BiznesINFO.pl
pixabay, spencerbdavis1

pixabay, spencerbdavis1

Amerykańska szkoła nie zatrudni osób, które zaszczepią się na COVID. Szokujące ogłoszenie

3 Maja 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Wydawać by się mogło, że szczepionka na COVID-19 stała się jednym z najbardziej pożądanych medykamentów na świecie. Okazuje się, że nic bardziej mylnego, bowiem pewna antyszczepionkowa aktywistka z Florydy poinformowała, że założona przez nią szkoła nie będzie zatrudniać zaszczepionych przeciwko koronawirusowi.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego właścicielka szkoły nie chce, aby jej pracownicy przyjmowali szczepionkę na COVID-19

  • Jaką pomoc oferuje rodzicom i za co skrytykowała CDC

  • Ile osób musi się zaszczepić, aby wygasić epidemię

Szczepionka na COVID-19 kością niezgody

Władze Centner Academy w Miami w ostatnich dniach poinformowały rodziców o nowych zasadach panujących w dwóch oddziałach placówki przeznaczonych dla przedszkolaków oraz dzieci w wieku gimnazjalnym. Nauczyciele oraz pracownicy szkoły, którzy przyjęli szczepionkę na COVID-19 nie mogą kontaktować się z uczniami, choć wciąż podlegają placówce.

Leila Centner, która jest współzałożycielką szkoły podkreśliła, że decyzję podjęła z ogromnym bólem serca - informuje bankier.pl. Szkoła nie będzie zatrudniała także osób, które zaszczepiły się przeciwko COVID-19.

Współzałożycielka placówki podkreśliła, że wystosowała prośbę do niezaszczepionych osób, aby wstrzymali się z przyjęciem medykamentu do końca roku szkolnego. Dodała, że apeluje o całkowite wstrzymanie się od szczepienia na COVID-19.

Leila Centner podtrzymuje nieuzasadnione i nieudowodnione twierdzenia dotyczące szczepionki na COVID-19. Jej zdaniem nieszczepione kobiety narażone są na poronienia oraz inne problemy, gdy przebywają w pobliżu zaszczepionych.

Szczepionka na COVID-19 dzieli ludzi?

Kłóci się to z postawą Agencji Żywności i Leków (FDA), Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) oraz innych organizacji, które zgodnie stwierdziły, że szczepionki na COVID-19 stosowane w Stanach Zjednoczonych nie zagrażają zdrowiu kobiet. W USA pierwszeństwo w szczepieniach mają nauczyciele tak, aby uchronić ich przez ponownym zakażeniem w przyszłości.

Szkoła Centner Academy została założona w 2019 r. przez Leilę i Davida Centnerów, którzy przeprowadzili się z Nowego Jorku do Miami. Na stronie internetowej szkoły umieszczono informację, że ta wspiera medyczną wolność oraz pomaga rodzicom, którzy zrezygnują ze szczepienia swoich dzieci - informuje bankier.pl.

Centner jest znaną przeciwniczką szczepień na COVID-19. Niedawno otwarcie skrytykowała Centra Kontroli i Prewencji Chorób za podjęcie kroków w celu zaprzestania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dodała, że jej szkoła działa pomimo obostrzeń.

Szczepionki na COVID-19 dzielą także Polaków. Część osób deklaruje, że nie skorzysta z możliwości szczepienia, natomiast niektórzy podkreślają, że nie są przekonani do medykamentu. W Polsce już kilka milionów pacjentów otrzymało dwie dawki szczepionki. Eksperci podkreślają, że w celu wygaszenia epidemii zaszczepić musi się od 40 do 70 proc. populacji.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się
z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

BiznesInfo

Polska i świat

Katastrofa samolotu w Lubuskim. Nieoficjalnie: nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

Czytaj więcej >
pixabay, kasjanf

Polska i świat

Czy Centralny Port Komunikacyjny nie zostanie wybudowany? Horała: Tylko w trzech przypadkach

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Za wykroczenie skarbowe kara nawet 14 tys. zł. Nowe prawo już obowiązuje

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Jak przekonać seniorów do późniejszego przejścia na emeryturę? Rząd ma plan i nie zawaha się go użyć

Czytaj więcej >
Jochen Tack/EAST NEWS

Polska i świat

Koronawirus na polu szparagów w Niemczech. Polacy pilnowani przez ochronę

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 04.05.2021. 29. posiedzenie Sejmu IX kadencji. Na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejm zajmowal sie rzadowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobow wlasnych Unii Europejskiej. N/z: minuta ciszy dla Bronislawa Cieslaka

Polska i świat

Sondaż parlamentarny. KO z najgorszym wynikiem w historii, PiS wygrywa

Czytaj więcej >