Xiaomi podbija niemiecki rynek
Pixnio/ Bicanski
Autor Wiktoria Pękalak - 18 Lutego 2021

Xiaomi wkracza z impetem w europejski rynek. Otwierają centralę w Niemczech

Xiaomi już niedługo otworzy swoją europejską centralę w Düsseldorfie. Chiński gigant rośnie w zastraszająco szybkim tempie. Teraz ściga się już z Samsungiem i Apple.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego Xiaomi chce otworzyć centralę w Niemczech
  • Komu zagraża chiński producent
  • Jakie nowości szykuje Xiaomi

Xiaomi otwiera europejską centralę

Xiaomi, jeden z największych chińskich producentów telefonów komórkowych już wkrótce otworzy swoją europejską centralę w samym sercu Europy - Düsseldorfie. Logistyka, finanse, usługi i marketing koncernu będą docelowo kontrolowane właśnie stamtąd, przekazała PAP.

Minął ledwie rok, odkąd Xiaomi wystartowało w Niemczech jako producent telefonów komórkowych, a już w minionym kwartale stał się trzecią najważniejszą marką smartfonów w kraju. Vincent Thielke, analityk rynku przekazał, że Xiaomi miała dziesięcioprocentowy udział w rynku zaraz za Samsungiem i Apple. W porównaniu z poprzednim rokiem sprzedaż chińskiego producenta wzrosła aż o 140 procent.

To jednak nie ostatnie słowo producenta. Xiaomi chce jeszcze bardziej rozszerzyć swoją działalność w Europie. W Niemczech już teraz współpracuje z trzema operatorami sieciowymi: Deutsche Telekom, Vodafone i Telefonica Deutschland, przekazała PAP.

Xiaomi najlepiej sprzedającym się telefonem

Prawdopodobnie to tylko kwestia czasu, kiedy Xiaomi stanie się numerem 1 na niemieckim rynku. W innych krajach UE, takich jak Hiszpania, Polska i Chorwacja, Xiaomi jest od dawna najlepiej sprzedającą się marką smartfonów. Jak podaje PAP: W czwartym kwartale 2020 roku Xiaomi rozwijał się silnie na całym świecie. Sprzedał łącznie 43,4 mln urządzeń, o 31 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Czemu Xiaomi zawdzięcza swój wielki sukces? Producentowi udało się to m.in. przez osłabienie jego największego rywala - Huawei, którego USA umieściły na “czarnej liście” w związku z kwestiami dotyczącymi bezpieczeństwa. Od tego roku Huawei nie może już dostarczać nowych smartfonów z usługami Google'a, takimi jak Google Maps czy YouTube.

Xiaomi cały czas się rozwija

W ostatnich dniach Lu Weibing wicedyrektor Xiaomi ogłosił, że firma zamierza położyć teraz nacisk na produkcji, którą będzie można wykorzystać do tworzenia inteligentnych domów. Firma ma się skupić przede wszystkim na bardzo licznych produktach z zakresu smarthome, zwłaszcza tych przeznaczonych na chiński rynek.

Na tę chwilę jest za wcześnie, by mówić o szczegółach, jednak wiadomo na pewno, że chodzi o urządzenia, które łącza się z bluetooth i są inteligentną wersją standardowego wyposażenia domu.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News