Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Czarzasty: Będziemy tam, gdzie będą ludzi bić po mordach
Przemysław Terlecki
Przemysław Terlecki 26.07.2019 02:00

Czarzasty: Będziemy tam, gdzie będą ludzi bić po mordach

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Włodzimierz Czarzasty, stojący na czele Sojuszu Lewicy Demokratycznej, ale także jeden z trzech liderów koalicji lewicowej "Lewica", która startuje w wyborach parlamentarnych na jesieni, był gościem Polsat News. Jak zapowiedział podczas programu, w trakcie rozmowy dotyczącej przemocy wobec osób LGBT, nie pozwoli na tego typu akty wobec kogokolwiek.

Zaznaczył, że lewica będzie tam, gdzie będą ludzie bici, ale także tam, gdzie będzie strajk pracowników. Przypomnijmy bowiem, że koalicja "Lewica" w ramach której znajdują się Razem, SLD oraz Wiosna, w ramach swoich postulatów chcą lepszego chronienia przez prawo pracowników oraz obłożenia przedsiębiorców większymi karami w wypadku łamania praw pracowniczych. 

Lewica będzie tam, gdzie będą ludzi bili po mordach. Lewica będzie, jak będzie strajk w zakładzie pracy. To może prawicę denerwować - oświadczył lider SLD.

Włodzimierz Czarzasty wbił szpilę w PO

Polityk znany ze swojego temperamentu nie przepuścił okazji do tego, by wbić szpilę w Platformę Obywatelską. Jak oświadczył na antenie Czarzasty, PO nie może z jednej strony mówić, że popiera związki partnerskie, a z drugiej odmawiać udziału w marszu solidarności z osobami pobitymi w Białymstoku przed tygodniem. Zdaniem Czarzastego to nie współgra ze sobą, bo albo się swój program polityczny realizuje i się go trzyma, albo nie. 

Jak związki partnerskie w Białymstoku dostają po twarzy, są bite, kopane, to trzeba je bronić. Albo się ma program i go realizuje, albo się mówi tak: "związki partnerskie ok, ale jeśli się im dzieje coś złego, to nas tam nie ma" - skrytykował Czarzasty.