedia
Autor Stanisław Węgrowski - 8 Listopada 2019

Nad lotem lepiej zastanowić się dwa razy. Słynna marka samolotów z kolejnymi problemami

Boeing poinformował, że w samolotach 737NG pojawiły się nowe uszkodzenia - pęknięcia, które pogłębiają się z każdym kolejnym lotem. Te modele ma również w swojej flocie polski LOT. Agencja Lotnictwa rozpoczyna dochodzenie w tej sprawie.

Boeing ma wadliwe samoloty

Jak informuje “Rzeczpospolita”, uszkodzenia wystąpiły w elementach łączących kadłub ze zbiornikami paliwa, które są umieszczone w skrzydłach maszyny. Samoloty, w których wykryto usterkę, mają za sobą zaledwie 35 tys. cykli lotów. Docelowo były obliczane na 90 tys. cykli.

Części, które uległy uszkodzeniom, są kluczowe dla funkcjonowania maszyn, dlatego Agencja Lotnictwa (FAA) nakazała jak najszybszą wymianę wadliwych modułów. Odpowiedzialność za uszkodzenia ponosi podobno podwykonawca Boeinga. Nieprawidłowo działające części zostały zamontowane w 148 samolotach amerykańskiego producenta, jednak na razie nie jest jasne, w których konkretnie. Maszyny posiada w swojej flocie LOT. Rzecznik polskich linii lotniczych poinformował, że samoloty LOT-u nie mają uszkodzeń, a firmy pozostaje w stałym kontakcie z Boeingiem. Federalna Administracja Lotnictwa zamierza wszcząć dochodzenie w sprawie zamontowania wadliwych modułów.

Za zakupy Niemczech możesz zapłacić dotkliwą karę. Rząd wprowadził surowy zakazZa zakupy Niemczech możesz zapłacić dotkliwą karę. Rząd wprowadził surowy zakazCzytaj dalej

Boeing znów ma problemy

Przypomnijmy, że to kolejny problem z samolotami Boeinga w ostatnim czasie. Po katastrofach lotniczych w Etiopii i w Indonezji trzeba było wycofać z użytku 380 samolotów modelu 737MAX i sporą część Dreamlinerów z silnikami Rolls Royce’a. Firma rozważa wstrzymanie produkcji maszyn 737MAX.

W drugim kwartale bieżącego roku wpływy Boeinga ze sprzedaży samolotów zmniejszyły się o 35 proc., a okres ten zakończył się stratą, która sięgała prawie 3 mld dolarów.

Prezydent zdradził plany wobec Trzynastki. Dobre wieści dla seniorówPrezydent zdradził plany wobec Trzynastki. Dobre wieści dla seniorówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet 12 mln Polaków może wkrótce dostać niższe pensje, wszystko przez reformę rządu
  2. Mija termin składania zaświadczeń. Spiesz się, bo stracisz rentę
  3. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  4. Zdjęcie ślubne, które wprost uwielbiali. Po czasie zauważyli na nim jeden, paraliżujący ze strachu szczegół

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News