Banki Millennium, Envelo i Pocztowy zmieniają zasady
Obraz Free stock photos from www.rupixen.com z Pixabay
Autor Kasper Starużyk - 30 Października 2020

Klienci dwóch banków muszą przygotować się na zmiany. Podjęto ważną decyzję

Klientów Banku Pocztowego oraz Banku Millenium czekają poważne zmiany w zakresie płatności kartą. Lepiej się przygotuj, bo możesz się zaskoczyć.

Klienci Banku Pocztowego oraz Millenium muszą być gotowi na poważne zmiany w transakcjach płatniczych w internecie dokonywanych przy pomocy karty. Zgodnie z unijnym prawem, banki są zobligowane wprowadzić dodatkowe zabezpieczenia. Oznacza to poważne zmiany dla korzystających z usług tych banków.

Rząd zamyka cmentarze na 3 dni. Jest jednak wyjątek od decyzjiRząd zamyka cmentarze na 3 dni. Jest jednak wyjątek od decyzjiCzytaj dalej

Bank Pocztowy i Envelo Bank zmieniają zasady

Dyrektywa PSD2 została wdrożona w Polsce zgodnie z zaleceniami Unii Europejskiej. Płatności internetowe mają być dzięki temu znacznie bezpieczniejsze. Nowe przepisy wymagają od banków stosowania dwuskładnikowego uwierzytelniania transakcji w internecie. Co to znaczy dla klientów?

Do tej pory przy płatnościach kartą w internecie klienci Banku Pocztowego potwierdzali swoje transakcje przez kod SMS. Zmiany wymuszone wdrożeniem unijnej dyrektywy sprawią, że użytkownicy będą autoryzowali transakcje w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej. – Zmieniona Usługa 3D Secure do potwierdzania transakcji wymaga dostępu do bankowości. Prosimy, upewnij się czy masz aktywną bankowość (Pocztowy24 lub EnveloBank Online i Mobile), aby móc bez przeszkód autoryzować transakcje – wskazano w komunikacie banku.

Już nie dwa tygodnie, jest nowa data zniesienia obostrzeń. Premier powiedział, niewielu zwróciło uwagęJuż nie dwa tygodnie, jest nowa data zniesienia obostrzeń. Premier powiedział, niewielu zwróciło uwagęCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Niemcy nie mają już wyboru, muszą podjąć ostateczną decyzję. Będą zamykać niemal wszystko, koniec z półśrodkami
2. Porażające wyznanie gwiazdy TVN wstrząsnęło całym krajem. Przyznała, że jest córką ofiary gwałtu
3. Nie tylko drugi produkt nawet o 88 proc. taniej, ale i chryzantemy za pół darmo. Lidl też przygotowuje się na Wszystkich Świętych

Jak wyjaśnia TVN24 Biznes i Świat, 3D-Secure to dodatkowe zabezpieczenie internetowych transakcji. Klienci, którzy korzystają z bankowości internetowej Pocztowy24 lub EnveloBank Online podczas płatności kartą w internecie zostaną poproszeni o zalogowanie się do swoich kont bankowych, aby to właśnie w nich potwierdzić transakcję.

Jedną decyzją rząd wydał wyrok na tysiące Polaków. Wielu nie starczy na utrzymanie, zostaną z niczymJedną decyzją rząd wydał wyrok na tysiące Polaków. Wielu nie starczy na utrzymanie, zostaną z niczymCzytaj dalej

Z kolei klienci korzystający z aplikacji mobilnej EnveloBank Mobile będą mogli potwierdzić transakcję na swojej komórce. – W trakcie dokonywania transakcji kartą w internecie otrzymasz powiadomienie push z informacją o oczekującej na potwierdzenie nowej operacji 3D Secure. Po kliknięciu w wiadomość push zostaniesz przekierowany do ekranu autoryzacji tej transakcji w aplikacji EnveloBanku – informuje Bank Pocztowy.

Bank Millennium dostosowuje się do zasad

– Zmiany to kontynuacja realizacji postanowień Dyrektywy PSD2, dotyczącej wszystkich banków. Dyrektywa narzuca silne uwierzytelnienie SCA, w tym wypadku przy transakcjach kartą w Internecie z wykorzystaniem usługi 3D Secure. Instytucje płatnicze dostały czas na ich implementację do końca roku 2020 – wskazuje Bank Millennium w komunikacie przesłanym redakcji TVN 24 BiS.

Mogą obniżyć abonament nawet o 60 zł. Rekompensaty czekają tysiące Polaków, może i ciebieMogą obniżyć abonament nawet o 60 zł. Rekompensaty czekają tysiące Polaków, może i ciebieCzytaj dalej

Jak czytamy w portalu, osoby, które do tej pory potwierdzały transakcje w aplikacji mobilnej zmian nie odczują, ponieważ tak forma spełnia założenia silnego uwierzytelniania. Inaczej będzie wyglądała sytuacja tych, którzy do tej pory korzystali z kodów SMS. Bank wyjaśnia, że w tym przypadku klienci będą musieli zalogować się do systemu Millenet, aby tam wprowadzić kod.

– Natomiast w przypadku zatwierdzania transakcji hasłami SMS, w związku z wymogami Dyrektywy PSD2 musi dojść jeszcze jeden czynnik autoryzujący. Dlatego klienci korzystający z tej formy autoryzacji będą proszeni o zalogowanie się do systemu transakcyjnego Millenet, aby wpisać kod z SMS-a. Obecnie nie muszą tego robić – wyjaśnia Bank Millennium w TVN24 BiS. Instytucja wskazuje, że zmiany wejdą w życie w grudniu tego roku.

Wszystkie banki muszą się dostosować

Unijna dyrektywa zmienia zasady autoryzacji we wszystkich bankach, które do tej pory nie stosowały uwierzytelniania dwuskładnikowego. Jak informuje TVN24 BiS na nowości muszą szykować się klienci tych banków, które do tej pory nie stosowały dwuskładnikowego uwierzytelniania.

Spółdzielcza Grupa Bankowa sposób płatności kartami debetowymi w internecie zmienia od jutra, 31 października. Klienci będą musieli do tego czasu zdecydować się na jedną z kilku przewidzianych przez bank metod płatności.

Z Kolei Bank ING już 30 września wdrożył rozwiązania zgodne z dyrektywą Unii Europejskiej. Jak wskazano w rozesłanym do klientów komunikacie, zmiany dotyczą wszystkich kart, zarówno debetowych, jak i kredytowych oraz przedpłaconych.

Rzecznik Finansowy kontra PKO BP: Jeden z kredytów hipotecznych stwarza ryzykoRzecznik Finansowy kontra PKO BP: Jeden z kredytów hipotecznych stwarza ryzykoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Teraz: wywołują "Dziady" z okien przy Mickiewicza. Zagra m.in. Katarzyna Warnke
  2. Co roku diagnozę słyszy 11 tysięcy pacjentek. Poważna choroba zbiera żniwo szczególnie wśród młodych
  3. NFZ wysyła listy. Albo wszyscy szybko podpiszą dokumenty, albo czeka nas dramatyczna sytuacja
  4. Jest prognoza na zimę 2021. Wizja najbliższych miesięcy może wielu wprawić wielu w kiepski nastrój
  5. Emerytury jednak nie tak wysokie jak myślano? Miał być raj i stos dodatków dla emerytów, będzie walka o każdy grosz
  6. Agnieszka Radwańska pokazała swój luksusowy dom. Żyje jak w bajce, posiadłość za miliony złotych
  7. Kobieta ważyła 300 kg, teraz wygląda jak milion dolarów. Efekt metamorfozy i wyjątkowej diety onieśmiela wszystkich krytyków
Sąsiad zamyka granicę z Polską. Powód: pandemiaSąsiad zamyka granicę z Polską. Powód: pandemiaCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News