BiznesINFO.pl
Biedronka i Kaufland rozdadzą pieniądze pracownikom

Biznes Info

Biedronka daje nawet 2,5 tys. zł. Kaufland nie chce być gorszy

27 Marca 2021

Autor tekstu:

Wiktoria Pękalak

Biedronka rozdała swoim pracownikom nagrody im. E.A. Soares dos Santosa. Aż 50 tys. pracowników sklepów i centrów dystrybucyjnych Biedronki otrzymało nagrody w wysokości 2500 zł. Również Kaufland dba o swoich pracowników. Z okazji Wielkanocy rozda pracown

Biedronka rozdaje nagrody pracownikom

Biedronka doskonale zna swoich pracowników i wie, co sprawiłoby im największą radość. Portugalska sieć przekaże im wysoki dodatek pieniężny, który może im się przydać akurat na Wielkanoc.

Mowa o nagrodach E.A. Soares dos Santosa, które są przyznawane co roku. W 2021 r. nagroda Biedronki wynosi aż 2500 zł, czyli 200 zł więcej niż w ubiegłym roku.

Dodatkowe pieniądze mają trafić na konta pracowników jeszcze w marcu, dzięki czemu święta wielu pracowników będą jeszcze przyjemniejsze.

"Nagroda Specjalna im. Soares dos Santos w wysokości 2500 zł dla pracowników sklepów oraz centrów dystrybucyjnych będzie w tym roku o 200 zł wyższa niż ubiegłoroczna. Wszystkie nagrody zostaną wypłacone na konta pracowników jeszcze w marcu, a więc o miesiąc wcześniej niż w poprzednich latach, by ułatwić pracownikom przygotowanie się do świąt wielkanocnych" - tłumaczy biuro prasowe Biedronki.

Kto otrzyma nagrodę

Biedronka rozda nagrody pracownikom, którzy pracują w sklepie na pełnym etacie. Pozostali pracownicy, którzy nie pracują w pełnym wymiarze godzin, również otrzymają nagrodę, jednak będzie ona niższa. Aby odebrać nagrodę, pracownicy muszą przepracować w sklepie minimum rok.

Biedronka nie wypłaci nagrody również osobom, które były nieobecne w pracy przez ponad 180 dni, do których wlicza się także opieka nad dziećmi. Jak sama nazwa wskazuje, “nagrodę” otrzymają osoby, które dobrze wykonują swoją pracę. Ci, których pracę oceniono na "poniżej oczekiwań", będą musieli obejść się ze smakiem.

Na przyznawanie nagród nie mają wpływu: urlop wypoczynkowy, okolicznościowy, czy nieobecność spowodowana wypadkiem w pracy.

Kaufland również rozda dodatki pracownikom

Pracownicy Kauflandu również będą mogli liczyć na prezent od spółki, choć w ich przypadku będzie on niższy. Personel sprzedaży oraz logistyki sieci Kaufland otrzyma bony w wysokości do 500 zł.

To jednak nie wszystko. Od 29 marca do 30 kwietnia pracownicy Kauflandu mogą otrzymać zwiększony dodatek motywacyjny, którego łączna wartość może wynieść nawet 700 zł.

– Zwiększenie wartości bonów świątecznych oraz dodatku motywacyjnego są wyrazem uznania dla pracowników naszej sieci. To dzięki ich odpowiedzialnej postawie i zaangażowaniu wszystkie markety Kaufland w Polsce działają płynnie, zapewniając klientom nieprzerwany dostęp do produktów spożywczych – mimo panującej pandemii. Wierzymy, że dodatkowe środki finansowe, które trafią do rąk naszych pracowników, ułatwią im przygotowania do nadchodzących świąt Wielkanocy – powiedziała cytowana przez portal Bankier Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego Kaufland Polska.

Tagi:

KauflandBiedronka

Wiktoria PękalakAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, student filozofii. Wcześniej w miesięczniku "Teatr". Niestrudzenie projektuje zasadę ekwiwalencji z osi odbioru na oś kombinacji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Biedronka

Handel

Mandat za wzięcie żywności ze śmietnika Biedronki. Jest wyrok sądu

Czytaj więcej >

Handel

Polska będzie handlować z Katarem nie tylko LNG

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Handel

Nadchodzące święta będą drogie. Prezenty jednak muszą być

Czytaj więcej >

Handel

Niedziele handlowe. W 2023 roku będzie ich jeszcze mniej

Czytaj więcej >

Handel

“Drwal Index”, czyli nowy wskaźnik inflacji dla Polaków

Czytaj więcej >

Handel

PKN Orlen chce produkować napoje energetyczne pod własną marką. Szuka producenta

Czytaj więcej >