Photo by Violaine Martin, Flickr, CC BY 2.0
Photo by Violaine Martin, Flickr, CC BY 2.0
Autor Stanisław Węgrowski - 15 Kwietnia 2020

WHO bez amerykańskich pieniędzy. Trump nakazał wstrzymać finansowanie

WHO nie będzie już finansowane przez Stany Zjednoczone. Prezydent Donald Trump nakazał swej administracji wstrzymać wpłacanie składek na organizację. Według prezydenta USA Światowa Organizacja Zdrowia przyczyniła się do rozprzestrzeniania się koronawirusa.

WHO obwiniane przez Trumpa

Komentując działania WHO w trakcie epidemii prezydent USA nie szczędził gorzkich słow pod adresem organizacji. "Świat otrzymał wiele fałszywych informacji na temat przenoszenia i umieralności z powodu koronawirusa" - stwierdził cytowany przez bankier.pl Donald Trump. Prezydent Stanów Zjednoczonych oskarża WHO, która jest organem ONZ, że jej błędy doprowadziły do tak wielu przypadków śmierci.

Według prezydenta USA nieodpowiednie działania WHO i jej zaufanie wobec danych przekazywanych przez władze Chin doprowadziły do znacznego pogorszenia sytuacji epidemicznej, a koronawirus rozprzestrzenił się na całym świecie. Trump zaznaczył, że ma żal do WHO o to, że nie poparła jego decyzji o zamknięciu przez Chińczykami granicy na początku epidemii koronawirusa.

TVN ostrzega przed środkiem antywirusowym. Jego użycie może być gorsze niż zakażenieTVN ostrzega przed środkiem antywirusowym. Jego użycie może być gorsze niż zakażenieCzytaj dalej

Trump krytykowany za decyzję ws. WHO

Donald Trump jest przekonany, że gdy WHO działała sprawniej i podejmowała odważne decyzje, to ofiar śmiertelnych epidemii było znacznie mniej, a sama epidemia nie wyszłaby poza miejsce, w którym się zaczęła.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Czy to dlatego Rydzyk wciąż prosi o pieniądze? Światło dzienne ujrzały bardzo niewygodne statystyki

Decyzja prezydenta USA o wstrzymaniu finansowania WHO została skrytykowana przez sekretarza generalnego ONZ. "To nie jest czas na zmniejszanie zasobów WHO, ani jakiejkolwiek innej organizacji humanitarnej walczącej z wirusem" - powiedział Antonio Guterres, cytowany przez bankier.pl.

"Teraz jest czas na jedność i współpracę międzynarodowej społeczności, by powstrzymać tego wirusa i jego przerażające skutki" - zaznaczył w swoim wystąpieniu sekretarz generalny ONZ.

Nie musisz być na kwarantannie, by dostać 2243,54 zł. Od 1 kwietnia w prawie jest furtkaNie musisz być na kwarantannie, by dostać 2243,54 zł. Od 1 kwietnia w prawie jest furtkaCzytaj dalej

Trump zarzuca WHO “chinocentryzm”

WHO już wcześniej było ostro krytykowane przez Donalda Trumpa. Prezydent USA zarzucał WHO “chinocentryzm” i groził zawieszeniem finansowania WHO przez Stany Zjednoczone.

W odpowiedzi szef WHO Adhanom Ghebreyesus oświadczył w zeszłym tygodniu, epidemia koronawirusa jest wykorzystywana politycznie i zaprzeczył opiniom, że WHO jest “chinocentryczna. Apelował także o solidarność w tym trudnym momencie dla całego świata.

Stany Zjednoczone przekazują największe środki na działalność WHO ze wszystkich krajów. W 2020 roku wsparcie USA dla organizacji ma wynieść 116 mln dolarów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gigantyczny samolot transportowy przyleci dziś do Polski. Gdzie oglądać lądowanie na żywo?
  2. Ministerstwo podało wskaźniki ilości zachorowań na 100 tys mieszkańców. Zobacz w którym województwie jest najwyższy
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Smutna wiadomość z Chin. Sobota była najgorszym dniem od dawna
Grill z rodziną dozwolony, choć z małym Grill z rodziną dozwolony, choć z małym "ale". Od mandatu dzieli nas tylko jedna rzeczCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News