BiznesINFO.pl
Fot. Jakub Kaminski/East News. Waszawa, 07.10.2020. Sprzatanie grobow przed wypadajacym 1 listopada dniem Wszystkich Swietych.

East News, Jakub Kamiński

Wszystkich Świętych z decyzją rządu. Już znamy plan, co do cmentarzy

23 Października 2020

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Wszystkich Świętych to dzień bardzo ważny dla wielu Polaków, jednakże celebrowanie 1 listopada w dobie pandemii koronawirusa budzi spore wątpliwości dla większości społeczeństwa. Rząd podjął decyzję w sprawie Wszystkich Świętych w Polsce.

Wszystkich Świętych w dobie pandemii koronawirusa

Rząd ogłosił na dzisiaj nowe obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. Cała Polska została wpisana do strefy czerwonej. Zamknięto wszystkie kawiarnie, puby i restauracje, a jedzenie można jedynie zamówić na wynos.

Przypomnijmy, że w piątek 23 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13 632 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem. Najwięcej, bo aż 2075 przypadków odnotowano w woj. mazowieckim. Łącznie na COVID-19 w Polsce zmarło 4 172 osoby.

Ograniczono także przemieszczanie się osób powyżej 70. roku życia, ale zaznaczono kilka wyjątków. Na nauczanie zdalne przejdą także uczniowie klas 4-8. Z kolei wszystkie wydarzenia sportowe nadal będą odbywały się bez udziału publiczności.

Cmentarze będą otwarte

Wśród obostrzeń nie znalazła się drażniąca społeczeństwo kwestia tegorocznego Wszystkich Świętych. Nie jest tajemnicą, że Polacy co roku tłumnie udają się na cmentarze po to, aby uczcić pamięć swoich bliskich. Szef rządu ujawnił jednak, jakie kroki zostaną podjęte w sprawie nadchodzącego święta.

W tym roku premier Mateusz Morawiecki postanowił zaapelować do wszystkich wybierających się na cmentarze 1 listopada. - Jeśli można prosić, to zachęcam do odwiedzenia grobów bliskich parę dni wcześniej, kilka dni później. Zostawić to na kilka tygodni później, powiedział premier.

Zastrzegł jednocześnie, że decyzja dotycząca dodatkowych obostrzeń w kwestii zamknięcia cmentarzy może nadejść w każdej chwili. Co więcej, powiedział także, że wszystko rozstrzygnie się w przyszłym tygodniu.

- To są miejsca, w których może dochodzić do zakażeń. I naprawdę gorąco apelujemy do wszystkich, żeby w dniu 1 listopada zostali w domach, bo duże zgromadzenie, duże skupiska ludzi mogą doprowadzić do dużego przyrostu zakażeń, cytuje słowa premiera RMF FM.

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polska i Świat

2,5 mln aut może stracić homologację. Rząd zmienia przepisy

Czytaj więcej >
pilne iberion

Polska i Świat

Angela Merkel zaapelowała w Brukseli o polubowne rozwiązanie sporu z Polską

Czytaj więcej >
Ważne, biznesinfo

Polska i Świat

Oskładkowanie wszystkich coraz bliżej. Rząd nie odpuści nikomu

Czytaj więcej >
Photo by Gustavo Fring from Pexels

Polska i Świat

Trzecia dawka szczepienia coraz bliżej. Rząd potwierdził termin

Czytaj więcej >
pilne iberion

Polska i Świat

Awaria w rosyjskiej elektrowni jądrowej. Zatrzymano reaktor

Czytaj więcej >
Pieniądze portfel biznesinfo

Polska i Świat

Ceny kolejnych popularnych produktów wystrzelą w górę

Czytaj więcej >