BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

25 mln zł dla klientów jednego banku. Pieniądze już są na rachunkach

2 Maja 2020

Autor tekstu:

Przemysław Terlecki

Alior Bank otrzymał 25 mln zł subwencji na konta swoich klientów. To wynik finansowania w ramach Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju. W samym Alior Banku beneficjentów pomocy z tytułu wspomnianego programu jest kilkudziesięciu. To jednak nie koni

Alior Bank zanotował wpływ rzędu 25 mln złotych z tytułu subwencji pochodzących z Tarczy Finansowej PFR, jak poinformował prezes Aliora, Krzysztof Bachta. Bank reklamujący się motto "Wyższa kultura. Bank nowości" jest jedną z 17 instytucji finansowych, które pozwalają na składanie elektronicznych wniosków po subwencje z Tarczy Finansowej PFR. Dotąd 56 klientów otrzymało pieniądze na konta, a kolejnych 558 wkrótce dostanie.

 - Od uruchomienia programu na kontach 56 klientów Alior Banku pojawiło się w sumie blisko 25 mln zł. 558 klientów Aliora już dostało decyzję o przyznaniu subwencji - oświadczył prezes Alior Banku, Krzysztof Bachta.

Jak oświadczył prezes Aliora, bank zaangażował się w projekt Tarczy Finansowej PFR, ponieważ jego władze są świadome zagrożeń płynących dla finansów polskich przedsiębiorców. Tymczasem małe i mikrofirmy, które Bachta określił mianem "fundamentu polskiej gospodarki", problemy wynikające z kryzysu gospodarczego odczują najmocniej.

 - Zaangażowaliśmy się w ten projekt, ponieważ jesteśmy świadomi, że epidemia koronawirusa może wpłynąć na ich sytuację finansową i poziom zatrudnienia. Mikro, małe i średnie firmy to fundament polskiej gospodarki. Chcemy im pomóc przetrwać ten trudny czas - podkreślił prezes Alior Banku.

Alior Bank już otrzymał subwencje z PFR. Ale to nie wszystko

Polski Fundusz Rozwoju w ramach Tarczy Finansowej przygotował 100 mld zł, które trafić mają do 670 tys. przedsiębiorstw w Polsce, co ma pomóc im zachować płynność finansową, ale przede wszystkim miejsca pracy. Wnioski o udział w programie składać można od środy, od godziny 18:00. Możliwość złożenia stosownego dokumentu via internet tylko pomaga zachować ostrożność i bezpieczeństwo w czasach pandemii.

Krzysztof Bachta podkreślił jednak, że wsparcie systemu wnioskowania do Tarczy Finansowej PFR nie jest pierwszą akcją, którą Alior Bank podjął na drodze udzielania pomocy polskim przedsiębiorcom. Mowa tutaj m.in. o zapewnieniu klientom Alior Banku zdalnego, bezpiecznego dostępu do usług bankowych oraz własnych środków, który nie wymaga obecności w oddziale banku.

Tagi:

Przemysław TerleckiAutor

Wydawca Biznesinfo. Dziennikarz z wykształcenia i z zamiłowania. Baczny obserwator polityki, nocnego nieba, a także rozwoju rynku piw kraftowych. Z mediami związany od lat, zwykle zaangażowany w komentowanie świata polityki.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Rabat na paliwo dla księży. Orlen tłumaczy: „to standardowa umowa”

Finanse

Rabat na paliwo dla księży. Orlen tłumaczy: „to standardowa umowa”

Czytaj więcej >

Finanse

Wzbogacił się o dziesiątki milionów złotych w parę sekund. Dołączy do grona najbogatszych Polaków

Czytaj więcej >
ZUS-owi zabraknie więcej pieniędzy

Finanse

Można otrzymać pieniądze po zmarłym. Wystarczy wniosek do ZUS

Czytaj więcej >

Finanse

Trwają wypłaty 300+. Sprawdź kto może otrzymać świadczenie

Czytaj więcej >

Finanse

Zerowy VAT na żywność przedłużony. Rząd zapłaci za to miliardy złotych

Czytaj więcej >
Więcej pieniędzy dla rodziców, niedługo nowy program "Maluch plus". Pochłonie 1,5 mld zł rocznie

Finanse

Polacy wymyślili, jak zdobyć pieniądze na emeryturę. Skokowy wzrost zainteresowania instrumentami giełdowymi

Czytaj więcej >