Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Biedronka zwróci wybranym klientom pieniądze. Jest komunikat
Elżbieta  Włodarska
Elżbieta Włodarska 30.06.2024 20:59

Biedronka zwróci wybranym klientom pieniądze. Jest komunikat

Biedronka
fot. Goniec.pl

Jak wynika z komunikatu, który pojawił się w sieci, Biedronka odda klientom 150 złotych. Jest to reakcja na decyzję UOKiK dotyczącą akcji promocyjnej o nazwie “Magia Rabatów”. Wiadomo, w jaki sposób klienci, dla których oferta nie była zrozumiana i którzy skarżyli się do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, mogą odebrać vouchery.

Biedronka pod lupą UOKiK

W dniach 1-3 grudnia 2022 roku Biedronka przeprowadziła promocję “Magia Rabatów - Zabawki i Książki”, jednak ostatecznie została ona zakwestionowana przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, po licznych skargach ze strony klientów. 

Po rozpatrzeniu sprawy, w kwietniu br. prezes UOKiK przekazał, że dyskont mógł wprowadzić klientów w błąd. Na niekorzyść Biedronki mógł wpłynąć fakt, że kluczowe informacje dotyczące szczegółów oferty, zostały zapisane małym druczkiem. 

Dyskont dał możliwość posiadaczom karty Moja Biedronka bądź aplikacji zakupu trzech produktów z kategorii: książka i\lub zabawki, gdzie zwrot połowy kwoty miał znaleźć się na bonie. 

W ocenie UOKiK nie została tam jednak zawarta dokładna informacja dotycząca produktów, które można było nabyć w ramach vouchera, a były to wyłącznie tekstylia oraz artykuły przemysłowe. Postanowiono zatem, że spółka Jeronimo Martins Polska wypłaci poszkodowanym klientom vouchery o wysokości 150 złotych.

Materiały marketingowe opatrzone były gwiazdką, przy której mniejszym drukiem informowano o ograniczeniach promocji, która miała obowiązywać tylko na wybrane artykuły przemysłowe lub tekstylia - przekazał UOKiK.

Czy dzisiaj jest niedziela handlowa? Wiemy, gdzie zrobimy zakupy

Biedronka zwróci klientom pieniądze

Biedronka opublikowała komunikat, w którym informuje, że klienci, którzy wzięli udział w ofercie “Magia Rabatów” i otrzymali voucher, lecz go nie wykorzystali, jednak nadal pozostają w programie lojalnościowym, automatycznie otrzymają od dyskontu bon na kwotę 150 złotych. Ponadto można go wykorzystać na niemal wszystkie artykuły, lecz kilka z nich zostało wykluczonych. Jakie to produkty?

ZOBACZ TAKŻE: Polski konsument w ogonie Europy. Gonimy Niemcy, a wyprzedzają nas Czechy

Tych artykułów nie kupisz w ramach bonu

Biedronka informuje, że w ramach vouchera można zakupić niemal wszystkie produkty - z wyłączeniem kilku pozycji. Na tej liście znalazły się: wyroby tytoniowe, napoje alkoholowe, doładowania telefonów, karty podarunkowe czy artykuły przeznaczone do początkowego żywienia niemowląt. Ponadto vouchera nie można wymienić na gotówkę. Warto jednak zaznaczyć, że jest on ważny rok od momentu otrzymania bonu.