Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > ZUS tłumaczy kiedy nastąpi wypłata środków. Planowane opóźnienie
Marcin Śliwa
Marcin Śliwa 07.05.2024 14:14

ZUS tłumaczy kiedy nastąpi wypłata środków. Planowane opóźnienie

ZUS
fot. Rakoon/Wikimedia Commons

Wraz z końcem kwietnia minął czas na składanie wniosków o świadczenia 800 plus, który gwarantował zachowanie ciągłości wypłat. Osoby, które dopiero złożą wniosek otrzymają co prawda wypłatę, ale stanie się to z opóźnieniem. ZUS informuje kiedy pieniądze trafią na konta świadczeniobiorców. 

ZUS o terminach wypłaty świadczenia

Najlepszy czas na składanie wniosków o 800 plus na nadchodzący okres rozliczeniowy minął wraz z końcem kwietnia. To dlatego, że 1 czerwca bieżącego roku zaczyna się nowy okres w wypłatach, który potrwa do końca maja 2025 roku. ZUS zwraca uwagę, że osoby, które nie wyrobiły się ze złożeniem wniosku do końca kwietnia, straciły szansę na ciągłość wypłat świadczenia. Nie oznacza to jednak, że stracą pieniądze. 

Rachunki za prąd w górę. Czeka nas wzrost inflacji

Spóźnialscy poczekają

Osoby, które wnioski o przyznanie świadczenia 800 plus dopiero złożą, narażają się na utratę płynności wypłacania pieniędzy. Wniosek złożony w maju będzie skutkował wypłatą środków do końca lipca, co oznacza ominięcie czerwcowej wypłaty. Jak jednak na portalu Interia.pl informuje ZUS, nie ma powodu do obaw, bo przyjdzie wyrównanie. 

Gdy wniosek będzie złożony do końca maja, wówczas pieniądze trafią do 31 lipca z wyrównaniem za czerwiec. Natomiast do 31 sierpnia zostaną wypłacone świadczenia dla wniosków złożonych w czerwcu – mówi Interii śląska rzeczniczka ZUS, Beata Kopczyńska.

Nie czekaj do lipca

Rodzice, którzy swój wniosek złożą dopiero w lipcu będą w najgorszej sytuacji. Taka zwłoka oznacza bowiem utratę jednej pełnej wpłaty za pierwszy miesiąc w nowym okresie rozliczeniowym. ZUS wypłaci pieniądze, ale dopiero we wrześniu i to z wyrównaniem od lipca. Wniosek złożony w sierpniu oznacza natomiast wypłatę do końca października i utratę świadczeń zarówno za czerwiec, jak i lipiec. 

 

Źródło: Interia.pl