Alior Bank pieniądze na kontach Tarcza Finansowa PFR
pixabay.com
Autor Przemysław Terlecki - 2 Maja 2020

25 mln zł dla klientów jednego banku. Pieniądze już są na rachunkach

Alior Bank otrzymał 25 mln zł subwencji na konta swoich klientów. To wynik finansowania w ramach Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju. W samym Alior Banku beneficjentów pomocy z tytułu wspomnianego programu jest kilkudziesięciu. To jednak nie koniec wypłacania subwencji.

Alior Bank zanotował wpływ rzędu 25 mln złotych z tytułu subwencji pochodzących z Tarczy Finansowej PFR, jak poinformował prezes Aliora, Krzysztof Bachta. Bank reklamujący się motto "Wyższa kultura. Bank nowości" jest jedną z 17 instytucji finansowych, które pozwalają na składanie elektronicznych wniosków po subwencje z Tarczy Finansowej PFR. Dotąd 56 klientów otrzymało pieniądze na konta, a kolejnych 558 wkrótce dostanie.

- Od uruchomienia programu na kontach 56 klientów Alior Banku pojawiło się w sumie blisko 25 mln zł. 558 klientów Aliora już dostało decyzję o przyznaniu subwencji - oświadczył prezes Alior Banku, Krzysztof Bachta.

Dopuścili do leczenia COVID-19 znany środek. Decyzja może być przełomowa, już potwierdzono skutecznośćDopuścili do leczenia COVID-19 znany środek. Decyzja może być przełomowa, już potwierdzono skutecznośćCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Fatalne wieści, ciebie też mogą nagle odłączyć od prądu. Sytuacja jest bardzo ciężka
2. Córka Kowalskiej przerwała milczenie. Szczere wyznanie

Jak oświadczył prezes Aliora, bank zaangażował się w projekt Tarczy Finansowej PFR, ponieważ jego władze są świadome zagrożeń płynących dla finansów polskich przedsiębiorców. Tymczasem małe i mikrofirmy, które Bachta określił mianem "fundamentu polskiej gospodarki", problemy wynikające z kryzysu gospodarczego odczują najmocniej.

- Zaangażowaliśmy się w ten projekt, ponieważ jesteśmy świadomi, że epidemia koronawirusa może wpłynąć na ich sytuację finansową i poziom zatrudnienia. Mikro, małe i średnie firmy to fundament polskiej gospodarki. Chcemy im pomóc przetrwać ten trudny czas - podkreślił prezes Alior Banku.

Alior Bank już otrzymał subwencje z PFR. Ale to nie wszystko

Polski Fundusz Rozwoju w ramach Tarczy Finansowej przygotował 100 mld zł, które trafić mają do 670 tys. przedsiębiorstw w Polsce, co ma pomóc im zachować płynność finansową, ale przede wszystkim miejsca pracy. Wnioski o udział w programie składać można od środy, od godziny 18:00. Możliwość złożenia stosownego dokumentu via internet tylko pomaga zachować ostrożność i bezpieczeństwo w czasach pandemii.

Krzysztof Bachta podkreślił jednak, że wsparcie systemu wnioskowania do Tarczy Finansowej PFR nie jest pierwszą akcją, którą Alior Bank podjął na drodze udzielania pomocy polskim przedsiębiorcom. Mowa tutaj m.in. o zapewnieniu klientom Alior Banku zdalnego, bezpiecznego dostępu do usług bankowych oraz własnych środków, który nie wymaga obecności w oddziale banku.

Waloryzacja na nowych zasadach. Emerytura z ważną zmianą, chodzi o setki złotychWaloryzacja na nowych zasadach. Emerytura z ważną zmianą, chodzi o setki złotychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rozpędzony samochód roztrzaskał przystanek. Wszystko wyleciało w powietrze
  2. Rząd zapowiada łagodzenie restrykcji. Biskupi przekazali swój apel
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Lot z Polski, którego jeszcze nie było. Pierwsze takie połączenie w historii tanimi liniami
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News