Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > 25 mln zł dla klientów jednego banku. Pieniądze już są na rachunkach
Przemysław Terlecki
Przemysław Terlecki 02.05.2020 02:00

25 mln zł dla klientów jednego banku. Pieniądze już są na rachunkach

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Alior Bank zanotował wpływ rzędu 25 mln złotych z tytułu subwencji pochodzących z Tarczy Finansowej PFR, jak poinformował prezes Aliora, Krzysztof Bachta. Bank reklamujący się motto "Wyższa kultura. Bank nowości" jest jedną z 17 instytucji finansowych, które pozwalają na składanie elektronicznych wniosków po subwencje z Tarczy Finansowej PFR. Dotąd 56 klientów otrzymało pieniądze na konta, a kolejnych 558 wkrótce dostanie.

 - Od uruchomienia programu na kontach 56 klientów Alior Banku pojawiło się w sumie blisko 25 mln zł. 558 klientów Aliora już dostało decyzję o przyznaniu subwencji - oświadczył prezes Alior Banku, Krzysztof Bachta.

Jak oświadczył prezes Aliora, bank zaangażował się w projekt Tarczy Finansowej PFR, ponieważ jego władze są świadome zagrożeń płynących dla finansów polskich przedsiębiorców. Tymczasem małe i mikrofirmy, które Bachta określił mianem "fundamentu polskiej gospodarki", problemy wynikające z kryzysu gospodarczego odczują najmocniej.

 - Zaangażowaliśmy się w ten projekt, ponieważ jesteśmy świadomi, że epidemia koronawirusa może wpłynąć na ich sytuację finansową i poziom zatrudnienia. Mikro, małe i średnie firmy to fundament polskiej gospodarki. Chcemy im pomóc przetrwać ten trudny czas - podkreślił prezes Alior Banku.

Alior Bank już otrzymał subwencje z PFR. Ale to nie wszystko

Polski Fundusz Rozwoju w ramach Tarczy Finansowej przygotował 100 mld zł, które trafić mają do 670 tys. przedsiębiorstw w Polsce, co ma pomóc im zachować płynność finansową, ale przede wszystkim miejsca pracy. Wnioski o udział w programie składać można od środy, od godziny 18:00. Możliwość złożenia stosownego dokumentu via internet tylko pomaga zachować ostrożność i bezpieczeństwo w czasach pandemii.

Krzysztof Bachta podkreślił jednak, że wsparcie systemu wnioskowania do Tarczy Finansowej PFR nie jest pierwszą akcją, którą Alior Bank podjął na drodze udzielania pomocy polskim przedsiębiorcom. Mowa tutaj m.in. o zapewnieniu klientom Alior Banku zdalnego, bezpiecznego dostępu do usług bankowych oraz własnych środków, który nie wymaga obecności w oddziale banku.