BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Zmiany w 500 plus również w 2020. Problematyczna sprawa z wnioskami może wielu wprowadzić w błąd

8 Stycznia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

500 plus przejdzie kolejne zmiany w 2020 roku. Okazuje się, że składanie wniosków na rozszerzony program (świadczenie na każde dziecko bez kryterium dochodowego) zostanie zawieszone na pewien czas, co jest spowodowane zmianą terminu rozliczeniowego. Kiedy

500 plus bez kryterium dochodowego

Od lipca 2019 roku obowiązuje rozszerzony program Rodzina 500 plus. Dzięki nowelizacji świadczenie nie jest już zależne od kryterium dochodowego. Tym samym 500 plus przysługuje na każde dziecko. Jedynym warunkiem jest złożenie odpowiedniego wniosku. Nowelizacja ustawy spowodowała, że ten dokument został zmieniony, a modyfikacje wniosków będą obowiązywać także w tym roku - informuje “Super Express”.

Zmieniony okres rozliczeniowy 500 plus

Po zmianie ustawy zmianie uległ okres rozliczeniowy 500 plus. Przed nowelizacją był ważny do końca września kolejnego roku. Ale teraz okres jest wydłużony i kończy się 31 maja 2021 roku. Tym samym osoby, który dostawały świadczenie 500 plus w zeszłym roku, nie muszą już występować z nowymi wnioskami. Następne terminy składania wniosków dla nich zaczną obowiązywać od 1 lutego 2021 (przy wyborze drogi tradycyjnej) albo 1 marca 2021 (droga elektroniczna).

Terminy przyznania 500 plus

“SE” podaje, że osoby, które dopiero w tym roku planują składać wnioski o 500 plus, mogą dostać świadczenie w dwóch terminach. Jest to zależne od momentu złożenia wniosku. 

W sytuacji, gdy wniosek zostanie złożony do 31 stycznia 2020 roku, 500 plus zostanie przyznane najpóźniej do 29 lutego 2020 roku, a wnioskodawca otrzyma świadczenie z wyrównaniem do dnia złożenia wniosku.

Natomiast wnioski złożone w okresie pomiędzy 1 lutego 2020 a 31 maja 2021, zostaną rozpatrzone bez niepotrzebnych opóźnień. Świadczenie powinno zostać przyznane w ciągu miesiąca od dnia złożenia wniosku, a środki z 500 plus będą naliczane od miesiąca, w którym składano dokumenty.

Podobne artykuły

BiznesInfo

Polska i świat

Katastrofa samolotu w Lubuskim. Nieoficjalnie: nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

Czytaj więcej >
pixabay, kasjanf

Polska i świat

Czy Centralny Port Komunikacyjny nie zostanie wybudowany? Horała: Tylko w trzech przypadkach

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Za wykroczenie skarbowe kara nawet 14 tys. zł. Nowe prawo już obowiązuje

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Jak przekonać seniorów do późniejszego przejścia na emeryturę? Rząd ma plan i nie zawaha się go użyć

Czytaj więcej >
Jochen Tack/EAST NEWS

Polska i świat

Koronawirus na polu szparagów w Niemczech. Polacy pilnowani przez ochronę

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 04.05.2021. 29. posiedzenie Sejmu IX kadencji. Na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejm zajmowal sie rzadowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobow wlasnych Unii Europejskiej. N/z: minuta ciszy dla Bronislawa Cieslaka

Polska i świat

Sondaż parlamentarny. KO z najgorszym wynikiem w historii, PiS wygrywa

Czytaj więcej >