Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > 98-latni pan Wacław nie chce przejść na emeryturę. Oto najstarszy przedsiębiorca w Polsce
Michał Górecki
Michał Górecki 06.06.2024 19:53

98-latni pan Wacław nie chce przejść na emeryturę. Oto najstarszy przedsiębiorca w Polsce

Wacław Milewski
Fot. Pexels/dziadkowie_biznesu - TikTok

Wacław Milewski od 33 lat mógłby spokojnie wieść życie emeryta. 98-letni mieszkaniec Poznania prowadzi swój warsztat mechaniczny od 1945 r. Do dziś realizuje kolejne zlecenia i zapowiada wtrzymanie się z emeryturą do 100. urodzin. W przeszłości Milewski był nagradzanym motocyklistą, zdobył m.in. mistrzostwo Polski.

Poznaniak zdecydował się na pracę do setki. Wacław Milewski, najstarszy przedsiębiorca w Polsce

Historię Wacława Milewskiego przytacza szereg mediów, m.in. samorządowa strona Poznan.pl czy popularny kanał nadawczy “Dziadkowie Biznesu”, który w poście na platformie TikTok 3 maja br. przekazał, że poznański rzemieślnik obchodzi właśnie 98. urodziny. Swój warsztat ślusarski pn. “WAMA” (Poznań, ul. Kotwicza 4) założył pierwotnie w Świebodzinie (1945 r.), by później, po 10 latach, przenieść działalność do stolicy Wielkopolski.

Zobacz też: Ile zarabia klasa średnia? Należy do niej spora grupa Polaków

Emerytura nie wystarczy. Policzono, ile Polacy powinni odłożyć na "spokojną" starość

Poznaniak pracuje do setki. "Muszę, bo kieruję. I chcę. Co bym robił?"

W rozmowie z regionalnym oddziałem Telewizji Polskiej (TVP 3 Poznań) mężczyzna odpowiada na pytanie o motywację: “co bym robił? Usiadł w domu i telewizję oglądał?”. Dodaje przy tym, że w swoim zakładzie jest kierownikiem, ma pracowników, których chce prowadzić. Aż do setki, choć tytuł najstarszego aktywnego zawodowo Polaka prawdopodobnie osiągnął już teraz.

W przeszłości Milewski był czynnym motocyklistą; na półce spoczywa odznaczenie za Mistrzostwo Polski. Ratusz dodaje przy tym, że pełnił też funkcję radnego Rady Miejskiej. 

98 letni przedsiębiorca. Czym się zajmuje?

Firma mężczyzny prowadzi i utrzymuje stronę internetową. Czytamy na niej m.in., że WAMA zajmuje się produkcja przyrządów dla polskich i zagranicznych firm; współpracując z takimi gigantami jak BMW, Man, SOLARIS czy Volvo.

Od wielu lat współpracujemy z jednym z największych polskich producentów różnego rodzaju oświetlenia. Mamy bardzo duże doświadczenie w projektowaniu i wykonawstwie wykrojników oraz tłoczników (również wielotaktowych) do blach o grubościach już od 0.1 mm - czytamy.