motocykl-pixabay-2182694
Obraz 2182694 z Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 2 Czerwca 2020

Europejski kraj zakazuje motocyklom wjazdu w góry. Powód nie powinien cię zaskoczyć

Austria wprowadza przepisy zakazujące wjazdu na niektóre górskie trasy w Tyrolu. Zakaz obejmie motocykle, które emitują hałas powyżej 95 decybeli. Obostrzenia będą dotyczyć większości ścigaczy, cruiserów i niektórych motocykli przeznaczonych do podróży. Nowe przepisy wejdą w życie 10 czerwca.

Austria. Motocyklem w góry nie wjedziesz

Austria wydała czasowy zakaz poruszania się po wybranych trasach dla motocykli emitujących hałas powyżej 95 decybeli - informuje serwis moto.rp.pl. Nowe przepisy objęły wiele tras położonych w pobliżu rzek Lech. Amatorzy dwukołowców muszą być gotowi, że takimi pojazdami nie wjadą m.in. na słynną trasę w przełęczy Hahntennjoch. Inne wyłączone odcinki to m.in. L199 Tannheimeerstrasse, L21 Berwang-Namloseer Strasse czy L198 Lechtalstrasse.

Austria nie chce motocykli w górach. Są zbyt głośne

Ograniczenia wejdą w życie od 10 czerwca i będą obowiązywać do końca października. Za nieprzestrzeganie nowych przepisów w Austrii będzie można otrzymać mandat w wysokości 220 euro, czyli blisko tysiąc złotych. Ponadto zatrzymany kierowca nie będzie mógł jechać dalej. Austriackie służby go zawrócą.

Kontrole w całym kraju, do twoich drzwi też mogą zapukać. Kara 681 zł, wykluczonych jedynie kilka grupKontrole w całym kraju, do twoich drzwi też mogą zapukać. Kara 681 zł, wykluczonych jedynie kilka grupCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Pilna konferencja Morawieckiego i Szumowskiego. Niewielu mogło się spodziewać ich słów

Jak podaje serwis moto.rp.pl, poziom emisji hałasu wynoszący 95 dB nie jest przypadkowy. Zgodnie z szacunkami, zaledwie 7 procent używanych w Austrii motocykli nie mieści się w tym limicie.

Austria wprowadza obostrzenia także dla swoich obywateli

Cytowany przez serwis Ingrid Felipe, zastępca gubernatora z partii Zielonych poinformował, że decyzja ma na celu ochronę mieszkańców tych terenów Austrii przed szkodliwym hałasem. Co ciekawe, obostrzenia nie dotyczą tylko turystów - zakaz wjazdu jednośladami mają również mieszkańcy Tyrolu i obywatele Austrii.

Na pierwszych stronach wciąż koronawirus, a eksperci mówią o niemniej groźnym problemie. Obecnie mocno zapomnianymNa pierwszych stronach wciąż koronawirus, a eksperci mówią o niemniej groźnym problemie. Obecnie mocno zapomnianymCzytaj dalej

Ograniczenia nie dotyczą za to samochodów i pojazdów ciężarowych, co tylko potwierdza, że przepis ma ograniczyć ilość motocykli w górach. Moto.rp.pl zwraca uwagę, że ten region Austrii jest uwielbiany przez motocyklistów ze względu na malownicze trasy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Premier podał smutną wiadomość. Nie żyje wielki Polak. Śmierć przyszła nagle
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  4. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  5. WHO nagle zmienia zdanie. Chodzi o maseczki

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News