BiznesINFO.pl
FMsmLHIXoA4ejsK

Twitter Unian

Zełenski podpisał wniosek o członkostwo Ukrainy w Unii Europejskiej

28 Lutego 2022

Autor tekstu:

Joanna Leja

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podpisał wniosek o członkostwo swojego kraju w Unii Europejskiej – poinformowała na Twitterze Rada Najwyższa Ukrainy. O natychmiastowe rozpatrzenie wniosku zaapelował do unijnych przywódców były prezydent Petro Poroszenko.

- Podpisałem dzisiaj wniosek o członkostwo Ukrainy w Unii Europejskiej. Jestem pewien, że to realne" - napisał Zełenski w mediach społecznościowych.

EN 01514199 0466

Jak pomóc Ukrainie - Lista zweryfikowanych zbiórek i akcji

CZYTAJ DALEJ

„To historyczny moment” – skomentował ukraiński parlament.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="en" dir="ltr">Zelensky signed an application for <a href="https://twitter.com/hashtag/Ukraine?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw">#Ukraine</a>&#39;s membership in the <a href="https://twitter.com/hashtag/European?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw">#European</a> Union. <a href="https://t.co/imVodbdaKv">pic.twitter.com/imVodbdaKv</a></p>&mdash; NEXTA (@nexta_tv) <a href="https://twitter.com/nexta_tv/status/1498327028382240777?ref_src=twsrc%5Etfw">February 28, 2022</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Wraz z przewodniczącym parlamentu Rusłanem Stefańczukiem oraz premierem Denysem Szmyhalem podpisano także wspólne oświadczenie - poinformował wiceszef biura prezydenta Andrij Sybiha.

Ukraina jest jednym z nas i chcemy, aby znalazła się w Unii Europejskiej - powiedziała w niedzielę w wywiadzie dla stacji telewizyjnej Euronews przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Tagi:

UkrainiecUkrainaUnia EuropejskaUE

Joanna LejaAutor

Redaktorka Biznesinfo. Wcześniej związana z takimi redakcjami jak bankier.pl, money.pl i wroclaw.pl. Poza śledzeniem najważniejszych wydarzeń, fotografuje z ziemi i z przestrzeni powietrznej. Absolwentka komunikacji korporacyjnej i public relations na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Dziennikarstwa i public relations na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Wojna w Ukrainie

Singapur nakłada sankcje na Rosję. "To nie teoretyczna zasada, ale niebezpieczny precedens"

Czytaj więcej >

Wojna w Ukrainie

USA chcą przekazać niemal 3 mld dolarów na wsparcie dla Ukrainy i Polski

Czytaj więcej >

Wojna w Ukrainie

Polska hubem humanitarnym dla Ukrainy. Rząd ostrzega przed rosyjską propagandą

Czytaj więcej >

Wojna w Ukrainie

Samsung wstrzymał wysyłkę produktów do Rosji

Czytaj więcej >

Wojna w Ukrainie

Pomoc dla przedsiębiorców w związku z wojną w Ukrainie

Czytaj więcej >

Wojna w Ukrainie

Szwajcaria nakłada kolejne sankcje na Rosję

Czytaj więcej >