Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Action wydało pilny komunikat do klientów. "Natychmiast przestań używać"
Michał Górecki
Michał Górecki 02.05.2024 16:34

Action wydało pilny komunikat do klientów. "Natychmiast przestań używać"

Action
Fot. materiały własne

Sieć sklepów Action ostrzega klientów przed dwoma produktami ze swojej oferty, które po badaniach zostały wycofane ze sprzedaży. Spółka ostrzega: produkty mogą być niebezpieczne, “natychmiast przestań używać" lub zwróć, a firma odda pieniądze nawet bez dokumentowania zakupy paragonem.

Action wycofuje produkty po wynikach badań

Action, holenderska sieć dyskontów, ostrzega swoich klientów. Sieć publikuje efekty badań, które mają wskazywać na niebezpieczeństwo niektórych produktów z ich asortymentu. Dwa takie produkty trafiły na listę rzeczy niezalecanych do użytkowania. Jak czytamy w komunikacie spółki, chodzi o zestaw do plecionek Scoubidou (filofun) i zestaw przyborów kuchennych (3 sztuki, plastik). 

Zobacz też: Polska szykuje bat na chińskie firmy. “Rozmawiałem z premierem”

Polacy zapłacą nowy podatek od ogrzewania. Ile będzie wynosiła opłata?

Action wycofuje te produkty. Plecionki i chochle są niebezpieczne. Natychmiast przestań korzystać, albo zwróć

Badania, na które powołuje się sieć sklepów, wykazały, że zestaw do plecionek Scoubidou (filofun) (nr artykułu: 102758/3202854) zawiera wyższe niż dozwolone stężenia plastyfikatora ftalanowego DEHP - dla którego obowiązuje ścisły limit prawny (to substancja zwiększająca plastyczność).

Może to stanowić zagrożenie dla zdrowia. Artykuły nie spełniają wymogów bezpieczeństwa, które Avec BV stawia swoim produktom i z tego powodu zostały one wycofane - czytamy w oświadczeniu. 

Firma dodaje, że jeżeli posiadasz ten artykuł, natychmiast powinieneś/powinnaś przestać go używać i zwrócić do sklepu Action. Gwarantowany jest pełny zwrot pieniędzy nawet jeśli nie posiadasz dowodu zakupu. Produkt był dostępny w sprzedaży od stycznia do kwietnia 2024 r.
 

zestawdoplecionek.png

Źródło: Action/wycofane produkty

Drugim produktem, przed którym ostrzega Action jest zestaw plastikowych przyborów kuchennych (nr partii: 2023-10207).

Testy produktu wykazały, że migracja pierwszorzędowych amin aromatycznych przekroczyła dopuszczalny limit. W związku z tym podjęto decyzję o wycofaniu produktu z rynku. Jak informuje firma, producent wycofuje tylko artykuły o powyższym numerze partii. Decyzja nie dotyczy innych partii. Produkt był sprzedawany od stycznia 2024 r., a numer partii znajdziesz na opakowaniu (jak na zdjęciu).

zestawdozwrotu.jpg

Źródło: Action/wycofane produkty

Jeśli posiadasz ten artykuł o numerze partii 2023-10207, natychmiast przestań go używać i zwróć go do sklepu Action. Otrzymasz pełny zwrot pieniędzy, nawet jeśli nie posiadasz już dowodu zakupu.

Action. Holenderska sieć w Polsce

Przypomnijmy, że Action to holenderska sieć sklepów typu dyskont, które oferuje produkty niespożywcze w niższych, niż konkurencja cenach. Sama firma deklaruje, że stawki wynikają z dużych zamówień poszczególnych produktów i, co za tym idzie, lepszej ofercie sprzedażowej. Firma debiutowała w Polsce w 2017 r.