BiznesINFO.pl

Marek BAZAK/East News

W Biedronce zrobisz zakupy w każdą niedzielę? Nowy krok w rozwoju sieci może to umożliwić

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Biedronka stawia pierwszy tego typu sklep

Biedronka ma w Polsce ponad 3 tys. sklepów. Spółka, do której należy sieć, Jeronimo Martins, jakiś czas temu zapowiadała możliwość otwierania sklepów franczyzowych. 22 października został otwarty pierwszy tego typu tego sklep, w Dobrzycy niedaleko Kalisza (woj. wielkopolskie).

Jak pisze Radio Zet, sklep stoi przy ul. Krotoszyńskiej 41a i posiada 46 miejsc parkingowych, z czego dwa zostały wyznaczone dla niepełnosprawnych. Powierzchnia sali sprzedażowej wynosi ok. 650 mkw. W środku znajdują się cztery tradycyjne kasy.

Nietypowe rozwiązanie, nie każda Biedronka to ma

W środku sklep podzielono na strefy z typami produktów, aby ułatwić klientom zakupy. Oferta jest typowa dla sklepów Biedronka, kupimy w niej pieczywo, kosmetyki, warzywa, owoce (także te wymagające przechowania w niskiej temperaturze), ponadto wydzielono miejsce na produkty promocyjne.

W sklepie znajduje się także lada tradycyjna, w której można kupić wysokiej jakości szynki, kiełbasy czy sery. Radio Zet wskazuje, że nie jest typowe rozwiązanie dla Biedronki (nie wszystkie sklepy ją mają), w tym wypadku ma uzupełniać standardową ofertę produktów pakowanych. Co ciekawe otwarcie będzie się wiązało również z promocją na otwarcie, która potrwa od 22 do 24 października i będzie wiązać się właśnie z produktami z lady tradycyjnej.

1. Rząd szykuje specjalne mandaty dla rodziców. Wystarczy, że dziecko w szkole zrobi jedno 2. Pawłowicz mówiła o "menelach, którzy ją zaatakowali". Oni mają nagranie, jest w sieci 3. Wszystkich świętych z decyzją rządu. Już znamy plan, co do cmentarzy

Szczegóły współpracy franczyzowej Biedronki

Ewa Micińska, dyrektor rozwoju biznesu sieci sklepów Biedronka przybliżyła kilka szczegółów współpracy franczyzowej. Zaznaczyła, że to ważny krok w dalszym rozwoju marki na Polskim rynku. Również sam właściciel jest, póki co zadowolony ze współpracy z siecią.

- Lokalny przedsiębiorca, z którym działamy, dostaje od początku pełne wsparcie. Po pierwsze - merytoryczne, ponieważ wyposażamy go w nasze know-how, organizujemy pakiet szkoleń dla niego i reszty pracowników, a także bierzemy na siebie kwestie marketingowe oraz logistyczno-zaopatrzeniowe - mówiła cytowana przez Radio Zet Micińska.

- Najbardziej przekonało mnie partnerskie podejście do mnie jako lokalnego przedsiębiorcy, który zaczyna przygodę z franczyzą w formacie Biedronki. Od początku czułem, że moje zdanie jest ważne, dostaję dużą niezależność, a potrzeby mieszkańców Dobrzycy są dla Biedronki realnie istotne - mówił Radosław Wojcieszak, franczyzobiorca sklepu w Dobrzycy.

Biedronka czynna w każdą niedzielę

Franczyzowa Biedronka w Dobrzycy będzie otwarta również w dni objęte zakazem handlu. - Sklep będzie czynny we wszystkie niedziele - potwierdziło nowinę portalu biuro prasowe sieci. Jak to możliwe? Sklepu oparte na franczyzie mogą być otwarte w niedzielę niehandlowe, jeśli sam właściciel podejmie taką decyzję. Więc dobrzycka Biedronka teoretycznie mogłaby działać w niedziele objęte zakazem handlu. 

Jednak na ten moment  nie wiadomo, z którego wyjątku od przepisów dotyczących zakazu handlu w niedziele planuje skorzystać franczyzobiorca sklepu. Na razie można spekulować, czy sklep będzie placówką pocztową jednego z operatorów pocztowych, tak jak jest to w przypadku franczyzobiorcy sieci Żabka. Jak donoszą wiadomoscihandlowe.pl, raczej nie możliwe jest, aby franczyzobiorca Biedronki skorzystał z innego wyjątku od zakazu, ponieważ w takim przypadku musiałby samodzielnie obsługiwał w niedziele klientów oraz wykładać na półki towar.

Tagi:

Podobne artykuły

Handel

Znana amerykańska sieć restauracji niebawem wkroczy na polski rynek. Pierwsze otwarcie w lipcu
Czytaj więcej >

Handel

Dyrektywa plastikowa. Od 1 lipca 2024 roku ze sklepów zniknie wiele produktów jednorazowych
Czytaj więcej >

Handel

Marlboro zniknie z rynku. Producent rezygnuje z biznesu tytoniowego
Czytaj więcej >

Handel

Światowy gigant szuka pracowników w Polsce. Wiadomo ile można zarobić
Czytaj więcej >

Handel

Trwa ekspansja niemieckiego giganta na naszym rynku. „Ogromne zainteresowanie Polaków”
Czytaj więcej >

Handel

Truskawki tanieją w ekspresowym tempie. A sezon dopiero się zaczyna
Czytaj więcej >
Konrad Karpiuk

Redaktor Biznesinfo. Najchętniej pisze na tematy polityczne, społeczne i związane z kierowcami. Były redaktor portalu "Świat na Kołach". Absolwent Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Hobbystycznie zajmuję się muzyką i starymi samochodami, głównie krajowej produkcji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Handel

Handel

Patryk Solarczyk

Miejsce w Polsce, gdzie warzywa i owoce kupisz nawet za połowę ceny
Czytaj więcej >
Praca

Maria Gil-Sobczyk

Znana polska sieć marketów zamierza otworzyć sklep internetowy. Specjalista poszukiwany
Czytaj więcej >
Handel

Maria Gil-Sobczyk

Koniec UPC Polska. Abonenci sieci kablowej otrzymują SMS-y o zamknięciu salonów i punktów sprzedażowych
Czytaj więcej >
Handel

Paweł Makowiec

Ważny komunikat Biedronki. Chodzi o karty lojalnościowe
Czytaj więcej >
Handel

Paweł Makowiec

Biedronka udostępnia możliwość zrobienia zakupów online z dostawą do domu
Czytaj więcej >
Handel

Maria Gil-Sobczyk

Fiat 126p obchodzi 50. urodziny. Pół wieku temu w Polsce rozpoczęła się prawdziwa rewolucja motoryzacyjna
Czytaj więcej >