Zadłużenie w wynika oszustwa? Dla hakerów narobienie Ci długów to żaden problem
Wikipedia
Autor Stanisław Węgrowski - 21 Listopada 2019

Oszustom potrzebny tylko PESEL, imię i adres. Potem narobią ci monstrualnych długów

Zadłużenie może być problemem ciągnącym się latami. Warto uważać na własne dokumenty, gdyż oszustom niewiele potrzeba, żeby wziąć pożyczkę na cudzy rachunek. Wystarczy tylko PESEL, imię i nazwisko oraz adres.

Zadłużenie w wyniku oszustwa - problem na lata

Zadłużenie może wpędzić człowieka na lata w kłopoty finansowe. Na dodatek coraz bardziej popularnym procederem jest kradzież danych, dzięki czemu oszuści mogą wyrządzić nam szkodę. Przestępcy naprawdę nie potrzebują wiele, żeby wpędzić kogoś w zadłużenie. Portal ChronPESEL.pl, partner Krajowego Rejestru Długów przypomina, że wystarczy PESEL, imię i nazwisko oraz adres zamieszkania. Konsekwencje kradzieży danych mogą być olbrzymie i nie chodzi tylko o zadłużenie - ktoś, kto dysponuje naszymi danymi, przecież zagraża nam też fizycznie. Jednak najczęściej dane są wykorzystywane przez hakerów do brania pożyczek i kredytów.

O ochronie danych za mało się mówi

Anna Marcinkowska, przedstawiciel portalu tłumaczy, że tak naprawdę obywatele mają bardzo małą wiedzę na temat przypadków utraty danych osobowych - media za rzadko publikują takie informacje, a jak już to musi to być naprawdę duża sprawa np. luka w systemie informatycznym. - Często ich administratorzy nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że zostały skradzione dane pacjentów, bo hakerzy w przeciwieństwie do włamywaczy nie zostawiają śladów - wyjasnia cytowana przez biznes.radiozet.pl ekspertka.

Skradzione dane w SGGW

O ochronie danych osobowych ostatnio dużo się mówi. Nagłośnienie tematu to pokłosie afery w SGGW w Warszawie. 5 listopada skradziono komputer jednego z pracowników. Uczelnia poinformowała, że na dysku komputera znajdowały się dane ok. 70 tys. osób, które aplikowały na uczelnię w przeciągu ostatnich 5 lat. Oszuści mogą ujawnić dane w każdej chwili. Sprawą zajmuje się już Urząd Ochrony Danych Osobowych. Natomiast “Dziennik Gazeta Prawna” informował we wtorek o tym, że tysiące studentów chce złożyć pozwy sądowe.

Najbiedniejsi dostaną po 1600 zł. Projekt ustawy już jest gotowyNajbiedniejsi dostaną po 1600 zł. Projekt ustawy już jest gotowyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Policja poszukuje bohatera. Mrożące krew w żyłach nagranie
  2. Poród na autostradzie. 21-latka urodziła dziecko na A4
  3. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  4. Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące Polaków
  5. Jerzy Owsiak ostrzega. "Sytuacja jest tragiczna"
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News