Editorial use only
Marek BAZAK/East News
Autor Konrad Karpiuk - 24 Października 2020

W Biedronce zrobisz zakupy w każdą niedzielę? Nowy krok w rozwoju sieci może to umożliwić

Biedronka to obecnie największa sieć dyskontów w Polsce, która wciąż się rozwija i rozszerza swoją ofertę. Właśnie stanął sklep postawiony w zupełnie nowej formie, to kolejny wielki krok do rozwoju i do... zakupów w każdą niedzielę, nawet niehandlową?

Biedronka stawia pierwszy tego typu sklep

Biedronka ma w Polsce ponad 3 tys. sklepów. Spółka, do której należy sieć, Jeronimo Martins, jakiś czas temu zapowiadała możliwość otwierania sklepów franczyzowych. 22 października został otwarty pierwszy tego typu tego sklep, w Dobrzycy niedaleko Kalisza (woj. wielkopolskie).

Jak pisze Radio Zet, sklep stoi przy ul. Krotoszyńskiej 41a i posiada 46 miejsc parkingowych, z czego dwa zostały wyznaczone dla niepełnosprawnych. Powierzchnia sali sprzedażowej wynosi ok. 650 mkw. W środku znajdują się cztery tradycyjne kasy.

Nietypowe rozwiązanie, nie każda Biedronka to ma

W środku sklep podzielono na strefy z typami produktów, aby ułatwić klientom zakupy. Oferta jest typowa dla sklepów Biedronka, kupimy w niej pieczywo, kosmetyki, warzywa, owoce (także te wymagające przechowania w niskiej temperaturze), ponadto wydzielono miejsce na produkty promocyjne.

W sklepie znajduje się także lada tradycyjna, w której można kupić wysokiej jakości szynki, kiełbasy czy sery. Radio Zet wskazuje, że nie jest typowe rozwiązanie dla Biedronki (nie wszystkie sklepy ją mają), w tym wypadku ma uzupełniać standardową ofertę produktów pakowanych. Co ciekawe otwarcie będzie się wiązało również z promocją na otwarcie, która potrwa od 22 do 24 października i będzie wiązać się właśnie z produktami z lady tradycyjnej.

Prezydent Andrzej Duda zakażony koronawirusemPrezydent Andrzej Duda zakażony koronawirusemCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Rząd szykuje specjalne mandaty dla rodziców. Wystarczy, że dziecko w szkole zrobi jedno
2. Pawłowicz mówiła o "menelach, którzy ją zaatakowali". Oni mają nagranie, jest w sieci
3. Wszystkich świętych z decyzją rządu. Już znamy plan, co do cmentarzy

Szczegóły współpracy franczyzowej Biedronki

Ewa Micińska, dyrektor rozwoju biznesu sieci sklepów Biedronka przybliżyła kilka szczegółów współpracy franczyzowej. Zaznaczyła, że to ważny krok w dalszym rozwoju marki na Polskim rynku. Również sam właściciel jest, póki co zadowolony ze współpracy z siecią.

- Lokalny przedsiębiorca, z którym działamy, dostaje od początku pełne wsparcie. Po pierwsze - merytoryczne, ponieważ wyposażamy go w nasze know-how, organizujemy pakiet szkoleń dla niego i reszty pracowników, a także bierzemy na siebie kwestie marketingowe oraz logistyczno-zaopatrzeniowe - mówiła cytowana przez Radio Zet Micińska.

- Najbardziej przekonało mnie partnerskie podejście do mnie jako lokalnego przedsiębiorcy, który zaczyna przygodę z franczyzą w formacie Biedronki. Od początku czułem, że moje zdanie jest ważne, dostaję dużą niezależność, a potrzeby mieszkańców Dobrzycy są dla Biedronki realnie istotne - mówił Radosław Wojcieszak, franczyzobiorca sklepu w Dobrzycy.

Biedronka czynna w każdą niedzielę

Franczyzowa Biedronka w Dobrzycy będzie otwarta również w dni objęte zakazem handlu. - Sklep będzie czynny we wszystkie niedziele - potwierdziło nowinę portalu biuro prasowe sieci. Jak to możliwe? Sklepu oparte na franczyzie mogą być otwarte w niedzielę niehandlowe, jeśli sam właściciel podejmie taką decyzję. Więc dobrzycka Biedronka teoretycznie mogłaby działać w niedziele objęte zakazem handlu.

Jednak na ten moment nie wiadomo, z którego wyjątku od przepisów dotyczących zakazu handlu w niedziele planuje skorzystać franczyzobiorca sklepu. Na razie można spekulować, czy sklep będzie placówką pocztową jednego z operatorów pocztowych, tak jak jest to w przypadku franczyzobiorcy sieci Żabka. Jak donoszą wiadomoscihandlowe.pl, raczej nie możliwe jest, aby franczyzobiorca Biedronki skorzystał z innego wyjątku od zakazu, ponieważ w takim przypadku musiałby samodzielnie obsługiwał w niedziele klientów oraz wykładać na półki towar.

Franczyzowa Biedronka wyświadczyła wielką przysługę mieszkańcom Dobrzycy

W sklepie będzie zatrudnionych ok. 20 pracowników, którzy mieszkają głównie w okolicy. Dobrzyca liczy 3187 mieszkańców, a mieszkańcy małych miast bardzo odczuwają skutki kryzysu, choćby przez upadek wielu lokalnych biznesów w trakcie lockdownu.

- W związku z pandemią wiele osób z okolicy straciło pracę, a tym samym środki do życia. Tym bardziej cieszy fakt, że Biedronka wyciąga rękę, zatrudnia i pozwala nam przejść suchą nogą przez ten trudny czas - powiedziała cytowana przez Radio Zet Julita Margiela, kierowniczka nowo otwartej Biedronki.

Sklep będzie czynny w dni powszednie, a także w soboty od godziny 07:00 do 22:00. W niedziele handlowe Biedronka w Dobrzycy będzie otwarta później, bo dopiero od 10:00 (ale również do 22:00). Co ciekawe placówka teoretycznie może być otwarte w niedziele niehandlowe, gdyż otwarte mogą być sklepy działające na zasadzie franczyzy. Nie wiadomo jednak czy właściciel dobrzyckiej Biedronki się na to zdecyduje.

W rafineriach taniej, na stacjach drożej. Ale jedno paliwo będzie kosztowało mniejW rafineriach taniej, na stacjach drożej. Ale jedno paliwo będzie kosztowało mniejCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Protest po skandalicznym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. "To piekło milionów Polek"
  2. To już oficjalne. Od jutra cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą
  3. Biedronka ma już sposób na obejście zakazu handlu. I wcale nie chodzi o dostawy do domów
  4. Ujawniamy gdzie zatankujesz i nie przepłacisz. Nie wierzyliśmy, że na stacji można kupić tak tanie paliwo
  5. Szpital na Stadionie Narodowym szuka chętnych do pracy. Znamy stawkę za godzinę
  6. Brat Otylii Jędrzejczak zginął na jej oczach. Jego ostatnie słowa złamały nam serce
  7. Najczęściej popełniane błędy w pieczeniu ciast. Ich skutki są koszmarem, a tak łatwo ich uniknąć
Kluczowa zmiana w sklepach Biedronki. Wszyscy powinni o niej wiedziećKluczowa zmiana w sklepach Biedronki. Wszyscy powinni o niej wiedziećCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News