BiznesINFO.pl
bankomat-pieniądze-wypłata-mężczyzna-biznesinfo

biznesinfo

Aż 12 banków zapowiedziało weekendowe przerwy. Klienci będą mieli masę trudności

11 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Na ten weekend przerwy technicznego zapowiedziało wyjątkowo dużo banków: PKO BP, ING Bank Śląski, Pekao SA, Credit Agricole, mBank, Santander Consumer Bank, Bank Pocztowy, Getin Bank, Nest Bank, Bank BPS, Toyota Bank i Volkswagen Bank. Klienci muszą liczyć się z wieloma utrudnieniami.

PKO BP szykuje wielogodzinne przerwy

PKO BP zapowiedziało kilka przerw technicznych na niedzielę. Najdłuższa z nich zacznie się o północy w niedzielę i potrwa przez 12 godzin, do godziny 12:00 w południe. W tym dość długim czasie klienci banku nie będą mogli skorzystać z aplikacji mobilnej, bankowości internetowej oraz telefonicznej. Wyłączona będzie również funkcja Open Banking i płatności w sklepach internetowych za pomocą "płacę z iPKO".

To jednak niejedyna przerwa od PKO BP. Od północny w niedzielę 12 czerwca do godz. 3:00 klienci będą mieli problem z płaceniem kartą przez internet. Od 3:00 do 12:00 wystąpią za to problemy przy płatności kartą 3D-Secure 2. Transakcje będzie można zautoryzować jedynie kodem SMS lub PIN-em do karty.

Jakby tego było mało, od północy 12 czerwca do godz. 12:00 klienci PKO BP swoją aplikacją mobilną będą mogli jedynie wypłacać pieniądze z bankomatów, a w sklepach stacjonarnych i internetowych płacić za pomocą Blika.

ING Bank Śląski również ogłasza przerwy

ING Bank Śląski ogłosił, że w niedzielę (12 czerwca) w godz. 0:00 do 4:30 klienci nie dokonają przelewu za pomocą usługi Express Elixir i przelewu na telefon Blik.

Z kolei między północną w niedzielę, a godz. 1:00 klienci banku mogą mieć problem z wpłaceniem pieniędzy do wpłatomatów sieci ING i Planet Cash.

Klienci Pekao SA powinni przyszykować gotówkę

W Banku Pekao SA przerwa techniczna zacznie się już w sobotę (11 czerwca) o godz. 23:00 i potrwa do północy. Klienci banku w tym czasie nie skorzystają z bankowości internetowej, aplikacji mobilnej, Pekao24Makler i platformy eTrader Pekao. Od północy w niedzielę aż do 14:00 klienci mogą mieć także problem ze złożeniem wniosku o Pożyczkę Klik Gotówka.

Poważne utrudnienia nastąpią także w niedzielę 12 czerwca między godz. 3:00 i 6:00. Lepiej nie szykować w tym czasie operacji finansowych, bo klienci Pekao nie zapłacą aplikacją PeoPay, kodem Blika, nie wybiorą pieniędzy z bankomatu, nie skorzystają z terminala płatniczego, karty płatniczej oraz nie przeleją pieniędzy z karty kredytowej.

Od 0:30 do 4:30 w niedzielę nie będzie także możliwości skorzystania z przelewu Express Elixir i przelewu na telefon za pomocą Blika.

Credit Agricole zapowiedział parę godzin przerwy

Klienci banku Credit Agricole muszą być gotowi na utrudnienia od północny w niedzielę (12 czerwca) do 7:00 rano. CA wyłączy w tym czasie usługi: serwisy CA24, Blik, automatyczny serwis telefoniczny IVR, płatności internetowe Przelew Online.

W przypadku dokonywania płatności kartą płatniczą należy liczyć się także z tym, że nie otrzymamy powiadomienia SMS o wykonanej transakcji.

mBank robi przerwę techniczną

Od soboty 11 czerwca godz. 23:00 do niedzieli godz. 4:30 klienci banku nie przeleją pieniędzy na telefon za pomocą Blik i nie skorzystają z przelewów ekspresowych.

Santander Consumer Bank właśnie przeprowadza przerwę

Przerwa w Santander Consumer Bank trwa od godz. 4:00 w sobotę i potrwa do godz. 12:00. Klienci nie mogą korzystać z bankowości internetowej i aplikacji mobilnej.

Bank Pocztowy także ogłasza przerwy

Bank Pocztowy przerwę zapowiedział na poniedziałek (13 czerwca) od godz. 22:00 do 3:00 we wtorek. Bank zapowiedział problemy z dostępem do swoich usług w tym czasie. Niemożliwe będzie składanie wniosków kontaktowych.

Getin Bank z przerwą techniczną

Utrudnienia w Getin Bank rozpoczną się w sobotę o 23:50 i zakończą w niedzielę o 6:00. W tym czasie klienci będą mieli problemy z zalogowaniem się do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej, potwierdzeniem płatności za zakupy w internecie, korzystaniem z Blik.

Nest Bank wyszykował przerwę na całą sobotę

Jedna przerwa techniczna od Nest Bank zaczęła się w sobotę (11 czerwca) o godz. 7:00 i będzie trwać aż do północy. W aplikacji mobilnej sprawdzimy jedynie nasz stan konta i będziemy mogli zlecić przelew. Nie będą działać za to usługi: Blik, Visa Mobile, przelewy natychmiastowe, płatności internetowe za pomocą linku do płatności, potwierdzenie płatności kartą za zakupy, zmienianie limitów płatności.

Wiele utrudnień zostanie przedłużonych od północy w niedzielę do godz. 9:00. Niedostępne będą nadal: aplikacja mobilna, bankowość internetowa, Blik, Visa Mobile, potwierdzanie płatności za zakupy kartą w internecie przy użyciu bankowości elektronicznej, płatności w sklepie internetowym korzystając z linka do płatności, zmienianie limitów płatności w bankowości elektronicznej, podaje bankier.pl.

Bank BPS zapowiada przerwę techniczną

W niedzielę 12 czerwca od 0:30 do 4:30 klienci Banku BPS nie skorzystają z przelewów natychmiastowych Express Elixir. Ma to związek z pracami realizowanymi przez Krajową Izbę Rozliczeniową.

Toyota Bank także szykuje przerwę

W niedzielę między godz. 7:00 a 12:00 w Toyota Bank wystąpią trudności z dostępem do bankowości elektronicznej, serwisem telefonicznym i szybkimi płatnościami. Przez 2 godziny między 10:00 a 12:00 w niedzielę (12 czerwca) wystąpią również problemy z płatnościami kartą.

Volkswagen Bank ostatni na liście przerw

Volkswagen Bank ostrzegł swoich klientów, że w niedzielę w godz. od 7:00 do 15:00 nie zalogują się do bankowości internetowej i nie skorzystają z kart płatniczych. Lepiej więc, żeby przygotowali zapas gotówki.

Tagi:

INGPKO BPPekao

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Od 1 lipca wzrosną pensje, wiemy, o ile więcej pieniędzy trafi do kieszeni Polaków

Finanse

Możesz dostać nawet 1340 zł dodatku do emerytury za urodzenie dzieci

Czytaj więcej >
Pieniądze: od czerwca nowe limity dotyczące dorabiania do emerytury, ZUS niedługo je opublikuje

Finanse

Wiceminister wyjaśnia jakie są szanse na dobrowolny ZUS w Polsce

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Finanse

Jak wysoką emeryturę będzie miał król disco polo Zenek Martyniuk, a jaką Maryla Rodowicz

Czytaj więcej >
Kredyty do zwrotu

Finanse

Raty kredytów wzrosną już za kilka tygodni, przewidują eksperci

Czytaj więcej >

Finanse

1300 zł miesięcznie. Średnio tyle kosztuje nas utrzymanie mieszkania

Czytaj więcej >

Finanse

Ważny komunikat dla przedsiębiorców: za niezłożenie tej deklaracji zapłacą ZUS-owi karę w wys. 5 tys. zł

Czytaj więcej >