Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Energetyka > Wielkie pieniądze od rządu. Można otrzymać nawet 58 tysięcy złotych
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 26.04.2023 17:26

Wielkie pieniądze od rządu. Można otrzymać nawet 58 tysięcy złotych

None

W zeszły weekend ruszył nabór wniosków w ramach rządowego programu “Mój Prąd”. Jest to już jego piąta edycja. Można otrzymać nawet do 58 tys. zł dotacji.

Dotacje do fotowoltaiki

Wsparcie pieniężne mogą otrzymać ci prosumenci, którzy mają przyłączoną mikroinstalację fotowoltaiczną. Jak podaje portal Smoglab, moc tejże instalacji może wynosić minimum 2 kW, zaś maksymalnie - 10 kW.

Ze wsparcia mogą skorzystać zarówno dotychczasowi prosumenci, jak i zupełnie nowi. Wymagane jest jednak zakończenie wszelkich prac nad instalacją przed złożeniem wniosku oraz przejście na system net-billing.

Pieniądze z dawnych czasów. Zarobki Tajnera jako trenera Małysza zaskakują

Nawet 58 tys. zł dofinansowania

Jak się okazuje, wsparcie w ramach programu jest spore. Po złożeniu wniosku można otrzymać nawet do 58 tys. zł dofinansowania od rządu.

Z informacji portalu Smoglab wynika, że kwota dotacji zależy od rozwiązania. W przypadku samych paneli będzie można otrzymać do 6 tys. zł. Dodanie magazynu energii to dodatkowe pieniądze w wysokości do 16 tys. zł.

Dodatkowe kwoty za pompy ciepła i magazyny energii

Największy dodatek stanowi rozszerzenie inwestycji o mikroinstalację fotowoltaiczną i pompę ciepła. W takim przypadku wnioskodawca będzie mógł dodatkowo otrzymać nawet 28 tys. zł.

Jak wynika ze słów minister klimatu i środowiska Anny Moskwy cytowanych przez portal Smoglab, ta piąta edycja programu została poszerzona właśnie o pompy ciepła i kolektory na ciepłą wodę. Według niej, jest to kolejny etap wsparcia mieszkańców w procesie uzyskania domów efektywnych energetycznie.