Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Znany polski artysta zarobił 10 milionów złotych w 2 minuty
Patryk Solarczyk
Patryk Solarczyk 30.10.2022 21:53

Znany polski artysta zarobił 10 milionów złotych w 2 minuty

Pieniądze
domena publiczna

Jeden z najpopularniejszych w ostatnich latach polskich artystów – Dawid Podsiadło, osiągnął niesamowity wynik finansowy, wyprzedając bilety na swój koncert, który odbędzie się latem 2023 roku.

Artysta kilka dni temu przekazał do wiadomości, że będzie można go posłuchać podczas koncertu, który odbędzie się na stadionie PGE Narodowy w Warszawie, dnia 26 sierpnia 2023 roku.

Oprócz tej wiadomości, dowiedzieliśmy się również o nowej płycie Podsiadły.

Fani oraz osoby planujące posłuchać Dawida z bliska wykupiły wszystkie 80 000 biletów. Cały ten proces trwał tylko 2 minuty.

Znając ceny biletów, sprzedaż 80 tysięcy wejściówek daje nam kwotę około 10 milionów złotych.

Oczywiście równe 10 milionów nie trafi na konto artysty. Będzie on musiał ponieść różnego rodzaju koszty, takie jak np: budowa specjalnej sceny, opłacić pracowników, pokryć koszty wynajęcia stadionu.

Nawet po odjęciu tych wszystkich kosztów, w kieszeni muzyka zostaną miliony złotych.

- Jest to jedno z najszybciej sprzedanych wydarzeń organizowanych na PGE Narodowym. Ogromną dumą napawa nas fakt, iż zaplanowane na przyszły rok wydarzenie ma być największym koncertem w historii zarówno Dawida Podsiadło, jak i PGE Narodowego – przekazała dziennikowi Super Express Małgorzata Bajer, rzeczniczka prasowa stadionu.

„Specjalnie przygotowana, okrągła scena umiejscowiona na środku płyty, pozwoli na uczestnictwo w wydarzeniu rekordowej liczbie 80 tys. osób - a takiej frekwencji na PGE Narodowym nie miał nawet Ed Sheeran” - dodała Małgorzata Bajer.