BiznesINFO.pl
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. n/z Napis ZUS i pieniadze.

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

ZUS wypłaca pieniądze ze świadczenia Dobry Start. Rozdane już 120 mln zł

3 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

ZUS przelał już na konta Polaków 118,9 mln zł w ramach świadczenia Dobry Start. Tym samym zrealizowano już 396 600 wniosków. Rodzice, którzy nie otrzymali jeszcze pieniędzy, nie mają jednak się czym martwić. ZUS a jeszcze trochę czasu na wypłatę wszystkich świadczeń.

- Wypłaty ruszyły w czwartek 22 lipca i kolejne transze są sukcesywnie przelewane na kota osób,  które złożyły wniosek – tłumaczy Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa dolnośląskiego.

Dobry Start - przyjmowanie wniosków

Wniosek o pieniądze z programu Dobry Start można składać od 1 lipca do 30 listopada. Termin złożenia wniosku decyduje o tym, kiedy otrzymamy wpłatę na swoje konto. Co ważne, wniosek w tym roku można złożyć jedynie elektronicznie. Umożliwi nam to Platforma Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowość elektroniczna lub portal Emp@tia. Osoby, które wolałyby skorzystać z pomocy urzędnika ZUS, mogą podejść do dowolnej placówki lub skorzystać ze specjalnych dyżurów pracowników zakładu na poczcie. Wykaz punktów dostępny jest TUTAJ.

Rzecznik przypomina również, aby dokładnie sprowadzić podane dane. Jest to warunek konieczny do otrzymania śeiadczenia - Przypominam o konieczności sprawdzenia czy podany we wniosku numer konta jest prawidłowy,  bo to jeden z najczęstszych błędów, jaki uniemożliwia nam przelanie pieniędzy -.

W ramach programu Dobry Start przyznawane jest 300 zł rocznie, w założeniu pieniądze mają być przeznaczone na sfinansowanie wyprawki szkolnej. Są zwolnione z podatku i nie podlegają egzekucji komorniczej. W przypadku zadłużenia nie musimy więc obawiać się ich zajęcia przez komornika.

Kasper Starużyk

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/Z Obliczanie domowego budzetu, miesieczne koszty utrzymania

Finanse

ZUS przerażony ilością wniosków o ponowne przeliczenie emerytury. W większości odmowy

Czytaj więcej >
Bukmacherzy w Polsce

Finanse

Bukmacherzy w Polsce

Czytaj więcej >
Zarobki w Polsce

Finanse

Zarobki w Polsce: jaka jest średnia i czy płace wzrosną?

Czytaj więcej >
Jak napisać rezygnację z ubezpieczenia na życie?

Finanse

Jak napisać rezygnację z ubezpieczenia na życie?

Czytaj więcej >
ubezpieczenie kredytu hipotecznego

Finanse

Na czym polega ubezpieczenie kredytu hipotecznego?

Czytaj więcej >
Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy?

Finanse

Ile trzeba zarabiać, aby dostać kredyt gotówkowy?

Czytaj więcej >