Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > Amerykańska firma rekrutuje Polaków. Zarobki zaczynają się od kilkunastu tysięcy złotych
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 26.09.2023 11:48

Amerykańska firma rekrutuje Polaków. Zarobki zaczynają się od kilkunastu tysięcy złotych

Fabryka samochodów
East News

W dzisiejszych czasach wiele międzynarodowych przedsiębiorstw otwiera fabryki w Europie. Nie inaczej jest w przypadku amerykańskiej firmy z branży motoryzacyjnej, która do niedawno otwartego zakładu produkcyjnego chce rekrutować Polaków. Media donoszą, że można sporo zarobić.

Pierwsza fabryka w Europie

Tesla to amerykański producent samochodów elektrycznych, którego pojazdy znane są na całym świecie. Klienci mają do wyboru kilka modeli - S, X, 3 i Y. Producent niedawno otworzył pierwszą fabrykę w Europie. Gigafactory Berlin-Brandenburg jest jego najbardziej zaawansowanym, ekologicznym i wydajnym zakładem. Przedstawiciele Tesli poszukują wielu rąk do pracy, dlatego już w październiku przyjadą na szczecińskie targi pracy.

Sebastian Kulczyk rusza z nowym biznesem. Tego się nie spodziewacie

Tesla poszukuje kilkunastu tysięcy pracowników

Podczas nadchodzących Targów Pracy, w szczecińskiej Netto Arenie Gigafactory Berlin-Brandenburg otworzy swoje stoisko. Zakład produkcyjny będzie rekrutować Polaków do pracy. Należy mieć na uwadze, że obecnie w zakładach amerykańskiej firmy pracuje około 11 tys. osób, z czego co czwarty pracownik jest Polakiem. Media donoszą, że firma chce podwoić liczbę pracowników w zakładzie, dlatego planowane jest zatrudnienie nawet 12 tys. osób.

Majątek Mateusza Morawieckiego. Ujawniono nieznane dotychczas szczegóły.

Oferta dla Polaków

Odbywające się w Szczecinie targi pracy to jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce. „Spodziewamy się bardzo dużego zainteresowania, jesteśmy też ciekawi oferty, jaką przygotuje Gigafactory Berlin-Brandenburg dla mieszkańców Szczecina i okolic” - mówi cytowany przez szczeciner.pl Maciej Patynowski z Polskiej Fundacji Społeczeństwa Przedsiębiorczego.

Ile można zarobić?

Jak przedstawiają się zarobki u amerykańskiego producenta? Osoby z najmniejszym doświadczeniem mogą liczyć na 2700 euro brutto (około 12 tys. złotych). Na wyższych stanowiskach można zarobić od 21 do 25 tys. złotych, a kierownik zespołu może liczyć na aż 28 tys. złotych miesięcznie.

Źródło: moto.pl, szczeciner.pl.