BiznesINFO.pl

BiznesInfo

Biedronka wprowadza spore zmiany. Klienci będą oburzeni

9 Marca 2023

Autor tekstu:

Olgierd Maletka

Dyskonty podbijają polski rynek i serca klientów. Sieć sklepów z logo owada należy do ulubieńców Polaków. Okazuje się, że klienci Biedronki muszą być przygotowani na spore zmiany, które już za kilka dni wejdą w życie, informuje Business Insider.

Poważne zmiany już za kilka dni

Klienci doceniają możliwość łatwego zwrotu towaru, który czasem nie spełnia ich oczekiwań albo z którego po prostu chcą zrezygnować. Zasady zwrotu zapisane są w regulaminie danej sieci sklepów, który w poniedziałek, 13 marca, zmienia się w Biedronce.

30 dni na zwrot

Jedną z pozytywnych zmian dla klientów jest wydłużenie terminu, w jakim można zwrócić towar. "Zwrot towarów pełnowartościowych i związana z tym wypłata gotówki” będą mogły nastąpić w terminie 30 dni od daty zakupu, a nie tak jak do tej pory - 14 dni

Voucher i zwrot tylko pod pewnymi warunkami

Jedna ze zmian, którą najbardziej odczują klienci, dotyczy kwestii rozliczenia. Zamiast zwrotu gotówki, klient "otrzymuje voucher płatniczy na kwotę stanowiącą jego równowartość, tj. tożsamą z kwotą na przedłożonym oryginale dowodu zakupu".

Jest to korzystne rozwiązanie dla Biedronki, ale wręcz przeciwnie dla klienta. Nawet w przypadku zwrotu towaru jesteśmy zmuszeni dokonać zakupów w sieci sklepów z logo owada, wykorzystując voucher płatniczy. 

Kolejna zmiana polega na tym, że zwrotu można dokonać pod warunkiem, że płacąc za dany towar, nie wykorzystaliśmy wcześniej voucherów promocyjnych, a towar nie był sprzedawany w ramach niektórych akcji marketingowych i wyprzedaży.

Zmiana miejsca zwrotu

Klienci są przyzwyczajeni do tego, że zwrotów mogą dokonywać w każdym sklepie należącym do danej sieci, na terenie całego kraju. Od poniedziałku w sklepach Biedronki będzie inaczej. „Klienci mogą dokonać zwrotu towarów pełnowartościowych wyłącznie w sklepie Biedronka, w którym dokonano zakupu” - stanowi nowy regulamin. 

Tagi:

Biedronkazakupyzwrot towaru

Podobne artykuły

Handel

Znane centrum handlowe we Wrocławiu zostanie zamknięte. Zarząd tłumaczy dlaczego
Czytaj więcej >

Handel

Poczta Polska ma nowego konkurenta. Wyzwanie rzucił rodzimy gigant technologiczny
Czytaj więcej >

Handel

Polacy stanowczo o nowych ubraniach: Są wykonywane z coraz gorszych i tańszych materiałów
Czytaj więcej >

Handel

GIS wydał ostrzeżenie, koniecznie sprawdź, czy masz ją w kuchni. Szkodliwe substancje mogą trafić do jedzenia
Czytaj więcej >

Handel

Nie Biedronka, nie Lidl. Oto najtańsza sieć sklepów w Polsce
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Pierwsze restauracje w Polsce wprowadziły potrawy z robakami. W ofercie burgery i pizza
Czytaj więcej >
Olgierd Maletka

Olgierd Maletka

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]