BiznesINFO.pl

biznesinfo

Aż 12 banków zapowiedziało weekendowe przerwy. Klienci będą mieli masę trudności

11 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Na ten weekend przerwy technicznego zapowiedziało wyjątkowo dużo banków: PKO BP, ING Bank Śląski, Pekao SA, Credit Agricole, mBank, Santander Consumer Bank, Bank Pocztowy, Getin Bank, Nest Bank, Bank BPS, Toyota Bank i Volkswagen Bank. Klienci muszą liczyć się z wieloma utrudnieniami.

PKO BP szykuje wielogodzinne przerwy

PKO BP zapowiedziało kilka przerw technicznych na niedzielę. Najdłuższa z nich zacznie się o północy w niedzielę i potrwa przez 12 godzin, do godziny 12:00 w południe. W tym dość długim czasie klienci banku nie będą mogli skorzystać z aplikacji mobilnej, bankowości internetowej oraz telefonicznej. Wyłączona będzie również funkcja Open Banking i płatności w sklepach internetowych za pomocą "płacę z iPKO".

To jednak niejedyna przerwa od PKO BP. Od północny w niedzielę 12 czerwca do godz. 3:00 klienci będą mieli problem z płaceniem kartą przez internet. Od 3:00 do 12:00 wystąpią za to problemy przy płatności kartą 3D-Secure 2. Transakcje będzie można zautoryzować jedynie kodem SMS lub PIN-em do karty.

Jakby tego było mało, od północy 12 czerwca do godz. 12:00 klienci PKO BP swoją aplikacją mobilną będą mogli jedynie wypłacać pieniądze z bankomatów, a w sklepach stacjonarnych i internetowych płacić za pomocą Blika.

ING Bank Śląski również ogłasza przerwy

ING Bank Śląski ogłosił, że w niedzielę (12 czerwca) w godz. 0:00 do 4:30 klienci nie dokonają przelewu za pomocą usługi Express Elixir i przelewu na telefon Blik.

Z kolei między północną w niedzielę, a godz. 1:00 klienci banku mogą mieć problem z wpłaceniem pieniędzy do wpłatomatów sieci ING i Planet Cash.

Klienci Pekao SA powinni przyszykować gotówkę

W Banku Pekao SA przerwa techniczna zacznie się już w sobotę (11 czerwca) o godz. 23:00 i potrwa do północy. Klienci banku w tym czasie nie skorzystają z bankowości internetowej, aplikacji mobilnej, Pekao24Makler i platformy eTrader Pekao. Od północy w niedzielę aż do 14:00 klienci mogą mieć także problem ze złożeniem wniosku o Pożyczkę Klik Gotówka.

Poważne utrudnienia nastąpią także w niedzielę 12 czerwca między godz. 3:00 i 6:00. Lepiej nie szykować w tym czasie operacji finansowych, bo klienci Pekao nie zapłacą aplikacją PeoPay, kodem Blika, nie wybiorą pieniędzy z bankomatu, nie skorzystają z terminala płatniczego, karty płatniczej oraz nie przeleją pieniędzy z karty kredytowej.

Od 0:30 do 4:30 w niedzielę nie będzie także możliwości skorzystania z przelewu Express Elixir i przelewu na telefon za pomocą Blika.

Credit Agricole zapowiedział parę godzin przerwy

Klienci banku Credit Agricole muszą być gotowi na utrudnienia od północny w niedzielę (12 czerwca) do 7:00 rano. CA wyłączy w tym czasie usługi: serwisy CA24, Blik, automatyczny serwis telefoniczny IVR, płatności internetowe Przelew Online.

W przypadku dokonywania płatności kartą płatniczą należy liczyć się także z tym, że nie otrzymamy powiadomienia SMS o wykonanej transakcji.

Tagi:

INGPKO BPPekao

Podobne artykuły

Finanse

Sprawa podatku od nieruchomości. Jest raport Instytutu Finansów
Czytaj więcej >

Finanse

Otrzymałeś darowiznę, to lepiej zadbaj o formalności. NSA nie pozostawia wątpliwości, posypią się kary
Czytaj więcej >

Finanse

Rząd zapewnia, wypłaty „trzynastek” ruszą już niebawem. Niektórzy seniorzy otrzymają pieniądze przed świętami
Czytaj więcej >

Finanse

Emerytura może być wyższa. Możesz przeliczyć, ile przeleje ci ZUS
Czytaj więcej >

Finanse

Zrobisz remont domu i odliczysz w PIT nawet 53 tys. zł. Sprawdzamy założenia ulgi termomodernizacyjnej
Czytaj więcej >

Finanse

Dzisiaj ostateczny termin złożenia dokumentów ZUS dla tysięcy Polaków. Zapomnisz i narazisz się na kary
Czytaj więcej >
Kasper Starużyk

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]